שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סופרים נוספים מושכים מועמדותם מפרס ספיר

  ארבעה ממועמדי פרס ספיר צפויים להגיע היום לפגישה במפעל הפיס, חלקם ככל הנראה בליווי עורכי דין. סופרים נוספים, שלא זכו, החליטו גם הם למשוך את ספריהם

  היום (ב') ב-16:00 צפויים להגיע המועמדים הסופיים של פרס ספיר, אלון חילו (הזוכה), איריס לעאל, רונית מטלון ונורית גרץ, לפגישת עדכון במפעל הפיס. אמנון דנקנר שוהה כרגע בחו"ל. ממפעל הפיס נמסר באופן לא רשמי כי הפגישה תוכננה מלכתחילה ולאור ההתפתחויות האחרונות, לבטל את ההחלטה על הזוכים בפרס ספיר, הוחלט להזמין את הפינאליסטים ולנסות להגיע להבנות, שלא דרך אמצעי התקשורת. חלק מהמועמדים צפויים להגיע עם עורכי דין.

   

  "קיבלתי מועמדות בזכות כשרוני הספרותי ולא בזכות כשרוני לפתור בעיות, בגלל זה אני באה עם עורך דין, מומחה לזכויות יוצרים", אמרה איריס לעאל. ל-ynet נמסר שלא באופן רשמי כי חלק מהמועמדים ידרשו לקבל את כספי הזכייה, בהם זכו לטענתם כדת וכדין, ואף שיתפו פעולה עם מפעל הפיס בכל מה שכרוך בכך (יחסי ציבור, נסיעות ברחבי הארץ וכדומה). במפעל הפיס לא מתכוונים לתת את הפרסים, אך לא מוציאים מכלל אפשרות סוג של פשרה.

   

  בינתיים החליטה הוצאת ידיעות לא להגיש אף ספר במקומו של "אחוזת דג'אני" של אלון חילו. בהוצאות

  האחרות לא קיבלו החלטה גורפת ונכון לכרגע הולכים עם החלטת הסופרים. ידוע כי מהוצאת "אחוזת בית", מלבד לאמנון דנקנר שסרב להגיש שוב את ספרו "ימיו ולילותיו של הדוד אווה", גם אהרון מגד בחר שלא להגיש את ספרו "הזבובים" שהוגש בהתחלה. ואילו גיל הראבן כן בחרה להגיש את ספרה "השקרים האחרונים של הגוף".

   

  בהוצאת עם עובד החליט שמעון אדף שלא להגיש את ספרו "פנים צרובי חמה". גם בהוצאת זמורה ביתן החליטו ללכת עם בקשות הסופרים, ולכבד כל סופר שיבקש למשוך את ספרו. בינתיים, נסמר מההוצאה כי אף סופר לא ביקש זאת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תמיר שר
  לעאל. תבוא עם עורך דין
  צילום: תמיר שר
  לאתר ההטבות
  מומלצים