שתף קטע נבחר

המשטרה: חשש ש"האם המרעיבה" תמלט מהארץ

ראש צוות החקירה בפרשה אמר כי עדויות חיזקו את החשד שהאם פגעה בצורה קשה בילד. הוא הבטיח לפעול כדי שילדיה האחרים, שמוסתרים על-ידי האב, ייחקרו. "אנשים קרובים לאשה מאיימים ופועלים כמו בארגון פשע"

זה שלושה ימים מפגינים החרדים בירושלים במחאה על מעצרה של האם החשודה שהרעיבה את בנה בן השלוש. היום (ה') הסבירו במשטרה מדוע היא מוחזקת במעצר. ראש צוות החקירה המיוחד, רב-פקד אלי כהן, אמר כי "החשש הממשי שלנו שאם תשוחרר האם ממעצר ינסו גורמים חרדים למלט אותה מהארץ". בנוסף אמרו במשטרה כי פועלים למנוע מגורמים חרדים לחטוף את הפעוט - למרות שלא התקבל מידע מודיעיני על כוונה כזו.

 

המהומות בירושלים - עדכונים אחרונים ב-ynet

 

בתדרוך לתקשורת, אמר רב-פקד כהן, כי במסגרת החקירה נגבו עדויות מרופאים ומגורמים שונים, שחיזקו את החשד שהאם פגעה בצורה קשה בילד. ראש צוות החקירה ציין עוד כי עד לרגע זה המשטרה לא הצליחה לראות את הילדים האחרים של האם.

 

לדבריו, מי שצריך לחקור את הילדים הם חוקרי ילדים. "ניסינו להיפגש עם הילדים, לא הצלחנו. האב לא משתף פעולה וגם המשפחה מונעת זאת, אבל אנחנו מתכוונים לנקוט בפעולות נוספות ונגיע אליהם". רב פקד כהן ציין כי האב נחקר ובתום חקירתו הוחלט לשחררו בתנאים מגבילים. לדבריו, האב התחייב להביא את הילדים, אך לא קיים את הבטחתו. "אנחנו פועלים שהילדים יגיעו לאן שהם צריכים להגיע".

 

מחר תובא האם להארכת מעצר נוספת בבית משפט השלום בירושלים, על-כך אמר רב-פקד כהן כי המשטרה מבקשת להאריך את מעצרה, כיוון שיש צורך בעוד פעולות חקירה. "האם שמרה על זכות השתיקה בכל החקירות, היא לא משתפת פעולה ולא נותנת הסברים ויש פעולות חקירה שצריך לעשות".

 

בעניין הבדיקה הפסיכיאטרית לאם, אמר רב-פקד כהן: "יש מקום לבדיקה פסיכיאטרית. כבר בהתחלה ביקשנו הן מעורכי הדין של החשודה, מהחשודה ומבית המשפט לשלוח אותה לבדיקה. לצערנו, עורכי דינה של החשודה מטעמם מסרבים לשלוח אותה לבדיקה".

 

"מאיימים על רופאים"

הוא גם מתח ביקורת על גורמים חרדים ופירט על המעשים בהם הם חשודים. "אנשים שקרובים לאשה לא בוחלים באמצעים שלא היו מביישים ארגוני פשע. אני מתכוון לאיומים על רופאים, איומים על עובדי רווחה, נזקים שנגרמים בלשכות רווחה ומה שאנחנו רואים בימים האחרונים בירושלים".

 

הקצין אמר כי "בידי המשטרה ראיות, שמבססות חשד לפגיעות שונות של הילד על ידי האם - כולל מניעת מזון, ופגיעות שגרמו לילד חבלות ועוד".

 

עורך דינה של האם, דוד הלוי, אמר בתגובה: "צוות החקירה מפריח לחלל האוויר טענות חסרות שחר הנעדרות בסיס ואחיזה במציאות. מדובר בספין תקשורתי שנועד ליצור אווירה ציבורית עוינת נגד מרשתנו וכן לייצר טענות סרק חדשות בניסיון להצדיק את המשך מעצרה. זאת דמגוגיה זולה בהתגלמותה".

 

בני משפחה נמצאים עם הילד

במקביל, בבית החולים הדסה עין-כרם מגנים בכל תוקף את ההשתוללות שהיתה היום ליד בית הבריאות ברחוב שטראוס בירושלים, בה נפגע

 קל עובד המקום ונגרמו נזקים למתקן רפואי השייך להדסה. "אנו דוחים בשאט נפש את האמור בכרוזים שהופצו בכניסה לבית החולים הדסה עין כרם".

 

לגבי מצבו של הילד, אומרים בבית החולים: "מצבו מוסיף להשתפר, משקלו עולה ותסמינים גופניים נוספים שהיו לו נחלשים ואף נעלמים. הצוותים הרפואיים ממשיכים להעניק לילד את הטיפול הרפואי המקצועי והמסור ביותר לו הוא זכה עד כה. הוא מוקף באהדה וחמלה המוענקים לו גם על ידי בני משפחה הנמצאים איתו". מבית החולים חזרו והכחישו: "השמועות על היות הילד חולה בסרטן חסרות שחר ומופרכות לחלוטין, וכך גם השמועות על טיפול כימותרפי שהוא עבר כביכול. הדבר איננו נכון כלל וכלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם החשודה. המשטרה תבקש שתישאר במעצר
צילום: דודי ועקנין
רב-פקד כהן. ראש צוות החקירה
צילום: גיל יוחנן
שוטר מול חרדים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים