שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רוצה אורחים חרדים במלון? הנה תקנון הצניעות

  כ-20 בתי מלון שמארחים נופשים חרדים חתמו על מסמך תקנות צניעות. בין היתר התחייבו לנתק טלוויזיות, לא לאפשר צפייה לבריכה מתוך המלון ולהנהיג קוד לבוש צנוע לעובדות

  הטלוויזיה תיסגר בארון, חיבור לאינטרנט יוצע רק לזוגות נשואים, ותינתן אפשרות להפרדת המיטות - אלה הן חלק מהמגבלות שקיבלו על עצמם כ-20 בתי מלון בישראל כדי להתאים לקהל נופשים חרדי. קצת יותר מחודש אחרי שבכירי הרבנים החרדים הסמיכו את "הוועדה לצביון העם היהודי" לקבוע אילו מקומות נופש מתאימים לציבור החרדי, נראה שהמהלך קורם עור וגידים.

   

  ברשימת בתי המלון שהסכימו לעמוד בדרישות הצניעות המחמירות ישנם חמישה בתי מלון והארחה בבעלות דתית או חרדית, שהסכימו לקבל את התנאים לכל ימות השנה, ועוד 15 שהתחייבו לנהוג על-פיהם במשך תקופה קצרה, המיועדת לנופשים החרדים. פועל יוצא מכך הוא שנופש חרדי - גם אם יבקש לפעול בניגוד לתקנות ולצפות בטלוויזיה למשל - לא יתאפשר הדבר.

   

  במקביל לרשימה פורסמו היום לראשונה באתר "חדרי חרדים" פרטי ההסכם עליו חתמו בתי המלון, לבקשת הרבנים. בהסכם שנחתם הצהירו בתי המלון כי "יהיו כפופים להנחיות פוסקי הדור שליט"א, בראשות מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א ומרן הגר"ש הלוי וואזנר שליט"א, וכל הוראה מהם תתבצע מיידית". עוד הוסכם כי אם המלון לא יעמוד בתנאים, תסיר הוועדה את האישור ויפרסם זאת ברבים, מבלי שתהיה לבעלי המקום עילה משפטית כלשהי נגדו או נגד חבריו.

   

  להלן רשימת התקנות שעליהן התחייבו בתי המלון:  

   

  • טלוויזיה

  "מכשיר הטלוויזיה ינותק לכל הפחות על-ידי נטילת הכבל וסגירתו במחסן, וכן ניתוק מרכז השליטה שבקבלה, כך שאדם לא יוכל להפעילו. מכשיר הטלוויזיה יכוסה בבד או ייסגר בארון. אורח שאינו שומר תורה ומצוות, או אדם (דתי) הטוען שיש לו בביתו טלוויזיה וחזותו מוכיחה על כך, יפנה בבקשה לרב והלה יאשר את חיבורו".

   

  • אינטרנט

  "האינטרנט האלחוטי יהיה נעול בכל מתחם המלון. גם במחשבי הצפייה בלובי ובמקומות אחרים נגישים לאורחי המלון לא תהיה גישה לאינטרנט. כרטיסי אינטרנט הנמכרים על ידי המלון יהיו זמינים אך ורק למבוגרים (נשואים)".

   

  • בריכה/ ים

  "לא תהיה אפשרות לצפות ברחצה מכל מקום שהוא. ברחצת גברים יהיה מציל ובשעת רחצת נשים תהיה מצילה".

   

  • ברים

  "בר נפרד לגברים ובר נפרד לנשים בחדר האוכל ובכל מקום אחר. גם באזור נטילת הידיים נחוצה הפרדה לנשים וגברים".

   

  • עובדי המלון

  "נשים - בלבוש צנוע".

   

  • מיטות

  "המיטות יהיו ניתנות להפרדה בחדרי השינה, או יוסיפו מיטה נוספת".

   

  מאבק ברקע

  פעילות הוועדה יוצאת לדרך כשברקע מאבק שמנהלים נגדה רבנים המעניקים את כשרות המזון במקומות הנופש ומנהלי בתי המלון עצמם. טענתם היא שדרישות הצניעות מופרזות והמהלך רק יגרום

  להסרה מיותרת של הכשרות המהודרת, משום שהרבנים לא יעיזו להעניק אותה במקומות שלא אושרו על ידי הוועדה, וכן לפגיעה כלכלית בהם. עוד נטען כי הוועדה פועלת מתוך אינטרסים אישיים שונים שאינם קשורים לצניעות וכי ראשיה מהלכים אימים על רבני הכשרות.

   

  בצעד נדיר במסגרת מאבקי כוח פנים-חרדיים, נשלח לפני כשבועיים מכתב אנונימי אל בכירי הרבנים החרדיים, לנותני הכשרות במלונות ולחברי הוועדה עצמה, בו מואשם בכיר בה בשורה ארוכה של עבירות – חוקיות והלכתיות – על רקע מיני. לטענת הכותבים - "אברכי העם שצביון העם היהודי באמת חשוב להם" - הכוח המניע את האיש הוא "כסף ונשים" בלבד.

   

  הכותבים פירטו את המעשים שביצע לכאורה האיש, קראו לרבנים להתנער ממנו, והזהירו: "חלילה שחומר זה יגיע גם לעיתונות החילונית, ואזי חלילה ייגרם חילול השם גדול, ושמם של רבני הוועדה ייפגע".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חדר 206, בלי טלוויזיה בבקשה
  צילום: AP
  בריכה פתוחה? אסור!
  צילום: אבי כהן
  מומלצים