שתף קטע נבחר

החזית נגד הקיצוץ מתרחבת: גם גפני מתנגד

יו"ר ועדת הכספים נפגש עם שר האוצר שטייניץ והודיע לו על התנגדותו לקיצוץ הרוחבי בתקציבי הביצוע. גפני: "אני בעד להוסיף תקציב לבריאות ולביטחון, אבל לא על חשבון החינוך. אני מקווה שהקיצוץ בכלל לא יגיע לוועדה"

החזית נגד הקיצוץ הרוחבי מתרחבת: גם יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), מתנגד לקיצוץ הרוחבי  של 2% שיזם האוצר בתקציבי הביצוע של משרדי הממשלה לשנים 2009-2010. כך הודיע גפני לשר האוצר, יובל שטייניץ, בפגישה שערכו השניים היום (ד') בצהריים בלשכתו של שטייניץ בירושלים.

 

נגמר המשבר? חזרו הקיצוצים

 

"הודעתי לו שכל העניין לא מקובל עליי", אמר גפני ל-ynet בצאתו מהפגישה, "לא אהבתי גם את התוכן של הקיצוץ וגם את הדרך שבה הוא נעשה. צריך לעשות דברים כאלה בצורה מסודרת, תוך הידברות, ולא בהנחתות שכאלה. בנוגע לתוכן: אני בעד להוסיף כסף לבריאות ולביטחון, אבל לא על חשבון החינוך, ובוודאי שלא בפגישה כל כך קשה בחינוך".

 

גפני ציין כי הציע לשטייניץ חלופות לקיצוץ הרוחבי, אך סירב לפרט מה היו החלופות שהציע כיוון ששטייניץ הבטיח לו, לדבריו, שבאוצר ידונו בהם. "אני מקווה שהאוצר ידון ברצינות בחלופות הללו ושהקיצוץ ירד מסדר היום", אמר, "אני מקווה ודי משוכנע שהוא בכלל לא יגיע לוועדה".

 

האם יהדות התורה תתנגד לקיצןץ כסיעה פוליטית, כפי שהחליטה מפלגת העבודה?

 

"אנחנו נתנגד לקיצוץ בכל מקרה. אבל למה לרוץ רחוק עד משבר קואליציוני? אנחנו לא נגיע לשם, זה לא יקרה. אני ויובל חברים טובים, ושמחתי לגלות שלמרות שציפיתי שהפגישה בינינו תהיה קשה, היא הייתה באווירה טובה ועניינית. אני חושב שהוא קשוב לטענות שלי".

 

שר האוצר שטייניץ סירב לדבר על הפגישה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
ח"כ משה גפני
צילום: דודי ועקנין
שר האוצר יובל שטייניץ
צילום: דודי ועקנין
מומלצים