שתף קטע נבחר

פלאפון נסוגה: תפסיק לשמור הודעות SMS

חברות פלאפון מתקפלת מול האיום בתביעה ייצוגית - ומחליטה היום (ד') להפסיק לשמור הודעות SMS של מנוייה.

חברת פלאפון משנה את מדיניות החברה בנוגע לשמירת הודעות SMS. במהלך השבוע האחרון נודע כי חברת פלאפון שומרת הודעות SMS של לקוחותיה ובכך למעשה פוגעת בפרטיותם. הדבר התגלה בתחילת השבוע כאשר הוגשה תביעה ייצוגית ע"י התובעים הייצוגיים עו"ד קובי סודרי ועו"ד אשרף אבו ראזק, בתחילת השבוע בפתח תקווה. כתוצאה מהביקורת וההד הציבורי שנוצר כתוצאה מהחשיפה, בשעות הצהריים קיימה חברת פלאפון ישיבת הנהלה שבה החליטו, להפסיק לשמור את הודעות ה-SMS של המנויים ולמחוק את כל ההודעות השמורות במאגרי החברה.

 

בכתב התביעה שהוגש בתחילת השבוע נטען כי פלאפון מבצעת האזנות סתר שיטתיות וסדרתיות כביכול לתוכן של הודעות SMS, הנשלחות על ידי המנויים של פלאפון. התובעים מדגישים לדבריהם, כי אין המדובר רק בשמירת נתוני תקשורת (כמו שעת שיגור ההודעה, מספרי הטלפון של השולח או הנמען, משך ההודעה וכדומה), אלא בשמירה של התוכן המלא שנכתב או נשלח בהודעה. התביעה מתבססת על תכתובת מול פלאפון וסגן היועץ המשפטי שלה, בה לטענת התובעים מודה פלאפון, כי היא מעתיקה ושומרת את העתקי התוכן של כל הודעות המסר הקצר המועברות על ידה. למרות החלטת החברה מהשעות האחרונות, התביעה הייצוגית תישאר בבית המשפט שכן מדובר בתביעה המתייחסת למדיניות שהתקיימה בשבע השנים האחרונות בחברה.

 

תגובות

עורך הדין סודרי אמר ל-ynet בתגובה: "בתביעה תבענו לבצע שלושה דברים: לעצור את שמירת ה-SMS, למחוק את מאגר ההודעות, ולקבל פיצויים על שמירת ההודעות לאורך שבע השנים האחרונות. אני שמח ומברך על כך שפלאפון הכירה בטעות שלה, ומפסיקה לשמור את תוכן ההודעות. כמו כן אני סבור כי צריך לבצע פיקוח על כך שהיא מבצעת מחיקה מוחלטת של מאגר ה-SMS - בלי שום עקבות".

 

מפלאפון נמסר בתגובה: "הודעות הטקסט ימחקו החל מהיום ולא ישמרו במערכות החברה כפי שנעשה עד כה. יודגש כי כל ההודעות נשמרו כחוק, בצורה מאובטחת ביותר ולצרכים תפעוליים בלבד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים