שתף קטע נבחר

חשד: אחיו של ח"כ זאב ניצל עיוורים ועובדים זרים

שלושה מנהלי חברות כוח אדם, בהם שלמה זאב, ומזכירה נעצרו בחשד שהוציאו במרמה אישורי עבודה ל"מטפלים" עבור עיוורים. על פי החשד, העיוורים כלל לא נזקקו לסיוע והמטפלים נשלחו לעבוד בניקיון או בבנייה, אחרי ששילמו לארבעה כמובן

המשטרה עצרה שלושה מנהלי חברות כוח אדם בחשד שהשתמשו בעיוורים כדי להוציא במרמה כסף מהמדינה. בין החשודים, שמעצרם הוארך אתמול (יום ב') גם שלמה זאב, אחיו של חבר הכנסת מש"ס נסים זאב. חשודה רביעית, שככל הנראה הגתה את המזימה, תישאר במעצר לפחות עד יום חמישי.

 

בדיון שנערך אתמול בבית המשפט חשף נציג היחידה הכלכלית של המשטרה כי בחודשים האחרונים נערכה חקירה סמויה, במהלכה צותתו לשיחות של ארבעת החשודים. על פי החשד, התוכנית נהגתה על ידי מזכירה העובדת באחת משלוש חברות כוח האדם והיא זו שהציעה לשאר החשודים את המודל הפלילי של "העסקה פקטיבית" של עובדים זרים.

 

עוד התברר בדיון הדרך שבה נקטו החשודים כדי לגייס עובדים לשורותיהם: הם פנו למקומות עבודה שהעסיקו עיוורים והציעו להם להגיש בקשה למדינה עבור מטפלים ש"יסייעו" להם בשל נכותם. בתמורה, שילמו להם החשודים 1,300 שקלים בכל חודש.

 

בדרך זו, כך לטענת המשטרה, הם הצליחו להשיג אישורים לעובדים זרים

בטענה, שהם אמורים לסייע לעיוורים. אולם בפועל העובדים נשלחו לעבודות אחרות, בניקיון או בבנייה, ואילו העיוורים כלל לא זכו לסיוע.

 

אותם "מטפלים" היו עובדים זרים שכבר נמצאו בישראל ואשר עמדו בפני גירוש. כך הצליחו החשודים להשיג להם אישורי עבודה בישראל בתמורה לכמה אלפי דולרים, שכן כל עובד זר נאלץ לשלם לחשודים אלפי דולרים עבור "הזכות" לעבוד במדינה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
האח במעצר. ניסים זאב
צילום: זום 77
מומלצים