שתף קטע נבחר

הקאמבק של ביסלי טאקו

בעקבות בקשות צרכנים: ביסלי טאקו חוזר למדפים. אסם החליטה להיענות לבקשתם של קרוב ל-2,000 חברי קבוצת פייסבוק ורבים אחרים שהתקשרו למוקד הצרכנים שלה בשנים האחרונות ודרשו את שובו של הביסלי שהלך לדעתם בטרם עת

כשהרצל גרס שאם תרצו אין זו אגדה, הוא בטח לא התכוון לביסלי טאקו אבל לאוהבי הביסלי הזה לא היה אכפת: הם רצו, רצו מאוד אפילו, ובעזרת הפגנת כוח צרכנית קיבלו: ב-1 ביולי, ביסלי טאקו חוזר למדפים. 

 

אוהבי הטאקו, ביסלי שראה לאחרונה בשלהי שנות ה-80 לפני שנעלם, הצליחו לשכנע את אסם לקמבק את המוצר בזכות מחאה אינטרנטית וכתבה ב-ynet. הטאקו עומד במרכזה של קבוצת פייסבוק בת כ-1,889 חברים, הקוראת כבר יותר משנה להקמתו לתחייה. כתבה ב-ynet שאזכרה את הרצון העז להשיבו לחיק המרכולים, היתה הקש ששבר את אסם - וההחלטה נפלה: מחזירים את ביסלי טאקו.

 

ההחלטה להוציא מחדש את ביסלי טאקו באה לצד החלטה דומה שהחליטו בשטראוס, לייצר ולשווק מחדש את "הקצפת של המילקי". גם שם הצרכנים הם אלה שהביאו למהלך.

 

"מולם לא נתקלנו בכזאת רמה של מעורבות צרכנית", אומרת איילת רוזן, מנכ"ל חטיבת החטיפים באסם. "זה לא שמדובר בחטיף שירד מהמדפים לפני שנה, אלא בחטיף שכבר לא קיים קרוב ל-20 שנה ופתאום נוצר געגוע".

  

"שווה להרים טלפון ולבקש"

לפי רוזן, שיחזורו של ביסלי טאקו, על צורתו וטעמו שאגב, היה וריאציה מאוד משוחררת על טעמו של טאקו אמיתי, קרמה עור וגידים בהדרגה.

 

"זה התחיל בטלפונים שטפטפו לשירות הצרכנים שלנו בשנתיים - שלוש האחרונות. לפני שנה הוקמה קבוצת פייסבוק  להחזרת הטאקו שצברה המון חברים, ואז התחלנו לחשוב שאולי יש פה משהו. אחרי כתבה שעלתה אצלכם על מיני מוצרים אהובים שנעלמו מן העולם, שוב עלה אצלנו נושא הטאקו וקיבלנו החלטה להחזיר אותו. 

 

"היינו במהלך הוצאת מהדורת טעמים חדשים לקיץ ולאור הכתבה חשבנו שאולי זו באמת ההזדמנות להיענות לדרישה. אז מצאנו את המתכון המקורי ושיחזרנו אותו. עשינו ניסיונות לבדוק שהטעם הוא אכן מה שזכרנו. זימנו כל מיני אנשים מאסם שפעם אכלו את הטאקו ושאלנו אותם האם זה הטעם שהם זוכרים. קיבלנו תגובות מאוד טובות".

 

אבל זו מהדורה מוגבלת.

 

"נכון, הוספנו אותו למהדורת טעמי הקיץ שכוללת גם טעם חמוץ פיקנטי ומעושן, כטעם 'טאקו אורגינל'. אם נגלה שהצרכנים רצים בהמוניהם לקנות טאקו ונורא רוצים טאקו, נשווק אותו באופן קבוע. כרגע זו מחווה לכל אלה שביקשו. הפתעה טובה. 

 

"אני מקווה שזה ישמח את אותם צרכנים פעילים. זה גם מחזק את הצרכן בבית שחושב לעצמו 'איך אני יכול בכלל להשפיע', ובטוח שחברות ענק הולכות בדרכן ולא שמות לב לצרכנים. עכשיו הוא יראה ששווה להרים טלפון ולבקש. אנחנו מקשיבים".

 

ומתי תחזירו את ביסלי שום-בצל?

 

"תקימי קבוצה בפייסבוק, תעשי כמה טלפונים ויש מצב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
התגעגעתם? ביסלי טאקו החדש
צילום: קני וג'ודי
מומלצים