שתף קטע נבחר

"זה גורל נורא שהוא חרץ לעצמו"

בתעשיית הבידור מתקשים לעכל את הידיעה על מותו של דודו טופז. צביקה הדר: "זה סיפור עצוב מתחילתו ועד סופו". ציפי שביט: "אזכור דודו נחמד, מצחיק, שביקש תמיד לעזור לאנשים"

תעשיית הבידור הישראלית הוכתה הבוקר (ה') בתדהמה עם היוודע דבר מותו של דודו טופז לאחר ששם קץ לחייו. צביקה הדר, אחד מיעדיו של טופז מסר הבוקר ל- ynet: "כל הסיפור הזה עצוב מאוד מתחילתו ועד סופו. הכל כבר נאמר ומעבר לזה אין לי מה להוסיף".

 

 

בני משפחתו של טופז, ביניהם אחיו מיקי, הסתגרו בבתיהם וביקשו להימנע מלהגיב לכלי התקשורת. אחייניתו קארין מגריזו מסרה: "אנחנו צריכים להיות כרגע עם המשפחה. אנחנו מבקשים שתכבדו אותנו". גם חברו הקרוב של טופז, רוני שוורץ, שטופז שהה ביתו בעת שפרצו השמועות על מעורבותו בתקיפת אנשי תקשורת, ביקש שיניחו לו והסכים למסור כי "הסוף היה ידוע מראש".


ציפי שביט עם טופז וטוביה צפיר (צילום: קרן נתנזון)

 

ציפי שביט, חברתו הקרובה של טופז, סיפרה ל-ynet כי "הוא היה חבר שלי ואני חושבת שהיה רב כישרונות ומבורך, ממראהו המצודד ועד יכולת הכתיבה,

הדיבור ופיצוח שיטות הטלוויזיה. לא סתם קראו לו הראשון בבידור, הוא עשה משהו שאין לו אח ורע. אני כמובן אזכור דודו נחמד, מצחיק, חרוץ כמו שד, נבון להפליא, אבא מצוין, חבר, איש שביקש תמיד לעזור לאנשים. אני לא מצדיקה את מעשיו האחרונים, זו הייתה חצייה של קווים אדומים. אבל לאורך שנים דודו היה בליין נצחי, משוגע במובן המקסים של המילה. הסוף שלו כל כך נורא ואכזרי בעיניי. חוץ מלבכות עליו, אי אפשר לעשות כלום".

 

איך את התרשמת ממצבו?

 

"היתה תחושה קשה שלקחו לו לא רק את החופש אלא את הכבוד שלו. ביום ראשון האחרון העברתי לו מכתב, בו כתבתי שאני חושבת עליו ללא הרף, שלא יעשה שטויות ושאני יודעת שזה לא קל. כתבתי שם שהקהל לא שופט אותו ושאנחנו עוד ניפגש ונתחבק, ניסע שוב להודו, נראה סרטים ונלך למסעדות טובות. עכשיו כמובן לא נותר מזה דבר".

 

החברים שנותרו לו חששו מכזה מקרה?

 

"החברים דאגו. זה היה קשה מדי בשביל להמשיך ולהגיד 'מחר זה ישתנה'. כנראה אי אפשר היה לחיות ככה. לא רק לאדם כמוהו, שביקר בפסגות האולימפוס. לכל אדם זה מזעזע. העונש, הצער, מצבו הבריאותי, הימים הארוכים, לעמוד מול ילדיו, הכל היה כל כך קשה ועובדה שהוא לא עמד בזה. זה גורל נורא שהוא חרץ לעצמו. יהי זכרו ברוך".

 

דורון צברי, יוצר הסרט "מלך הרייטינג" ששודר לאחרונה ב-HOT ואילן שושן, יוצר הסרט הדוקמנטרי שהזמינה "רשת" על חייו של טופז, שמעו הבוקר במהדורות החדשות על מותו אך סרבו להגיב בנושא.

 

  • לכל כתבות התרבות

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טופז. החברים דאגו
צילום: ירון ברנר
לאתר ההטבות
מומלצים