שתף קטע נבחר

בזק: דפי זהב העתיקה מאיתנו מספרי טלפון

חברת בזק ביקשה מבית משפט למנוע שימוש במאגר הטלפונים שלה במסגרת הקמת אתר מתחרה. דפי זהב בתגובה: מספרי הטלפון אינם רכושה של בזק

חברת בזק הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לצו מניעה נגד דפי זהב, על מנת שהאחרונה לא תוכל להקים שירות מתחרה באינטרנט ל-144, כך מדווחת הבוקר (ד') נווית זומר ב"ידיעות אחרונות".

 

לפני שנתיים הקימה בזק מחדש את אתר 144 שלה, ובו מספרי טלפון פרטיים של אנשים, וכן מספרי טלפון של עסקים. זאת לאחר שחוייבה לעשות כך על ידי משרד התקשורת, אחרי שבמשך ארבע שנים האתר הקודם לא תוחזק, לא עודכן וסבל מתקלות. לעומתה, במשך השנים, דפי זהב הציעה חיפושים של בתי עסק בלבד באתר d.co.il.

 

בשנה האחרונה בזק עיצבה מחדש את האתר שלה, בממשק דומה לאתרי חיפוש טלפון אחרים בעולם, החליפה את ברירת המחדל באתר לחיפוש של עסקים ולא של אנשים, ומיתגה את השירות כ"כל העסקים. כל האנשים".

 

דפי זהב, מצידה, מתכננת להקים שירות מתחרה, בכתובת phonebook.co.il ובה לספק מספרי טלפון פרטיים (כרגע הוא מופעל בפיילוט עבור מספרים מאזור ירושלים), בנוסף למספרים העסקיים ובהמשך לספק את השירות מדריכים מודפסים וב-SMS. כך למעשה החברות יתחרו בשני התחומים.

 

בזק: דפי זהב אספה נתונים מהאתר שלנו

בזק טוענת בבקשתה, כי הנתונים של דפי זהב הושגו "תוך העתקה שלא כדין באמצעות פריצת מנגנוני האבטחה של בזק, ועשיית שימוש שלא כדין במאגר המידע ובנתונים המצויים במסגרת שירות 144, באתר האינטרנט שבבעלות בזק".

 

החברה אומרת למעשה שדפי זהב עקפה באופן מתוחכם את מנגון האימות (קאפצ'ה) ואספה את כל הנתונים. בזק ערכה את הבדיקה בין השאר, על ידי איתור טעויות הקלדה שמופיעות גם באתר בזק, וגם באתר דפי זהב, למשל השם "חיי0", עם הספרה 0 במקום האות ם.

 

מנגון הקאפצ'ה מבקש מהגולש להקליד רצף אותיות על מנת למנוע ממחשבים לבצע חיפושים המוניים כאלה. בזק טוענת שדפי זהב מבצעת עבירה על החוק המחשבים בכך, ושהיא גם מפירה את פרטיותם של מנויים שביקשו להפוך לחסויים מזמן העתקת הנותנים ועד עכשיו.

 

דפי זהב: מספרי הטלפון אינם רכוש בזק

מדפי זהב נמסר בתגובה: "למצער, בזק עושה ככל שביכולתה על מנת לשמר את כוחה המונופוליסטי בשוק המודיעין של המספרים הפרטיים, ולמנוע כל תחרות באשר היא, על חשבונו של הצרכן הפשוט אשר משלם מחירים מופקעים עבור השרות. דפי זהב הבהירה בעבר כי בכוונתה לאפשר תחרות בתחום זה ומהלכיה נועדו לקדם מטרה זו.

 

"יצוין כי מספרי הטלפון אינם רכושה של בזק, ודפי זהב אינה מפרה כל זכות של בזק ואין בפעולותיה משום הפרה של הוראות הדין. טענותינו המשפטיות יוצגו במלואן בפני בית המשפט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים