שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "שירות מלא לפני קצונה - לא החלטה אנטי-חרדית"

  גורמים צבאיים מסבירים כי דחיית מועמדותם של חרדים שהיו אמורים להשתתף בקורס קצינים של הרבנות הצבאית נבעה מהחלטה עקרונית: "אין זה נכון שחייל שביצע שירות צבאי במשך חודשים ספורים יוכל לענוד על כתפיו דרגות קצונה"

  "ההחלטה שלא לשלב בקורס קצינים חיילים שלא שירתו תקופת זמן מינימלית בצבא אינה קשורה לרבנים הצבאיים דווקא. זו החלטה עקרונית שתכליתה למנוע מחיילים שלא הספיקו לבצע שירות משמעותי להתחיל בקורס קצינים" - כך אמר היום (ב') ל-ynet גורם צבאי, על רקע הפרסום לפיו נמנעה אפשרות מעשרה חיילים להתחיל קורס קציני רבנות בבה"ד 1.

    

  לדברי הגורם הצבאי, אין זה נכון שחייל שביצע שירות צבאי במשך חודשים ספורים יוכל לענוד על כתפיו דרגות קצונה. "קצין ומפקד בכיר בצבא צריך להיות אדם שמכיר היטב את המערכת הצבאית, מחובר לשטח והספיק במשך שירותו להתמודד עם דילמות שונות. כאשר מגיע חייל שביצע שירות צבאי של חודשים ספורים, נכון יהיה שישלים פרק נוסף בשרותו, או בסדיר או במילואים ורק לאחר מכן יגש לקורס קצינים", אמר.

   

  גורמים בצה"ל המכירים את הנושא ציינו כי דין זה יחול מעתה לא רק על חיילים המבקשים לגשת לקורס קציני רבנות אלא גם על מגזרים אחרים, כמו רופאי שיניים או בעלי תפקידים מקצועיים אחרים, שמסיבות אלה ואחרות לא הספיקו לבצע שירות משמעותי. עוד ציינו הגורמים כי גם חייל שיגיע לקורס קצינים מבלי לבצע שירות מילואים משמעותי - לא יתקבל, להבדיל ממי שיצבור כמה עשרות ימי מילואים בשנה. 

   

  לדברי הגורמים, ההחלטה של מפקד בה"ד 1, אל"מ אהרון חליוה, התקבלה בהבנה אצל קציני החיל הראשיים. "יש משמעות שחייל יבצע

  שירות אפקטיבי בצבא", אמרו, "בדיוק כמו שאנו דורשים מאותם אמנים וספורטאים מצטיינים לשרת שירות מלא - גם אם תוך כדי השירות הם מקבלים ימי חופשה במסגרת התחום בו הם מוכשרים - כך נצפה שמי שיוצא לקורס קצינים יבצע תחילה שירות משמעותי".

   

  מדובר צה"ל נמסר: "קורס קציני רבנות במילואים החל בבה"ד 1 לפני מספר שנים. הרבנים הצבאיים עוברים הכשרה כקצינים ורבנים, כאשר למועמדים עצמם יש רקע של שירות צבאי משמעותי. בהתאם להחלטת מפקד בה"ד 1, המועמדים לגיוס שלא עמדו בקריטריונים של אורך שירות לא ישתלבו בקורס הקצינים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים