שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוודקה של הקרמלין והבירה של האיטלקים

  שגיא קופר מספר על ה"לג'נד אף קרמלין", הוודקה הרשמית של מוסדות השלטון של רוסיה ועל "פרוני", בירה איטלקית שעכשיו אפשר למצוא גם בברזים ולא רק בבקבוקים

  קבלו את מארז הוודקה המפואר הטרי ביותר על מדפינו: Legend of Kremlin. אני מודה שכשאני רואה מארזים מהסוג של הלג'נד, כמו גם מוצרים שמקודמים על ידי כל מיני מפורסתמים, יש לי נטיה לגחך. גם פה לא הסתרתי את החיוך, אבל האמת היא שהוודקה היא וודקה לא רעה בכלל.

   

  הלג'נד אוף קרמלין – הוודקה הרשמית של מוסדות השלטון ברוסיה (מעמד של "Supplier to") – מגיעה בבקבוק שצורתו 'מסורתית' או היסטורית, כהגדרת היצרן. היא עשויה מדגנים, מזוקקת מספר מטורף של זיקוקים מנתיים ומסוננת עוד כמספר הזה (8 ו-7, בהתאמה, אם אתם מתעקשים לדעת) ועשויה בעצם מאלכוהול 95%, שהוספו לו מים (לריכוז אלכוהול סופי של 40%) וחומרי טעם.

   

  אחרי הכל, הלג'נד עשויה לפי הטעמים הרוסיים: אפשר לחוש בתיבול ועוקצנות, וגם משהו פרחוני, קל, עם מתיקות קלה בפה. היא בעלת גוף בינוני, ויורדת חלק מאוד ויפה, ועדיין שומרת, כאמור, על הסגנון המזרח-אירופאי של הוודקה.

   

  האגדה, אגב, היא אותה אגדה על נזיר רוסי שחי בקרמלין במאה ה-15. הוא זה, שהאגדה אומרת, שהחל לזקק אלכוהול ולייצר וודקה ברוסיה, לפני, אולי, הפולנים. הסיפור כולו, ופרטים נוספים, מצוי במארז הוודקה, שעשוי כמעין ספר. בסופו שוכב לו הבקבוק, מעוטר ביד, ומחכה לכם, הכל במחיר של 299 שקלים לצרכן. זוהי וודקה שוות-איכות למותגי הוודקה הבינלאומיים האחרים, כך שאם חשבתם להוציא מחיר כזה על בקבוק, תקבלו תמורה הוגנת לכסף. הוודקה הוענקה אף כמתנה לראשי ה-ג'י 8 ומזכ"ל האו"ם בוועידה של 2006, כך שבהחלט אין לכם במה להתבייש.

   

  בירה פפרוני? לא, פרוני!

  מותג הלאגרים האיטלקי הוותיק עשה לכאן עליה כבר לפני זמן, אבל הבשורה הטובה היא שעכשיו אפשר יהיה למצוא אותו גם מחבית - בברזים. מקומות שאני כבר יודע עליהם הם הפאפאס (הלל הזקן) ובליני - המסעדה האיטלקית בסוזן דלאל, קפה איטליה, בוקאצ'ו ועוד. מה כל כך מיוחד בלאגר הזה, תשאלו? אז זהו, שאין משהו מיוחד - ולא צריך שיהיה. הפרוני היא בירה חמודה מאוד, קלה, מרווה, 'נקייה' ומדויקת. בדיוק המשקה לקיץ ובדיוק המשקה לאוכל קטן מסוג הטאפאס, לפיצות ולאוכל איטלקי אחר. מידת השתיה ה'רשמית' שלה היא כרבע ליטר, והיא באה בכוס 1/2 פיינט מאוד איטלקית ואלגנטית, עם התזת חול מעניינת. ה'שיק' מעניק תחושה אירופאית, והנפח מתאים להתרווחות קצרה של אחר צהריים או ארחי-העבודה, בדרך הביתה או בכלל. ממש מילנו בכרם התימנים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים