שתף קטע נבחר

אל תחייך גם אליה את החיוך הממזרי שלך

אל תסתכל עליה כמו שהסתכלת עליי. אל תשב ותקשיב לסיפורים שלה על בחורים ששברו לה את הלב ותגיד לה שבחיים לא תעשה לה את זה. אל תשכב לצדה בלילה ותגיד לה שהיא יפה ושהיא היחידה שבאמת יודעת איך להקשיב לך. פשוט אל

אל תתיישב לידה בבית קפה שכונתי ביום סגרירי בזמן שהיא קוראת ספר ושונאת את עצמה ותדקלם לה שורה מ"הכבש השישה עשר". אל תגיד לה שהיא נורא יפה כשהיא מהורהרת ואז תצא ותשאיר אותה תוהה. אל תשוב לאחר יומיים ותבקש את הטלפון שלה. אל תיקח אותה בדייט הראשון לתערוכה של אלכס ליבק בגלל שהיא אמרה לך כבדרך אגב בטלפון שהיא מאוד אוהבת צילום. אל תנשק אותה על קצה האף כמו הקטקטים ואחר כך על השפתיים ובסוף עם לשונך הרכה והמלטפת. אל תיקח אותה לחוף מבודד ותבנה לה ארמון חול מכוסה צדפים, אל תיקח אותה למסעדה בזכרון או להופעה של שלום חנוך ותחזיק לה את היד חזק חזק בשירים המרגשים. אל תקנה לה גור חמוד ותבטיח שתעזור לה לגדל אותו, אל תיקח אותו אליך אחרי שהיא לא תצליח לגדל אותו אבל גם לא תרצה למסור אותו לכלבייה.

 

אל תשכב לצדה בלילה ותגיד לה שהיא יפה ושהיא היחידה שבאמת יודעת איך להקשיב לך.

 

אל תשאיר לה הודעות במשיבון ותגיד שאין לך מה להגיד, אל תתקשר לכל העולם כדי להשיג לה טיפות אוזניים בצהרי יום שבת גשום. אל תקריא לה קטעים שאתה אוהב מתוך ספרים. אל תראה לה את הציורים שסבא שלך צייר ונתן לך לפני מותו. אל תנגן לה כל שיר שהיא רק תרצה בגיטרה בלי תווים. אל תשיר כל הזמן חלקים משירים שאנשים כבר הספיקו לשכוח. אל תדע תמיד מי כתב אותם, מי הלחין אותם ומי שר אותם במקור. אל תנסה להצחיק אותה עם בדיחות קרש. אל תיתן לה לארגן לך מסיבת הפתעה למרות שאתה שונא אותן. אל תבטיח לה שמתישהו תיסעו יחד לצפון. אל תתלונן על כל הפקקים בדרך חזרה כשתיסעו בפסח. אל תיתן לה את הסווטשרט שקיבלת בסוף המסלול.

 

אל תכיר לה את כל החברים שלך וגם את האקסית שלך המהממת ותלחש לה באוזן שהיא נורא טיפשה, כאילו אתה מריח את הקנאה עולה מתוכה. אל תעטוף אותה בגופך הגדול במסיבה על הגג למרות שהיא לא אמרה שקר לה, למרות שבאמת קר לה.

 

גם אל תעשה לה כל מיני נסיונות במטבח ותקפץ כמו ילד כשהם ייצאו נורא טעימים. אל תעודד אותה בכל פעם שהיא מוצאת משהו חדש שמעניין אותה ותגיד לה שהיא חייבת "ללכת על זה". לפעמים תוריד אותה אל הקרקע ואל תסחוף אותה לעולם הפנטזיות שלך בכל פעם מחדש. אל תחייך את החיוך הממזרי, אל תעסה לה את כפות הרגליים אחרי שהיא חזרה מחדר הכושר ואל תסבן לה את הגב שעות ותתלהב כל פעם מחדש מהקווים של גופה כאילו שאתה רואה אותם בפעם הראשונה.

 

אל תסתכל עליה כמו שהסתכלת עליי.

 

אל תשב איתה סתם לפעמים ותשתקו יחד, שעות

אל תשב ותקשיב לסיפורים שלה על בחורים ששברו לה את הלב ותגיד לה שבחיים לא תעשה לה את זה. אל תזמין אותה לארוחת צהריים עם כל המשפחה, אבל ממש כל המשפחה. אל תטפס איתה על הר מירון ואחר כך תרוץ במעגלים ותצעק "אדריאן, איי לאב יו". אל תלך איתה ל"אכול כפי יכולתך" כשכבר אכלת לפני כן ותאכל שוב רק כדי שהיא לא תאכל לבד. אל תצא איתה לריצה ארוכה ותעמיד פנים שאתה ממש נהנה למרות שבפנים אתה מרגיש את הריאות שלך קורסות ואת הברכיים שלך מתפרקות. אל תקנה לה שמלה שקטנה עליה במידה ואחר כך כשהיא לא תצליח לסגור אותה תגיד שפשוט ביקשת מהמוכרת שמלה לבחורה מושלמת. אל תגיד לה כל הזמן כמה היא מושלמת, נורא קשה לפעמים לעמוד בסטנדרטים של שלמות. אל תשב איתה סתם לפעמים ותשתקו יחד, שעות. אל תגיד לכולם שאתה מקווה שהילדים שלך יהיו דומים לה, כי כך הם יהיו הכי יפים והכי חכמים בעולם. אל תגיד לה שאתה אוהב אותה למרות שאולי אתה לא בטוח.

 

אל תגיד לה שהכל יהיה בסדר ושהיא תמצא מישהו אחר. אל תטוס להרפתקה חדשה ותבטיח שתחזור ממש מהר. אל תישאר שם ותפסיק פתאום לכתוב, ותפסיק לשלוח תמונות ותיעלם. אל תשאיר אותה כאן לבד לחבר בחזרה את השברים של משהו שפעם היה אחד, שלם.

 

אל תשכח אותי.

 

האימייל של עינת

 

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אל תגיד לה שהכל יהיה בסדר
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אל תיקח אותה לחוף מבודד ותבנה לה ארמון חול
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים