שתף קטע נבחר

"אלוביץ' יקבל ברזלים אם לא יכבד הסכמים"

בוועד העובדים של חברת בזק מתריעים, כי פגיעה בזכויותיהם במסגרת מכירת השליטה בחברה לשאול אלוביץ' תוביל לעיצומים חריפים: "העובדים צריכים ליהנות מפירות החברה".

"אם אלוביץ' לא יכבד את ההסכמים שנעשו איתנו עד כה", מתריעים בכירים בוועד העובדים של בזק, "הוא יקבל לבנים וברזלים, ולא חברה חיה ונושמת". כך מנסים להקדים עובדי בזק תרופה למכה שנדמה להם שמתרחשת תחת אפם.

 

בוועד העובדים של בזק ממתינים בדריכות לקבל מידע על העסקה הנרקמת לרכישת השליטה בחברה בידי שאול אלוביץ'. "ביום ראשון אנחנו מכנסים פגישה דחופה שתכלול יועצים כלכליים ומשפטיים", אומר שלמה כפיר, יו"ר ועד העובדים. "אנחנו צריכים להבטיח שכל ההתחייבויות שהתחייבו בפנינו עד היום יקוימו, ומאמינים שעובדי בזק צריכים ליהנות מפירות החברה".

 

8,000 עובדים מאוגדים בוועד העובדים של בזק, וכפי שהוכיחו פעם אחר פעם, פגיעה בזכויותיהם תוביל לעיצומים חריפים. "המהלך של הבעלים למכירת החברה הוא עניין שלהם", מסביר נציג בכיר בוועד. "התפקיד שלנו הוא לדאוג שהעובדים לא יישארו מאחור, ושתהיה שמירה הדוקה על האינטרסים שלהם".

 

עוד מסביר הנציג שבכוונתם של העובדים להקפיד כי ההבטחות שהובטחו להם בהפרטה הקודמת של בזק, לפני שלוש שנים, לא יתפוגגו. המשמעות היא שמירה על הסכמי העבודה, הסכמי הפרישה, חלוקת אופציות לעובדים ושאר ההסדרים שעלו על שולחן הדיונים במשברים הקודמים בין ועד עובדי בזק להנהלה.

 

 

הכתבה מתפרסמת הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים