שתף קטע נבחר

ים המלח עלה לגמר "פלאי תבל"

ים המלח הצליח להתברג אל 28 האתרים ברחבי העולם שיתחרו על זכייה בתואר שבעת פלאי תבל החדשים של הטבע. בין המתחרים: הקילימנג'רו, האמזונס והגרנד קניון

ים המלח עלה לשלב הגמר בתחרות שבעת פלאי תבל של הטבע, כך בישרה היום הקרן העורכת את התחרות הבינלאומית. אל שלב זה הגיעו 27 אתרים נוספים, בהם נהר האמזונס, איי הגלפאגוס, הגרנד קניון, שונית המחסום הגדולה באוסטרליה, הר הקילימנג'רו, האיים המלדיביים ועוד. השופטים בתחרות הם אזרחי העולם כולו - המוזמנים להצביע באינטרנט ובטלפון על האתרים הנבחרים בעיניהם. 

 

 

ברנרד ובר, היזם השווייצרי שעומד מאחורי המיזם הענק, אמר לאחר הבחירה כי השיקולים היו איזון גיאוגרפי, מגוון והחשיבות לחיים האנושיים. כמו כן אמר כי הוא שמח לראות ברשימה אתרים הנמצאים בשטחן של כמה מדינות, כמו ים המלח, שכן אלה מאלצים בני אדם לשתף פעולה מעבר לגבולות פוליטיים.

 

ים המלח נרשם לתחרות לפני כשנה ביוזמת המועצה האזורית מגילות ים-המלח, אולם מועמדותו הסופית הוטלה בספק לפני שבועות אחדים, ימים בודדים בטרם פקע המועד להגשת מועמדות לשלב הגמר - וזאת בשל התנגדות הפלסטינים לשתף פעולה עם נציגות הכוללת התנחלויות ישראליות. בסופו של דבר הצליחו ישראל, ירדן והרשות הפלסטינית לחתום כולן על טפסי המועמדות ואושרה השתתפות האתר בתחרות.

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב הודיע אז כי משרד התיירות יוביל בשנתיים הקרובות את הקמפיין למען זכייתו של ים המלח, באמצעות 14 נציגויות המשרד הפועלות ברחבי העולם, במערך האינטרנט הייחודי הפועל ב-11 שפות ובאמצעות פעולות שיווק ממוקדות. במסגרת הקמפיין, ידגיש המשרד את סגולותיו של ים המלח ויקדם את התיירות לאזור. ההצבעה בעד ים מלח תתבצע דרך אתר משרד התיירות או דרך אתר התחרות.

 

ים המלח ושאר 27 האתרים נבחרו על ידי ועדת שופטים מתוך 77 האתרים שעלו לשלב חצי הגמר. אלה נבחרו על ידי הגולשים מתוך 261 אתרים שמועמדותם הוגשה על ידי הציבור. אל 261 האתרים הצליחו להיכנס שלושה אתרים ישראליים: עין גדי, שונית האלמוגים בים האדום וים המלח. מתוכם המשיך את דרכו אל הגמר רק ים המלח.

 

חלקה הראשון של תחרות שבעת פלאי תבל היה בחירת שבעת פלאי תבל מעשה ידי אדם. התחרות הסתיימה ב-2007, עם בחירתם של האתרים הבאים: הקולוסיאום ברומא, החומה הסינית, הטאג' מהאל בהודו, העיר פטרה בירדן, פסל ישו בברזיל, המאצ'ו פיצ'ו בפרו והפירמידה של צ'יצ'ן איצה שבמקסיקו. 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים