שתף קטע נבחר

שתי אחיות נולדו עם 6 אצבעות - ונותחו בהצלחה

שתי אחיות ממרכז הארץ, בנות 4 ו-5, נותחו השבוע בהצלחה בבית החולים וולפסון, לתיקון מום המשותף לשתיהן: 6 אצבעות בכל כף רגל. אביהן אף הוא סבל מהבעיה ומבטיח: הבאה בתור - אחותן התינוקת, שאף היא נולדה עם 6 אצבעות

ניתוח יוצא דופן בוצע השבוע בשתי אחיות בנות 4 ו-5 ממרכז הארץ: האחיות נולדו עם שש אצבעות בכל כף רגל ועברו ניתוח בבית החולים "וולפסון" בחולון להסרת האצבע העודפת. מדובר במום משפחתי שממנו סבל גם אביהן.


מום משפחתי (צילום: ד"ר אלכסנדר ליפקין)

 

בכפות הרגליים של הבנות הופיעה אצבע שישית צמודה לבוהן, שגרמה לעיוות בכף הרגל. "בדרך כלל עושים ניתוחים מהסוג הזה בסביבות גיל שנה, גיל תחילת ההליכה, לפני שנועלים נעליים", סיפר ד"ר זאב פלדברין, מנהל היחידה לכף הרגל והקרסול במחלקה האורתופדית ב"וולפסון", שניתח את שתי הילדות. "במקרה הנוכחי הוריהן של הבנות המתינו עם הניתוח והאבא, שגם לו היו שש אצבעות, סיפר שהתעכב משום שבעבר נאמר לו שניתן לנתח את כף הרגל בגיל מאוחר יותר".

  

הוא ציין כי המצב יוצא הדופן לא הפריע להליכה, אך גרם לנזק בכף הרגל "העיכוב בטיפול גרם לכך שהתחיל להיווצר עיוות בבהן הגדולה. בניתוח הצלחנו לתקן חלק מהעיוות ואני מקווה שזה יסתדר בצורה תקינה".

 

הבאה בתור: האחות הפעוטה

בשיתוף עם רופאים מהיחידה לאורתופדיה ילדים, כרת ד"ר פלדברין את הבוהן השישית (אצבע קטנה הצמודה לבוהן) עם עצם המסרק, וביצע שיחזור של כף הרגל, כולל תיקון של העיוות שהתפתח בבוהן העיקרית, בארבע כפות הרגליים. 

 

המום שממנו סבלו שתי האחיות היה קיים גם אצל אחותן התינוקת ופרט לעיוות בכף הרגל אינו כולל מומים נוספים. לדברי ד"ר פלדברין, ההורים הביעו שביעות רצון מתוצאות הניתוח וציינו שינתחו את הבת התינוקת, הפעם בגיל צעיר יותר. עוד ציין כי בשלב שבו נעשה הניתוח, כשהבת הגדולה עולה לכיתה א', הוא מאמין שלא היו למצב הרגל השלכות חברתיות על הילדות.  


כף הרגל של אחת האחיות לאחר הניתוח (צילום: ד"ר אלכסנדר ליפקין)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כף הרגל של אחת האחיות לפני הניתוח
צילום: ד"ר אלכסנדר ליפקין
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים