שתף קטע נבחר

המוהל חתך בטעות את שק אשכיו של התינוק

פעוט בן 7 ימים מיבנה הובהל לבית החולים קפלן אמש כשהוא במצב קשה. שק האשכים של התינוק נחתך במהלך ברית מילה, ובניתוח לתיקון החתך - ניצלו חייו. מנהלת יחידת אשפוז פעוטות בקפלן: "הורים חייבים לפתוח את החיתול לאחר הברית ובכל מקרה של דימום - לפנות בדחיפות לבית חולים"

טעות במהלך ברית מילה כמעט הביאה למותו של תינוק: בבית החולים קפלן ברחובות הצילו אמש (ג') את חייו של תינוק שסבל מדימום מסיבי בעקבות טעות במהלך ברית המילה. התינוק בן שבעה ימים מיבנה, הובהל לבית החולים כשהוא במצב קשה, לאחר ששק האשכים שלו נחתך במהלך ברית המילה. התינוק מאושפז כעת במחלקה לאשפוז ילדים, ומקבל טיפול באנטיביוטיקה.

 

אמו של התינוק סיפרה על החוויה הטראומטית: "המוהל החל בתהליך הברית ולפתע ראינו דם רב והוא אמר בבהלה שצריך דחוף לנסוע לקפלן", היא תיארה. "הוא לקח את התינוק עם הרכב שלו, ומהמיון הועבר התינוק מייד לחדר הניתוח". אסמרה ביקשה להודות לצוות הרפואי שהציל את תינוקה: "תודה לאל, התינוק בסדר, רק חשוב להגיד להורים שישימו לב לעניין".


"לפתע ראינו דם רב". האם ובנה (צילום: באדיבות ביה"ח קפלן)

 

"פתחו את החיתול - תבדקו שהוא לא מדמם"

ד"ר חני אוליבסטון, רופאה במחלקת הילדים בבית החולים, סיפרה כי התינוק הגיע לאחר ברית מילה עם דימום ברור באיזור הברית וחתך גדול לאורך כל שק האשכים. "הוא הועבר לחדר הניתוח באופן מיידי ועבר ניתוח דחוף לתיקון החתך בהצלחה. לשמחתנו, התינוק לא נזקק לעירוי דם".

 

 

ד"ר לבנה סיני, מנהלת יחידת אשפוז פעוטות בקפלן, אמרה כי הורים חייבים להיות ערניים לאחר ברית המילה, לפתוח את החיתול ולבדוק שהוא לא מדמם. "בשלב הראשוני, אם יש דימום והילד לא שקט, אל תהססו לפנות לחדר מיון ילדים בבית החולים. צריך לזכור שכל דימום אצל תינוקות יכול להכניס אותם לשוק במהירות גדולה ואף לסכן את חייהם". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תודה לאל, הוא בסדר". התינוק בזרועות אמו
באדיבות בי"ח קפלן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים