שתף קטע נבחר

ביהמ"ש לרייפמן: תן את המניות או שתלך לכלא

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, ורדה אלשיך, קבעה כי אלי רייפמן ייאסר אלא אם כן יעביר את מניותיו באמבלייז למנהל המיוחד. המאסר יתעכב ב-24 שעות על מנת לאפשר לרייפמן להגיש ערעור לעליון. אלשייך על רייפמן: "האמת ממנו והלאה"

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, ורדה אלשיך, קבעה היום (ב') כי אלי רייפמן ייאסר אלא אם כן יעביר את מניותיו באמבלייז למנהל המיוחד. צו המעצר הוצא לבקשת המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, לאחר שרייפמן, שנקלע לחובות, לא העביר אליו את החזקותיו באמבלייז, בהתאם להחלטת בית המשפט.

 

 אלשייך עיכבה את המאסר ב-24 שעות על מנת לאפשר לרייפמן להגיש ערעור לעליון. עוד קבעה אלשייך שהמאסר יהיה בן 45 יום, אולם אם רייפמן יעביר את מניותיו למנהל המיוחד - הוא ישוחרר.

 

"עניין לנו בחייב (רייפמן-ל.ד)... מתוחכם וממולח אשר אינו בוחל בהיתממות ושינוי גרסאות לפי העניין ולפי טיב הערכאה והחוקר בפניו הוא עומד. חייב, אשר התרשמתי מחקירתו כי האמת היא ממנו והלאה. החייב יאסר למשך 45 יום אלא אם יאות לשתף פעולה עם הנאמן קודם לכן ויודיע על מקום המצא המניות ויורה על העברתם לידי המנהל המיוחד",קבעה אלשיך.

 

דקות ספורות לפני מתן ההחלטה - הוגשה בקשה דחופה לבית המשפט על ידי שלי נרקיס למנות כונס נכסים על מניותיו של רייפמן באמבלייז, שלטענת נרקיס, רייפמן שיעבד לו."ברור ששלי נרקיס אינו יכול להמשיך ולשבת מנגד ללא מעש נוכח הפגיעה הכבדה הצפוייה בזכויותיו הקנייניות", נכתב בבקשתו של נרקיס שהוגשה באמצעות משרד עו"ד חיים צדוק. נרקיס טוען כי רייפמן חייב לו כ-20 מיליון דולר.

 

הבקשה להורות על מעצרו הוגשה על ידי המנהל המיוחד שמונה לנכסיו של מייסד אמבלייז, עו"ד איתן ארז. בדיון בביהמ"ש דאגה השופטת להעמיד את אלי רייפמן, אשר נקלע לחובות, על מקומו. "אינך יכול לעמוד כאן ולהרצות עוד" אמרה השופטת והוסיפה: "תפסיק להכפיש את המנהל המיוחד".

 

עו"ד ארז, פנה לביהמ"ש בבקשה להוציא צו מעצר נגד רייפמן לאחר, שלדבריו, רייפמן לא ביצע את החלטת בית המשפט להעביר אליו את מניותיו באמבלייז. לטענת המנהל המיוחד מדובר בביזיון בית המשפט. בנוסף, הביע עו"ד ארז חשש כי רייפמן יימלט מהארץ .

 

אתמול אמר רייפמן בתגובה, שהגיש באמצעות עוה"ד דורון אפיק ושלומי תורגמן, כי יש לדחות את בקשת המנהל המיוחד. "פעם אחר פעם, מטעמים אשר כנראה נלמד עליהם כנראה רק בעתיד לבוא, הכשיל המנהל המיוחד פעם אחר פעם את ניסיונות החייב (רייפמן; ל.ד.) תוך שהוא מבהיר לנושים אשר פנו אליו כי אין כל הסדר", טען רייפמן בתגובתו.

 

"אני מבין בהיי-טק. אני לא עו"ד"

במהלך הדיון היום בבית המשפט נשאל אלי רייפמן על ידי השופטת אלשייך האם חלק ממניות אמבלייז הינן על שמו של רייפמן והאם חלק אינן רשומות על שמו. רייפמן השיב: "אני לא באמת יודע איך המניות רשומות. הן אינן רשומות על שמי בוודאות".

 

לשאלת המנהל המיוחד "מה הסיבה שהמניות אינן רשומות על שמך?", השיב רייפמן: "אני מזה כשנים מספר נמצא במאבק שליטה על חברת אמבלייז. הנני רוכש מניות ורוכשים מניות עבורי בצורה שלא תאפשר לגופים העוינים שמחפשים להשתלט על החברה להגיע למניות האלה. אני מבין בהיי-טק. אני לא עו"ד. צורת האחזקה של המניות היא דבר מורכב שקיבלתי ייעוץ במשך שנים. כל המטרה הייתה לנצח את מאבק השליטה".

 

כשנשאל רייפמן מדוע לא העביר למנהל המיוחד את המניות, בהתאם לצו ביהמ"ש השיב: "כל נושא האחזקות של המניות אינו פשוט ומורכב. המניות מוחזקות עבורי. זו לא חנות מכולת. אני אשמח לשתף פעולה.

 

במסגרת הדיון טען עו"ד ארז כי "עניין לנו בחייב (אלי רייפמן) שממרה צווים של ביהמ"ש. החייב מוסר גרסאות סותרות חדשות לבקרים. אני מבקש ליתן צו מאסר כנגד החייב אשר יכנס לתוקף בתוך זמן קצר שביהמ"ש יקבע אלא אם כן באותו פרק זמן המניות תגענה אלי".

 

"מנגד טענו עוה"ד שלומי תורגמן ודורון אפיק, באי כוח רייפמן: "החייב עושה כל מה שהמנהל המיוחד מבקש ממנו. המנהל המיוחד הוא זה שלא משתף פעולה עם החייב". מהמשרד נמסר בתגובה להחלטת בית המשפט: "אנו מופתעים מההחלטה לא פחות מהאנשים הרבים אשר פנו אלינו בעקבותיה. אנו סבורים כי ההחלטה שגויה, לומדים אותה כעת ונפעל בהתאם. לצערנו בית המשפט גם התעלם מהדברים אשר עלו במהלך הדיון ויש בהם כדי להאיר הרבה מהאירועים של התקופה האחרונה".


פורסם לראשונה 07/09/2009 09:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי רייפמן, מייסד אמבלייז
צילום: ירון ברנר
צילום: אתר בית המשפט
השופטת ורדה אלשייך
צילום: אתר בית המשפט
מומלצים