שתף קטע נבחר

נופש שלא קיבל חדרים צמודים במלון לא יפוצה

סוהר שב"ס גילה כי החדרים שקיבל במלון הנסיכה באילת אינם צמודים. כפיצוי, הועבר למלון לגונה, אבל חש שנגרם לו נזק ותבע על 10,000 שקל. בית-המשפט לא חש כמוהו

סוהר בשב"ס הזמין אצל אשת טורס חבילת נופש עבורו ועבור משפחתו במלון הנסיכה באילת בחג החנוכה בדצמבר 2008.

בתביעה שהגיש לבית-המשפט לתביעות קטנות בירושלים, טען שבמהלך השהות במלון נגרמו לו ולמשפחתו נזקים ועגמת נפש, ועל כן הוא תובע פיצוי של 10,000 שקל.

 

יכול להיות הרבה יותר גרוע:

 

מה בדיוק אירע שם? התובע שילם על הנופש מחיר מסובסד של 692 שקל, וביקש בטופס ההזמנה שני חדרים צמודים - האחד עבורו ועבור אשתו, והשני עבור שלושת ילדיהם. כשהגיע עם משפחתו למלון, גילה שהוקצו להם שני חדרים שאינם צמודים, ואף מרוחקים זה מזה.

 

נציגי המלון ביקשו לרצותו, והציעו לו את "סוויטת ג'וניור". אולם הסוהר דחה את ההצעה. נציגי המלון לא התייאשו, והציעו לו סוויטה "דה-לקס", שהינה חדר גדול יותר, המאפשר לינה של מספר אנשים, אך ללא הפרדה בתוכו לחדרי שינה נבדלים. בשל היעדר הפרדה זו, הוא דחה גם את הצעתו זו של המלון.

 

התובע יצר קשר עם נציגי אשת טורס, ואלו ארגנו לו מקום במלון לגונה, בסוויטה משפחתית המורכבת מחדר ילדים ומחדר הורים, כשביניהם דלת הפרדה בתנאי אירוח של "הכל כלול", על אף שההזמנה שלו הייתה בתנאים של "חצי פנסיון" בלבד.

 

ואולם, לטענת התובע, השהות במלון "לגונה" לא נעמה לו ולמשפחתו, משום שהסוויטה אותה קיבלה המשפחה הייתה קטנה מדי, והדבר גרם לצפיפות ולאי-נוחות, שגרמו למריבות בינו לבין אשתו וילדיו.

 

תנאי אירוח טובים יותר

השופט אריה רומנוב החליט לדחות את התביעה.

 

השופט פסק שהתנהלות נציגי המלון ואשת טורס לא הייתה בלתי סבירה, וכי התחליף שהוצע לתובע "בזמן אמת" הינו תחליף סביר הקרוב ככל האפשר למה שהזמין מלכתחילה, ויש בו יתרונות ה"מקזזים" את עוגמת הנפש שנגרמה לו בשל כך שלא סופקו לו שני חדרים צמודים.

 

"בשקלול הדברים, התובע ובני משפחתו התארחו בסופו של דבר, בתנאי אירוח טובים יותר, הגם שהזמנתם לא בוצעה במדויק", כתב השופט.

 

בית-המשפט קבע כי כל צד ישא בהוצאותיו.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
מלון הנסיכה. אילוסטרציה
צילום: ג'ו קוט
מומלצים