שתף קטע נבחר

תביעה ייצוגית נגד סלקום בסך 440 מיליון שקל

בית המשפט השלום בפתח תקווה אישר שלשום בקשה להגיש תובענה ייצוגית כנגד החברה. העותרים טוענים כי החברה גבתה תשלום עבור פירוט שיחות, ללא הסכמתם

השופטת אסתר שטמר מבית המשפט השלום בפתח תקווה אישרה בשבוע שעבר את הבקשה להגיש תובענה ייצוגית נגד חברת סלקום, בהיקף של כ-440 מיליון שקל. התובעים טוענים, כי החברה גבתה מלקוחותיה, ללא הסכמתם, תשלום עבור פירוט השיחות בחשבון הטלפון שלהם. 

 

התובעים, המיוצגים על ידי עו"ד גיל רון ועו"ד ביינהורן, טוענים בתביעתם, כי לאחר שבמשך תקופה ארוכה לא נהגה סלקום לחייב את לקוחותיה בגין פירוט שיחותיהם, היא הודיעה, כי תחל לגבות תשלומים עבור השירות. בבקשה נטען, כי גביית תשלום בגין פירוט השיחות עומדת בניגוד לתנאי הרשיון של סלקום - שאינם מאפשרים הטלת חיוב חדש, אלא רק עדכון תעריף של חיובים קיימים. בכך, לטענתם, הפרה סלקום הוראה חקוקה, הטעתה את לקוחותיה, והיא עושה עושר ולא במשפט, שעל כן זכאים הלקוחות לסעד של השבת הסכומים שנגבו שלא כדין.

  

השופטת שטמר קבעה, כי "אין לראות בחיוב הלקוחות לראשונה משום 'עדכון תעריף', והניסיון לעשות כן הוא בבחינת הפרת ההסכם שבין סלקום לבין לקוחותיה". היא הוסיפה, כי "בתנאים אלו, בהם אין בסיס חוקי לתחילת הגבייה, אין לספק ברירה כי אם לקבל את הסכמת הצרכן לשינוי החוזה".

 

כנגד סלקום הוגשה בחודש מאי השנה בקשה נוספת לאישור תובענה כייצוגית, על סך 1.1 מיליארד שקל, בגין חיובים בלתי חוקיים בגלישה באינטרנט הסלולרי, לכאורה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
סלקום. האם חרגה מתנאי הרשיון?
צילום: שולמי כהן
מומלצים