שתף קטע נבחר

ירון ביבי: "מי שרוצה צמוד קרקע שילך לפריפרייה"

מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל דיבר בכנס של התנועה הקיבוצית והגן על הרפורמה במינהל. לדבריו, אין יסוד לחשש שקרקעות ימכרו לגורמים עוינים. כמו כן, ציין ירון ביבי כי הוא מתנגד לשיווק קרקעות לבנייה צמודת קרקע במרכז

"קרקע בבעלות פרטית לא תעבור לידי גורמים עוינים", כך אמר היום (ה') ירון ביבי, מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל במסגרת כנס מנהלים של התנועה הקיבוצית. לדבריו, כל קרקע שתעבור לידיים פרטיות תקבל הערת אזהרה וכאשר יגיעו בעליה להעביר זכויות בטאבו זהות הרוכש תיבדק ובמידה ומדובר באדם עם דרכון זר ממדינה עוינת ישלחו אותו למינהל מקרקעי ישראל.

 

הפרטת הקרקעות - כתבות נוספות:

 

"נבדוק כל עסקה חריגה ואם יהיה צורך נפסול עסקאות", הוסיף ביבי ואמר, כי "בתל אביב, כפר סבא, ראשון לציון, מטולה, יסוד המעלה ובעוד ישובים רבים אחרים יש חלק גדול של קרקעות בבעלות פרטית ובכל זאת, עד עכשיו לא ראינו את הקרקעות האלה נודדות למדינות המפרץ".

 

בכנס נכחו כמאה מנהלים מהתעשייה הקיבוצית, תושבי קיבוצים בעצמם, ולכן אחת השאלות העיקריות נגעה לנושא שיוך הבתים בקיבוצים. בהקשר זה אמר ביבי, "מבחינת המינהל, ברגע שהקרקעות בקיבוצים יהוונו מתוקף החלטה 979 ההחלטה האם לשייך בתים לחברי המשק תהיה בידיכם, אותי לימדו בנח"ל מה זה קיבוץ, ולכן לדעתי זו החלטה שתדרוש מכם ישיבה בכובד ראש ומבט קדימה גם על החזון הקיבוצי".

 

עוד הוסיף ביבי כי חלק מבתי הקיבוץ יישארו קשורים לגרעין החקלאי של הקיבוץ ולכן לא יהיה ניתן להוון אותם, ההחלטה כמה מתוך בתי הקיבוץ יכנסו להגדרה הזו עדיין לא התקבלה, יתכן שאלה יהיו רק 20 בתים בשטח המחנה או שבהחלטה משותפת של חברי הקיבוץ הוא יהפוך לישוב קהילתי ואז יהיה ניתן להוון את כלל הבתים".

 

בהמשך, התייחס ביבי לנושא שיווק הקרקעות בפריפריה "אם היו שואלים אותי היום על שיווק קרקעות לבנייה צמודת קרקע במרכז הארץ הייתי מתנגד לכך, אדם שרוצה בית צמוד קרקע שיתכבד ויסע לפריפרייה. הטיפול בפריפרייה לא יהיה בעזרת מחירים נמוכים, לפני חודשיים הצענו מגרשים בירוחם ולכל מגרש היו 12 מציעים, שיווק מגרשים צמודי קרקע עושים לפריפריה רק טוב".

 

בהמשך אמר ביבי כי בכוונתו להוביל את המינהל לשיווק אגרסיבי של קרקעות במטרה להוריד מחירים. "בחודשים הקרובים נצא לשיווק של מרבית הקרקעות שיש להם תוכניות מאושרות לבנייה זה יעזור לשנות את התחושה בשוק לפיה קיים מחסור בקרקעות והמחירים רק צריכים לעלות. אנחנו רואים את המחירים בתל אביב, אלה לא מחירים שזוג צעיר יכול לעמוד בהם", הוא אמר .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירון ביבי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים