שתף קטע נבחר

האם נעצרה בלשכת הרווחה - חרדים הציתו אותה

מעצר חברת נטורי קרתא בחשד שהרעיבה את בנה עורר מחאה בעדה החרדית - שם האשימו את שירותי הרווחה בשיתוף פעולה עם המשטרה. לשכת רווחה הוצתה - טרם נעצרו חשודים

תושבת ירושלים שנעצרה בחשד שהרעיבה את בנה במשך כשנתיים משתייכת לקהילת נטורי קרתא. מעצרה עורר זעם בעדה החרדית, וביום ראשון אף הוצתה לשכת הרווחה השוכנת ליד מאה שערים בעיר. מפירי הסדר מחו על כך שהחשודה נעצרה בצאתה מלשכת הרווחה. טרם נעצרו חשודים, אולם במשטרה מדגישים כי הם חוקרים את האירועים האלימים ויודעים מי עומד מאחורי המעשים.

 

היום (ג') הותר לפרסום כי האשה - הלוקה ככל הנראה בתסמונת מינכהאוזן - נעצרה בחשד שהרעיבה את בנה בן השלוש, עד שמשקלו הידרדר לשבעה ק"ג. הילד מאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם בבירה ושופט בית משפט השלום בעיר הגדיר את הפרשה "חמורה שבחמורות". בדיון בהארכת מעצר האשה אמר נציג המשטרה, כי "מאחורי החשודה עומד מנגנון של אנשים אשר לא בוחל בשום אמצעים על מנת לסייע בשחרורה".


לשכת הרווחה בירושלים, היום (צילום: גיל יוחנן)

 

אחרי שבבית החולים התברר כי האשה מונעת אוכל מבנה על-ידי ניתוק צינור ההזנה שחובר אליו, במשטרה ביקשו לעצור את האם בבית החולים, אך הנהלת בית החולים סירבה לאפשר זאת. לטענת אנשי הרווחה, המשטרה ביקשה לעצור את האם באחת מלשכות הרווחה בעיר - ובעקבות לחצי המשטרה נאלצו עובדי הרווחה למסור למשטרה את מועדי הפגישה של האם עם העובדת הסוציאלית.

 

האם הגיעה לפגישה עם עובדת סוציאלית,

שם המתינו לה שוטרים שעצרו אותה ביציאה מהפגישה. כתוצאה מכך, בעדה החרדית החלה מחאה קשה נגד מחלקת הרווחה. ביום ראשון הגיעו מפירי סדר ללשכת הרווחה השוכנת ליד מאה שערים, פרצו ללשכה והחלו לשרוף ולשבור את תכולתה, תוך כדי צעקות "נאצים! אנחנו נשרוף אתכם". אתמול הגיעו אלמונים לאחת מלשכות הרווחה בעיר והציתו את אחת הדלתות בה. בנוסף, הופצו ברחבי השכונה פשקווילים נגד שירותי הרווחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם בבית המשפט
צילום: דודי ועקנין
מומלצים