שתף קטע נבחר

הלקוחה הפריזה בסכום התביעה - והפסידה

מנויה של 012 טענה כי החברה גבתה ממנה 700 שקל יותר מדי, והגישה תביעה בסך 10,000 שקל. בית המשפט דחה את התביעה וחייב אותה בהוצאות

מנויה של 012 טענה כי חברת התקשורת גבתה ממנה 700 שקל ביתר על שיחות לחו"ל, והגישה תביעה נגדה בסך 

10,000 שקל. בית המשפט קבע כי התביעה לא הוגשה בתום לב, וחייב את התובעת בהוצאות.

 

התובעת טענה כי עשתה מנוי אצל 012 לשיחות לחו"ל דרך קו הטלפון שבביתה, אך בטעות 012 עדכנה את קו הטלפון הנייד שלה ואת מספר הטלפון הקווי חייבו באופן כפול. התובעת טענה, כי בדקה את החשבוניות אשר קיבלה, וגילתה כי מגיע לה החזר של 700 שקל. עוד טענה, כי פנתה ל-012 אשר התנצלה והבטיחה כי תקבל זיכוי בסכום זה, אך עד למועד הגשת כתב התביעה, לטענתה, לא קיבלה את הזיכוי המובטח.

 

 

בתביעה שהגישה התובעת לבית-המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון, ביקשה כי בית-המשפט יורה ל-012 לפצותה ב-10,000 שקל.

 

012 הכחישה את טענות התובעת, וטענה כי מקור החיוב בגינו תובעת התובעת נובע מרשלנותה ואחריותה הבלעדית, ואין

לה אלא להלין על עצמה. עוד טענה 012 כי תביעתה של התובעת הוגשה בחוסר תום לה משווע, תוך ניפוח הסיפור ומבלי להוכיח את הטענות.

 

לגופו של עניין, טענה 012 בכתב ההגנה כי התובעת מנויה על שירותיה מזה מספר שנים, ובפברואר 2008 היא ביטלה את קו הבזק שלה, ולכן מספר זה ירד מרשימת הטלפונים המעודכנים אצל 012 לפי הודעת בזק עצמה.

 

בנוסף טענה 012, כי כאשר פנתה אליה התובעת על כך שחייבו אותה בבזק בתעריפים גבוהים, ביקשה מהתובעת להמציא לה אישור על תשלום החיוב, אך התובעת לא עשתה כן. עוד טענה 012 כי למרות כל האמור, החליטה לזכות את התובעת ובספטמבר 2008 הזיכוי אושר והועבר לכרטיס האשראי של התובעת. לתמיכת טענותיה צירפה 012 מסמכים.

 

במהלך הדיון בביהמ"ש הודתה התובעת, כי אכן קיבלה זיכוי מ 012, אך טענה כי הזיכוי הוא בגין מנוי באינטרנט שעשתה אצל 012 ולא בגין חיובה בשיחות לחו"ל. נציג 012 חזר על הטיעונים שבכתב ההגנה, והדגיש כי מעולם לא חייבו את מספר הטלפון הנייד של התובעת, אלא את קו בזק ו- 012 החליטה, לפנים משורת הדין, לזכות את התובעת, על אף שלא הציגה אישור על תשלום החיוב לבזק.

 

ביהמ"ש אינו דרך קלה להתעשרות

השופטת איטה נחמן דחתה את התביעה, וקבעה כי התובעת לא הציגה מסמכים התומכים בטענתה כי הכספים אותם היא תובעת אכן לא שולמו לה.

 

באשר לסכום הנתבע, חזרה השופטת על דברי השופט מנהיים בפסק דין אחר בעניין 012, כי "מי שסובר כי בית המשפט לתביעות קטנות הוא דרך להתעשרות קלה כאשר הוא תובע סכום הגדול מהסכום שניזוק, צריך לדעת שאין זה ראוי ואל לו לבית המשפט להשלים עמם ועל כן להפרזות אלה יש מחיר".

 

בהתאם לכך, חייבה השופטת את התובעת בהוצאות משפט של 500 שקל.


לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופטת: נחמן: "להפרזות אלה יש מחיר"
צילום: index open
מומלצים