שתף קטע נבחר

ישי הורה לשחרר 250 עצורי נוהל חדרה-גדרה

לאחר שהורה בשבוע שעבר על ביטול נוהל "חדרה-גדרה", הנחה שר הפנים את הגורמים המקצועיים במשרדו לפעול לשחרורם של האזרחים הזרים שנעצרו מתוקפו

שר הפנים, אלי ישי, הורה היום (א') לשחרר 250 אזרחים זרים שנעצרו בשל נוהל "חדרה-גדרה", שהשר הורה על ביטולו ביום חמישי, על רקע המחאה החריפה נגדו.

 

בדיון שקיים עם גורמי המקצוע במשרד הפנים הסביר ישי כי ביטול ההנחייה מייתר את שהותם של המוחזקים בבתי המשמורת - ויש לשחררם מיד. השר הנחה את הגורמים לנקוט בצעדים הנדרשים לשחרור. מחר תימסר הודעה מפורטת לבית המשפט בנושא זה.

 

נוהל "חדרה-גדרה" אסר על פליטים לשהות במרכז הארץ, למורת רוחם של תושבי הפריפריה. ישי החליט ביום חמישי לבטל את הנוהל השנוי במחלוקת, שהיה בתוקף בשנה וחצי האחרונות, על מנת שלא להכביד על ערי הפריפריה הנמצאות גם כך בקשיים כלכליים ומתמודדות עם מכת אבטלה.

 

"התקנה יצרה שילוב של בעיה חברתית ובעיה כלכלית שהתמקדה בערי הפריפריה בצפון ובדרום והוסיפה קושי על התמודדות המורכבת של ערים אלו בימי שגרה", הסביר השר ישי ל-ynet עם ביטול ההחלטה.

 

למרות ההחלטה על ביטול הנוהל, שאליה הצטרפה ההחלטה לדחות בשלושה חודשים את גירוש ילדים העובדים הזרים עם הוריהם, הבהיר ישי כי "יהיה פה גירוש עוצמתי של עובדים זרים. כל מי שיימצא פה לא יקבל מפלט, כמו שנהוג בכל מדינה מתוקנת בעולם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הפנים אלי ישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים