שתף קטע נבחר

בימ"ש מחוזי ביטל פס"ד קודם - מחזיק פורנו הורשע

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע אדם שהודה בהחזקת תוכן תועבה עם ילדים, ובכך הפך את החלטת בית המשפט השלום שלא להרשיעו בעבירה

בית המשפט המחזוי בתל אביב קיבל לפני שבועיים ערעור של המדינה והרשיע פלוני (ששמו נאסר לפרסם) באחזקת חומר תועבה הכולל קטינים לאחר שלא הורשע בדיון הקודם.

 

נשיאת בית המשפט, השופטת דבורה ברלינר וכן השופטים זאב המר ותחיה שפירא גזרו על הנאשם מאסר על תנאי של 10 חודשים. "התנאי הוא שבמשך שלוש שנים לא יעבור אחת מהעבירות שבהן הורשע או עבירות מין מסוג כלשהו", נכתב בהחלטה עוד נפסק כי הפלוני ישלם קנס בסך 10,000 שקלים.

 

מה היא החזקה?

בית משפט השלום בתל אביב החליט שלא להרשיע את אותו פלוני, אשר צפה במחשבו בתמונות וסרטים בהם נראים קטינים מקיימים יחסי מין מהאינטרנט, בעבירות של החזקה ופרסום של פרסומי תועבה. במקום זאת, הוחלט כי יועמד הנאשם למבחן.

 

"החוק אוסר על החזקת פרסומי תועבה, אך במקרה זה, לא ניתן לראות בנאשם כ'מחזיק' ", קבע אז השופט דן מור. "זאת, כיוון שכלל לא ברור אם הנאשם העביר את התמונות מהרשת לכונן הקבוע במחשב האישי שלו, או האם שיתוף הקבצים מעביר באופן קבוע את הקבצים לכונן המחשב".

 

"נראה לנו כי אכן שגה ביהמ"ש קמא בהחלטתו", נכתב בהחלטה של בית המשפט המחוזי בהתייחסו לבית משפט השלום, "פלוני הודה כאמור שהחזיק בחומר תועבה. מדובר בהודייה בעובדות, כאשר העובדות משקפות בדיוק את רכיבי הוראת החיקוק שבה מדובר".

 

השופטים לא דנו בהחלטתם בהיבט הטכני של החזקה לעומת צפיה מהרשת, וציינו כי "מקובלת עלינו טענתה של הפרקליטות, שגם לגופו של עניין מדובר בסוגיה מורכבת שאיננה פשוטה כלל ועיקר עובדתית, טכנולוגית ומשפטית".

 

"אם היה מקום לקביעת עמדה כלשהי בנושא זה, היה מן הראוי להזמין את הצדדים ולקבל את תגובתם, ואולי אף לשמוע ראיות ועדויות מומחים". כתבו השופטים בגזר דינם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Index Open
החזיק או לא החזיק?
צילום: Index Open
מומלצים