שתף קטע נבחר

בניזרי: רצח אופי לטופז, הירשזון ו"אמא טליבאן"

"ראיתי את האכזריות שיש במדינה. זה לא דמוקרטיה, זה דמוחרטה" - כך אמר בין היתר השר לשעבר, שעומד להיכנס לכלא בקרוב לאחר שנידון ל-4 שנות מאסר, בכינוס בפני ממאות חרדים שהגיעו לתפילה למענו. אורי זוהר: מערכת החינוך החילונית מגדלת רוצחים

שלמה בניזרי מוצא גזירה שווה בינו לבין דודו טופז, אברהם הירשזון ו"אמא טליבאן": כ-500 חרדים התכנסו הערב (יום ה') לתפילה למען השר לשעבר, שעומד להיכנס בעוד עשרה ימים לכלא, ושמעו ממנו דברי תוכחה קשים כלפי התקשורת, שלטענתו עשתה לו "רצח אופי" - כמו גם לדודו טופז, ששם הבוקר קץ לחייו, וכן לשר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, שנשלח לכלא לחמש וחצי שנות מאסר על גניבה, וגם לאם החרדית המוכרת בכינוי "אמא טליבאן", שהורשעה בהתעללות בילדיה.

 

בניזרי פתח את דבריו בהתייחסות לאירוע הטרגי מהבוקר: "אחד הבדרנים המפורסמים בישראל, שהמקצוע שלו להצחיק אנשים, בדרן מאוד מפורסם, התקשורת עשתה לו רצח אופי שלא היה כדוגמתו ובסופו של דבר התאבד הבוקר. תוך כמה דקות הגיעה ההודעה לתקשורת, אפילו הילדים שלו שמעו על ההודעה בתקשורת. כך ראיתי את האכזריות שיש במדינה". כן הוסיף: "גם שר האוצר, אתם יודעים איזה רצח אופי עשו לו".


"זה לא דמוקרטיה, זה דמוחרטה". בניזרי בכנס (צילום: דודי ועקנין)

  

"איזו שנאה", הוסיף בניזרי, "אתמול הרב עובדיה אמר כמה מילים על מערכת המשפט, ישר כולם אמרו: 'איך הרב מתבטא, הוא לא יודע שמילים הורגות?' היכן הסבלנות והסובלנות, זה הכל חד סטרי אצלם ואצלכם? מילים אצלכם לא הורגות חרדים?". לאחר מכן התייחס ל"אמא טליבאן": "נשים מסכנות, אחת אולי קצת היכתה את ילדיה ועכשיו אומרים בואו נשפוט אותה. תראו מה עשו, זה דמוחרטה, לא דמוקרטיה".

 

"8 שנים של מציצת דם עם קשית"

לעצרת הגיעו בין היתר כל שרי ש"ס, משפחת בניזרי ורבנים, במטרה להתפלל ולהביע מחאה כנגד גזר דינו. "תראו את דודו טופז", אמר בניזרי. "מאחורי כל בן אדם, גם אם חטא, עדיין יש בן אדם, עדיין יש חיים. אם אני מסתכל על עצמי ומה שעשו לי, אוי ואבוי. ההורים שלי מסכנים, לא עומדים בלחץ. אמא שלי, שני התקפי לב, אבא שלי אירוע מוחי, עד מתי רשעים יעלוזו? ציירו אותי כאויב העם, איזו אכזריות מתחילת הדרך. פשוט לא יאומן, כבר בהתחלה פרסמו חשדות חשדות, מהתחלה היו הדלפות. עברתי שמונה שנים של רדיפה, סבל, צער, אכזריות, של מציצת דם עם קשית".

 

בהמשך סקר בניזרי את דרך התלאות, לדבריו, שעבר עד שהגיע לרגע גזר הדין: "אם קובעים תג מחיר חדש, אז למה עליי? זה לא מעורר שאלות ותמיהות, שהופכים את העונש לפי שלוש? כולם רוצים להילחם נגד השחיתות, כולם רוצים להילחם נגד בניזרי".

 

השר לשעבר אף שלח ביקורת נוקבת אל עבר עיתונאי מעריב בן כספית, שפרסם מאמר נגד הגעתו של השר לביטחון פנים אהרונוביץ' לביתו של הרב וייס, מנהיג העדה החרדית, בניסיון להרגיע את המתיחות בין המשטרה לעדה: "יש עיתונאי אחד, בן משהו, נשמע לי כמו בן לאדן. לאחר הרצח בטיילת כתב כי הגורם לכך ששר המשטרה בא לבקר בעדה החרדית, כי הוא בא לקראתם, נתפס בעיני הציבור כנכנע לחרדים. מה זו ההסתה הזאת? מה שהיה במדיה הרגשתי לעיתים כמו פוגרום, שהורגים יהודים ומספרים סיפורים".


אלי ישי ובניזרי (צילום: דודי ועקנין)

  

בניזרי סיים את דבריו בהתייחסות לתחושת הרדיפה שיש בציבור החרדי: "תעשו סקר ברחוב, אנשים מרגישים שיש רדיפה וזה הכאב הגדול, הניחו לנו, אנחנו בסך הכל רוצים להמשיך לקיים את התורה. אנחנו לא מבקשים יותר שום דבר, לסיפור הזה יש סף רתיחה, כמו שהתפוצץ במאה שערים לפני חודש. אנחנו לא מחפשים ריב ומדון, תנו לנו לחיות, אנחנו אזרחים נאמנים, לא ביקשנו זכויות יתר".

 

אחרי בניזרי דיבר הרב אורי זוהר, בעצמו בדרן לשעבר, שאמר בין היתר: "מערכת החינוך שלכם (החילונית - ר.מ) מגדלת רוצחים". על בתי המשפט אמר: "זה החטא שלנו שאנחנו מאמינים שיש בהם מידה של צדק". אחר כך פנה לקהל ושאל "מי מוכן לתרום חודש לשבת במקום בניזרי". מאות ידיים הורמו.

 

בניזרי אמור להיכנס לכלא ב-1 בספטמבר. שופטי בית המשפט העליון החמירו בעונש ושלחו אותו, לאחר שהורשע בקבלת שוחד, לארבע שנות מאסר. השופט אדמונד לוי נימק את ההחלטה: "השחיתות הגוברת במוסדות השלטון הישראלי מחייבת לעשות מעשה על-ידי הצבת תג מחיר גבוה יותר".

 

בניזרי ביקש מבית המשפט העליון לדחות את כניסתו לכלא. הוא ציין בבקשתו שאם ייכנס לכלא מאוחר יותר - יתאפשר לו לבלות עם אמו בת ה-81 את תקופת החגים ואף יתאפשר לו להשתתף בהולדת שני נכדיו, שעתידים לצאת לעולם במהלך תקופת הדחייה. הוא גם טען שהוא נזקק לבדיקה רפואית מסוימת. הפרקליטות התנגדה לבקשה: "האינטרס הציבורי הוא בביצוע עונש המאסר שגזר בית המשפט העליון, בכניסתו לכלא במועד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזדהה. בניזרי
צילום: דודי ועקנין
דודו טופז
צילום: דודו אזולאי
צילום: דודי ועקנין
אורי זוהר. "מי מוכן לשבת בשביל בניזרי?"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים