שתף קטע נבחר

למרות שרייפמן לא מילא צו ביהמ"ש - עוכב מעצרו

בדיון בביהמ"ש היום נקבע שביום חמישי תינתן החלטה האם ייכנס רייפמן לכלא על כך שלא העביר את מניותיו באמבלייז כנדרש. נציג כונס הנכסים הרשמי התרעם וטען שרייפמן "הוליך שולל אותנו ואת בית המשפט העליון"

שופט בית המשפט העליון, חנן מלצר, קבע היום (ג') כי החלטה האם איש העסקים אלי רייפמן לכלא תינתן ביום חמישי. זאת, כיוון שרייפמן לא קיים את צו בית המשפט ולא העביר את מניותיו בחברת אמבלייז כנדרש. רייפמן ביקש מספר חודשים על מנת להשלים את צו בית המשפט וטען שאין הוכחה לקיום המניות. נציג כונס הנכסים הרשמי התרעם וטען שרייפמן "הוליך שולל אותנו ואת בית המשפט העליון".

 

רייפמן אמר בדיון ש"הליך בית המשפט איננו הליך סרק, עד שזה עבר לפסים של בית משפט היתה גרסה אחת. כל ההתנהלות שלי ממוסמכת, אני לא מתחמק ולא מיתמם. זהו הליך מבלבל. סכנת ההשתלטות על החברה עדיין קיימת... זהו חשש שאמרתי מספר פעמים ואני עומד מאחוריו. אם אני נכנס לכלא אני בעצם מוענש על כך שלא העברתי מניות שאין שום הוכחה שהן קיימות. הדבר הכי קל זה להגיד שאין מניות. זה מגוחך להעניש אותי על מניות שאין אפשרות להוכיח את קיומן". 

 

 במהלך הדיון הקשה השופט מלצר מספר פעמים על פרקליטיו של רייפמן, עורכי הדין, שלומי תורג'מן ודורון אפיק, ותמה "איך יכול להיות שאחרי שהוצהר על קיום מניות במרס 2009 הן פתאום נעלמו? תקפידו על גרסאות כי אני עצמי מתבלבל מהן, אני לא מבין איך המניות נעלמו. אם אין לכם תשובות, תגידו את זה ואל תלכו סחור סחור. בשביל מה היה הליך שהיה לפני יומיים אם ידעתם שתקבלו תשובות שאין מניות?"

 

כששאל השופט מלצר את רייפמן אם "יש אפשרות שיש מניות ואתה פשוט לא רוצה להעביר אותן?"  ענה האחרון ש"יש מניות ואני מוכן ורוצה להעביר אותן, אי אפשר להעביר את המניות בתוך יומיים. זו גזירה שאי אפשר לעמוד בה. אני מבקש מספר חודשים כדי לעבוד בשיתוף פעולה מלא על מנת לקיים את הצו".

  

לאחר הדיון אמר רייפמן ל-ynet: "אני חושב שהיום ניתנה לי הזדמנות בפעם הראשונה להביע את דעתי. התהליך הוא תהליך נכון, נחכה לראות ביום חמישי את החלטת השופט".

   

פרקליטי רייפמן שבו ואמרו בדיון כי נכון לכרגע לא הועברה שום מניה וכי יש מניות ורייפמן רוצה לבצע את תהליך העברת המניות אבל שלא ידוע כמה זמן ייקח ההליך. עוד חזרו הפרקליטים ואמרו כי יש שני מיליון מניות המוחזקות בידי שני נאמנים שלא יודעים מי הם, ואילו 41 נאמנים מחזיקים בהיקף של 37 מיליון מניות עבור רייפמן בשרשור כזה או אחר והמניות הן בבעלותו של רייפמן. לדבריהם, "רייפמן רוצה לשתף פעולה, הנאמנים הם אלו שלא רוצים".  

 

המנהל המיוחד, איתן ארז, אמר במהלך הדיון: "איך זה שמיום חמישי לא הצליחו להעביר שום מניה? אנחנו שומעים גרסא חמישית של רייפמן למה לא מעבירים את המניות. אין לתת אמון בגרסאות שלו ואין שום עילה לעיכוב ביצוע. גם נציג כונס הנכסים הרשמי, אופיר פורת, התרעם ואמר ש"היום אנו שומעים שכבר ביום חמישי רייפמן ידע שהוא לא יוכל להעביר את המניות והוליך שולל אותנו ואת בית המשפט העליון, המסר שיוצא מצידו הוא שצווי בית משפט הם נייר שלא צריך לקיים אותם. רייפמן הוא הראשון והיחיד שיודע איך להעביר את המניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי רייפמן מייסד אמבלייז
צילום: ירון ברנר
מומלצים