שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ביה"ח הדסה: חרם החרדים כבר מורגש

  גורמים בבית החולים הדסה מדווחים כי מורגשת ירידה במספרם של החרדים המגיעים לטיפול. בנוסף, עורכי דין מטעם העדה אוספים תלונות במטרה "להציף" את בית החולים בתביעות אזרחיות. ראשי הדסה למנהיג העדה החרדית בעיר: "פעלנו על פי המתחייב מאיתנו כרופאים‭"

  המאבק החרדי נגד הדסה עין-כרם עולה מדרגה: בבית-החולים, שבו מאושפז הילד שהורעב, מתחילים להרגיש את תוצאות החרם שהטילו עליו רבנים בעדה החרדית.

   

  גורמים בבית-החולים דיווחו כי בימים האחרונים מורגשת ירידה במספרם של החרדים המגיעים לטיפול, וחוששים כי תורמים חרדים יפסיקו לתמוך בהדסה. מתנדבי מגן דוד אדום בירושלים אישרו כי בימים האחרונים מסרבים חרדים להתפנות להדסה. כך היה אתמול בצהריים, כאשר אב חרדי שבנו נפצע באורח קל בתאונת דרכים דרש מנהג האמבולנס שלא לפנותו לשם – אלא לבית-החולים שערי צדק בבירה.

   

  חשש: הצפת תביעות אזרחיות מחרדים

  בהדסה טוענים כי פעילים חרדים דורשים מנהגי אמבולנסים המסיעים יולדות מהשכונות החרדיות שלא להביא אותן לבית-החולים הזה. בעדה החלו לארגן מערך הסעות שאמור לפנות ילדים הנזקקים לטיפול רפואי לבתי-חולים אחרים במרכז הארץ. במקביל, עורכי דין מטעם העדה אוספים בימים האחרונים תלונות מחרדים שטופלו בעבר בהדסה במטרה "להציף" את בית-החולים בתביעות אזרחיות. בהמשך השבוע יחולקו בבתיהכנסת מכתבים אישיים למתפללים הקוראים להם להתרחק מהדסה מחשש ש"יום אחד ילדכם יילקח מכם‭."‬

   

  בבית-החולים מנסים להנמיך את הלהבות. שלשום בלילה הגיעו ראשי הדסה – המנכ"ל פרופ' שלמה מור-יוסף והמשנה למנכ"ל ד"ר יאיר בירנבאום – לביתו של מנהיג העדה החרדית הרב יצחק טוביה וייס. "פעלנו על פי המתחייב מאיתנו כרופאים‭,"‬ ניסו השניים לשכנע את הרב. ראשי הדסה הציעו שרבנים יצפו בסרט שבו מתועדת האם כשהיא מנתקת את צינור ההזנה של בנה, אולם החרדים סירבו. "בסרט הזה, שאורכו 44 דקות, נראה הילד צועק מכאבים. אלה תמונות קשות מאוד לצפייה‭,"‬ סיפר רופא מהדסה. ובתוך כך, מצבו של הפעוט ממשיך להשתפר. הרופאים שוקלים כעת לבצע ניתוח להשתלת עור בבטנו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חשש לתביעות רבות נגד ביה"ח
  צילום: גיל יוחנן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים