שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שנה לחוקי העישון באירופה: ירידה בהתקפי הלב
  בריטניה, סקוטלנד, צרפת ואיטליה - כולן מדווחות על ירידה חדה במספר התקפי הלב, שנה לאחר כניסתו של חוק העישון במקומות ציבוריים לתוקפו. מומחה בריטי: נדהמנו מהמהירות שבה זה קרה

  שנה לאחר איסור על עישון במקומות ציבוריים, נרשמת ירידה חדה במספר התקפי הלב בבריטניה: כך לפי ממצאים ראשוניים של מחקר שערך משרד הבריאות בממלכה. מחקר אחר הראה על הפחתה חדה אף יותר בסקוטלנד, שם נכנס חוק איסור העישון לשנתו השלישית. מחקר בנושא בווילס צפוי לחשוף תוצאות דומות.

   

  ארצות אחרות במערב אירופה מדווחות אף הן על הפחתה במספר התקפי הלב שנה לאחר החלת איסור העישון במקומות ציבוריים. נתונים מצרפת מראים על ירידה

  של 15% במספר אשפוזי החירום עקב התקפי לב, ובאיטליה ואירלנד מדווחים על הפחתה של 11%.

   

  "היקף השינוי - מדהים"

  עורכת המחקר בבריטניה, אן גילמור באוניברסיטת באת', אמרה ל-Sunday Times כי "כבר קיימות ראיות משמעותיות שחשיפה מופחתת לעשן סיגריות מורידה את מספר האשפוזים בעקבות התקפי לב". ג'ון בריטון, מנהל מחלקת המחקר על טבק באוניברסיטת נוטינגהאם, אמר: "תמיד ידענו שאיסור העישון במקומות ציבוריים יביא לרווחים בריאותיים מהירים, אבל נדהמנו מכמה מהר שזה קרה, ומהיקף השינוי".

   

  אלן מייסון, אחות בכירה ב"קרן התקפי הלב של בריטניה", מסבירה מדוע מעשנים ואנשים החשופים למעשנים נמצאים בסיכון מוגבר להתקפי לב: "החשיפה לעשן סיגריות מביאה לשינויים מהירים בכימיה של הדם, ולסיכון מוגבר להתקרשות העורקים. בקרב אנשים שהעורקים הכליליים שלהם צרים או שניזוקו בדרך אחרת, הסיכון הזה גבוה יותר."

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שנה לחוקי העישון באירופה: ירידה בהתקפי הלב"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים