שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  האם יש דרך להתיר נישואי כהן וגרושה?

   

  שאלה:

   

  אני נכה וגם כהן ומנסה להכיר אישה. זה מאוד קשה לי במיוחד שגרושות אסורות עלי. אני אפילו חושב לחפש אישה שאינה יהודיה. האם יש דרך שבה ניתן להקל במקרה של כהן וגרושה? (משה-חיים, מרכז)

   

  תשובה:

   

  משה חיים שלום וחיים טובים,

   

  צר לשמוע על מצבך, ועל הקושי בהכרת אישה למטרת נישואין. איני סבור שהפיתרון של נישואין נגד ההלכה, או ח"ו נישואין עם נכרית הוא הפיתרון הנכון.

   

  לכל אדם יש מגבלות משלו, והוא צריך להתמודד איתן. אחד נולד בעל מום פיזי, ואחר – עם לקות שכלית, או חיסרון אחר. לא בגלל לקויות אלו, עליו להתייאש ולעבור על ערכים נכונים.

   

  לכל אחד בעולם יש שליחות ייחודית משלו, ועליו למלאה על הצד הטוב ביותר לאור הנתונים המיוחדים שלו. כשם שאדם נולד אדם ולא בעל חיים, וכשם שיהודי נולד יהודי ולא בן לעם אחר, גם אתה שנולדת ככהן, מן הסתם ייעודך בחיים הוא להיות כך ולא אחרת. עיקרון זה נכון גם אם איננו תמיד מבינים מדוע נולדנו בצורה מסוימת ואחרים נולדו שונים מאיתנו. אני מקווה ומאחל לך שתצליח למצוא את ייעודך ושלמותך בחיים.

   

  לעצם השאלה, איני יודע על דרך הלכתית להקל על נישואי גרושה וכהן, אלא אם כן הכהן הוא חלל. חלל הוא בן של כהן, שההורים שלו פגמו את הכהונה, למשל כהן שחי עם אישה שאסורה עליו (כמו כהן וגרושה), הבן שיוולד להם, מוגדר כחלל שלא חלים עליו כללי הכהונה. כל טוב ובהצלחה. (משיב: הרב שמואל שפירא, רבה של כוכב יאיר)

   

  יש לכם שאלה? רבני צהר עונים לשאלותיכם בפרוייקט החדשו"ת של ynet ובבית ההוראה "CALL ההלכה" - טל': 1-800-200-377 בימים א' עד ה' - בין 19:00 ל-23:00.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים