שתף קטע נבחר

לרקוד כל הדרך ללידה. ולהצטלם גם

המיילדת לילי חן-דרורי החליטה אחרי כמה שנים במקצוע לצאת לעצמאות, ולשלב את ידיעותיה בתחום יחד עם עוד שתי אהבות שלה: צילום וריקודי בטן. היום היא מציעה חבילה של קורס הכנה ללידה ואלבום צילומי הריון בבגדי ריקוד חושניים

אחרי שלילי חן-דרורי, 40 מתל אביב, למדה סיעוד ועבדה תשע שנים במחלקה לטיפול נמרץ, היא החליטה שדי לה במונשמים ובפצועי פיגועים, בעצב וביגון. לכן, פנתה לתחום המיילדות, שבו היא עובדת כבר 11 שנים ונהנית מכל רגע. בין לבין, גם נישאה ליובל, נהג אגד וילדה בת, אבל הרצון להיות עצמאית קינן בה תמיד.

 

לילי, שבמשך כל השנים פיתחה גם שני תחביבים: צילום וריקודי בטן, חלמה על עסק משלה, שישלב בין שלושת התחומים שבהם היא אוהבת לעסוק. כדי לממש את החלום, החליטה לפני כשנתיים ללמוד צילום. מאז שסיימה ללמוד, היא משתמשת בניסיונה כמיילדת וכרקדנית בטן וגם במיומנות שרכשה כצלמת כדי להפיק לנשים הרות אלבומי צילומים מרשימים ולהכינן ללידה.

 

השאלון 

1. למה החלטת להקים עסק?

"תמיד רציתי לעשות משהו שיהיה כולו שלי. עסק שבו לא יגידו לי מה לעשות ואני אוכל להחליט איך מפתחים אותו ולנהל אותו איך שאני חושבת שנכון לנהל. ואז, לפני כשנתיים, הייתה לי שיחה קשה עם עמיתה לעבודה בחדר לידה והחלטתי שדי לי. במקום רק לחלום על זה, החלטתי לעשות מעשה. עזבתי את משרתי כשכירה בבית החולים. הלכתי ללמוד צילום, ואחרי שנה כשהסתיים הקורס, התחלתי לצלם נשים הרות. בהתחלה, זה היה ללא תשלום ובעיקר להנאתי".

 

2. ואיך הפכת את זה לעסק?

"כשראיתי כמה נעים ונוח לנשים ההרות להצטלם אצלי וכמה שאלות הן שואלות תוך כדי, החלטתי לשלב בין קורס ההדרכה ללידה, שהעברתי המון פעמים בעבר, לבין הצילום. במהלך הצילומים נוצרה אינטימיות נשית קסומה, שגרמה הנאה לשני הצדדים. אני, אחרי שנים בחדר הלידה, נהניתי לתעד את הנשים הללו, שעוברות שינויים פיזיים ורגשיים כל כך גדולים. במהלך הצילומים שמחתי לראות אותן מתמודדות עם מראה גופן המשתנה, לפעמים בפעם הראשונה. עם הזמן הרגשתי שבגלל ניסיוני כמיילדת, אני מהווה עבורן גם סוג של עוגן בים הסערות, הלבטים והחששות. ולכן היום, אני יכולה לתת ללקוחות שלי שני מוצרים שונים: קורס פרטי להכנה ללידה בן שני מפגשים, שמחירו 700 שקל, ואלבום ודיסק של צילומי הריון, שעולים 1,000 שקל. הנשים ההרות מגיעות אליי בדרך כלל בסביבות השבוע ה- 30 להריון, כשהוא הכי יפה, ומי שרוצה גם וגם, משלמת 1,500 שקלים".

 

3. כמה עלה לך להקים את העסק?

"הקורס ורכישת ציוד הצילום – כשלושים אלף שקלים, שאותם הוצאתי מתוכניות חסכון. את התלבושות לריקודי הבטן אספתי במשך שנים, שבהן הופעתי גם כרקדנית מקצועית. כשיצאתי לדרך לא עשיתי תוכנית עסקית, אבל יש לי יעדים ואני פועלת להשיג אותם".


במהלך הצילומים נוצרה אינטימיות נשית קסומה (צילום: יעל בר)

 

4. מה הכי הפתיע אותך?

"היכולת שלי לעזור לאישה ההרה בצורה נינוחה ונעימה. בלי לחץ של זמן ונהלים שחייבים לפעול לפיהם בחדר יולדות של בית חולים. כי עם הלקוחה שלי, יש לי את כל הזמן שבעולם ואני יכולה להיות רק איתה. גם כשאני מצלמת אותה וגם כשאני מכינה אותה ללידה, בפגישות האישיות שאנחנו מקיימות בביתה. למעשה, לא כל כך אהבתי את קורסי ההכנה הקבוצתיים האלה, שבהם מעבירים פחדים מאחת לשנייה, כי הרי לכל יולדת יש היסטוריה משלה והיא נמצאת במקום ובשלב אחר מחברותיה. היום, אני מרגישה הרבה יותר טוב כשאני מסייעת לאישה להתמודד עם החרדות והפחדים, עונה לה על כל השאלות שמציקות לה, גם במהלך הקורס וגם בהמשך, כשהיא חשה צורך לדבר איתי. ואם יולדת כזו מגיעה לחדר לידה במשמרת שלי, זה בכלל אושר גדול. כי גם אחרי כל כך הרבה שנים, לידה מרגשת אותי ואני עדיין דומעת".

 

5. מה דרש הכי הרבה מאמץ והשקעה?

"להתחיל. היום הכל כבר זורם, וכשמגיעות אליי לקוחות אני מעודדת אותן להשתחרר פיזית ורגשית באמצעות המוזיקה והקצב המזרחי ומדריכה אותן איך לבצע את תנועותיו העגולות של הריקוד. אני באמת חושבת שלריקודי הבטן איכויות ויתרונות רבים, במיוחד בתקופת ההיריון. מבחינה פיזית, הריקוד הזה מחזק שרירים בעלי חשיבות רבה בהיריון ובלידה ומגמיש אותם. כמו כל פעילות גופנית, גם הריקוד משחרר אנדורפינים הידועים כבעלי אפקט מרגיע. מבחינה רגשית, ריקוד הבטן, המאופיין בתנועות חושניות בליווי קצב, משפר את דימוי הגוף ומעלה את רמת הליבידו וגם מחזק את החיבור שלנו לעצמנו ולעובר".

 


"הריקוד מחזק את החיבור שלנו לעצמנו ולעובר" (צילום: יעל בר)

 

6. איך את מתמודדת עם המשבר הכלכלי?

"חזרתי לעבוד במשרה חלקית, בחדר לידה, כדי שלא אצטרך להתפשר בכל מה שקשור בהקמת העסק ובניהולו".

 

7. מה התוכניות לעתיד?

"להקים סטודיו גדול ומשגשג לצילום".

 

8. מי הכי עזר לך בדרך?

"הבעל, שתומך ומפרגן".

 

9. מה מהתנסויות העבר שלך הכי שימש אותך בהקמה ובתפעול של העסק?

"מצד אחד, העבודה בחדר לידה והניסיון הרב שצברתי בתחום ומצד שני, הידע המקצועי שלי בתחום ריקודי הבטן".

 

10. מה את ממליצה לאחרות?

"להעיז".

 

הנחות לגולשים

לקוראי המדור מוצעים 5 אחוזי הנחה על הקורסים והאלבומים שמציעה לילי חן-דרורי טלפון: 052-8672673

 

לעוד עצמאיות בשטח

אתי סלוניקי מפעילה את ילדי עידן המחשב

תהילה זוהר מתפרנסת מהקול שלה

נרימן סאפא פתחה עסק למוצרי ספא 

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לילי חן-דרורי. נהנית לתעד את הנשים בשינויים הגדולים
צילום: יעל בר
הריקוד משחרר אנדופינים בידועים בעלי אפקט מרגיע
צילום: יעל בר
לאשה בפייסבוק
מומלצים