שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רוצים חשמל? שימו טורבינת רוח על הגג
  הרשות לשירותים ציבוריים - חשמל פרסמה את ההסדרה החוקית שתאפשר לצרכני חשמל, פרטיים ומסחריים כאחד, להתקין טורבינת רוח, להפיק חשמל לשימושם העצמי ולמכור את העודפים לחברת החשמל בתעריף מיוחד

  אחרי המהפכה הסולארית, המאפשרת לצרכנים פרטיים להתקין בשטחם פאנלים לייצור חשמל, הגיעה תורה של אנרגיית הרוח. הרשות לשירותים ציבוריים – חשמל הודיעה היום (ג') על פרסום ההסדרה החוקית, שתאפשר לצרכנים פרטיים להקים טורבינות רוח לצריכת חשמל עצמית.

   

  על פי התוכנית, ניתן יהיה להתקין טורבינות רוח קטנות, בהיקף של עד 30 מגהוואט בפריסה ארצית. כל צרכן חשמל - אדם פרטי, צרכן מסחרי וגם מוסדות ציבור ורשויות מקומיות - יוכל להתקין טורבינת רוח על גג או מבנה שבבעלותו, להשתמש בחשמל שהיא מייצרת ולמכור את העודפים לחברת החשמל בתעריף מיוחד.

   

  התעריף למתקנים עד 15 קילוואט יעמוד על 165 אגורות לקילוואט/שעה, והתעריף למתקנים בקיבולת שבין 15 קילוואט עד 50 קילוואט יעמוד על 129 אגורות לקילוואט/שעה. ברשות ציינו כי המחיר יובטח ל-20 שנה ממועד חיבור המתקן לרשת החשמל. כמו כן, החל משנת 2012 יופחת המחיר בשיעור שנתי של 2 אחוזים בכל שנה.

   

  הפקת חשמל מטורבינות רוח פרטיות מצטרפת למהלך ההסדרה של הפקת חשמל לשימוש עצמי באנרגיה סולארית שנכנס לתוקף לפני כשנה. "אני רואה חשיבות בשתי החלטות אלה של הרשות שמאפשרות לצרכני החשמל, ליטול חלק בקידום אנרגיות מתחדשות באופן אקטיבי", אמר אמנון שפירה, יושב ראש הרשות לשירותים ציבוריים – חשמל. "יש כאן אמירה ציבורית חשובה של המדינה אותה מביאה מליאת הרשות לידי ביטוי".

    

  ברשות ציינו כי כל מי שמעוניין להתקין טורבינת רוח, יידרש לעשות זאת תוך עמידה בתנאי בטיחות ובדרישות החשמליות של חוק החשמל.

   

  בתוך כך, אתמול הועבר לחתימת שר התשתיות עוזי לנדאו, רשיון מותנה להקמת מתקן רוח ברמת הגולן – לחברת רוח נקיה בע"מ (מי-גולן). מתקן זה, שיכלול מספר טורבינות רוח גדולות, יפיק חשמל בהיקף כולל של 200 מגוואט. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טורבינה על גורד שחקים בבחריין. ארכיון
  צילום: AFP
  מומלצים