שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ועדה חדשה לבחירת הממונה על הגנת הצרכן
  שר התמ"ת פנה בעניין לנציב שירות המדינה ולחשב הכללי באוצר. בן אליעזר: נמצאו פגמים בהחלטת הוועדה הקודמת

  שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, החליט היום (ד') לכנס שוב וועדה לבחירת הממונה על הגנת הצרכן במשרדו, משום שלדבריו נמצאו פגמים בהמלצת הוועדה הקודמת. השר ביקש מנציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, והחשב הכללי במשרד האוצר, שוקי אורן, כי ירכיבו ועדה חדשה. 

   

  ועדת האיתור קמה כדי לבחור את הממונה להגנת הצרכן כשלב ראשון בהקמת נציבות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, בהתאם להחלטת ממשלה מ-10 ביוני 2006. הוועדה המליצה למנות לתפקיד את עו"ד אלישע פלג.

   

  על פי ייעוץ משפטי שקיבל השר, המלצת הועדה פגומה משום שלא היתה מנומקת די צרכה, עד כדי חשש לתוקף המשפטי שלה. על כן הורה השר ליו"ר ועדת האיתור, רו"ח גבריאל מימון, לכנס את הוועדה שוב על מנת להשלים בתוך שבועיים את המלאכה ולנמק את המלצת הוועדה, ככל שניתן.

   

  ב-8 ביוני הוועדה קיימה דיון מחודש והביאה בפני השר המלצה לבחור בין שתי חלופות: האחת, שלפי הוועדה היא החלופה המועדפת - לבחור מועמד מבין השלושה בהמלצה המקורית של הוועדה מ-10 במרס 2008. החלופה השניה היתה להורות על מינוי ועדה חדשה.

   

  השר בחר בחלופה השנייה משום שלטענתו הוועדה התנהלה באופן לא ראוי. כעת יוכלו להגיש מחדש מועמדות כל מי שעומד בתנאי המכרז. הודעה נמסרה לשלושת המועמדים שהגישו מועמדותם לוועדה הקודמת.

   

  "אפילו רק מקריאת הפרוטוקול האחרון של הוועדה ברור לכל כי היא לא התנהלה באופן הראוי לעבודתה של ועדת איתור", אמר שר התמ"ת במכתב ששלח לנציב שירות המדינה. "חברי הוועדה מודים בפה מלא בפרוטוקול זה, כי הם לא התנהלו נכון, לא נימקו את החלטותיהם, לא דיקדקו בפרוצדורה ולא הקפידו על רישום פרוטוקולים שניתן להבין מהם על סמך מה מושתתות המלצותיה המשתנות של הועדה.

   

  "אמנם החלטתי תגרום לעיכוב נוסף בהקמת הנציבות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, ותוצאה זו אינה קלה לי. אולם הגעתי למסקנה שאין מנוס מכך. מדובר במינוי של מי שיעמוד בראש של גוף חדש וחשוב. אין בכוונתי להסתכן ולהתפשר ואני עומד על כך שיקויים הליך איתור מקצועי ומהימן".

   

  פלג הגיש ב-2 ביולי עתירה נוספת לבג"ץ נגד נציבות שירות המדינה, שר התמ"ת, הממשלה ויו"ר ועדת האיתור, בדרישה שייקבע שהוא נמצא המועמד המתאים ביותר לתפקיד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים