שתף קטע נבחר

פחד במשרדי איכילוב: בחצי שנה - 7 הפלות

בתוך חצי שנה, עברו רבע מעובדות מחלקת המידע וזימון התורים של איכילוב הפלה. בדיקה גילתה: במשרד, הממוקם ברח' שאול המלך בתל אביב, הייתה קרינה הגבוהה פי שתיים מהמותר. איכילוב בתגובה: מטפלים בחריגה ומעבירים העובדות למשרד אחר

עובדות המרכז למידע ולזימון תורים של בית-החולים איכילוב חשדו במשך זמן רב שמשהו מאוד לא בסדר קורה להן, אבל הן לא ידעו בדיוק מה. בתוך חצי שנה עברו רבע מעובדות המחלקה הפלה. לאחר בדיקה התברר שבמשרדים שבהם עבדו יש קרינה אלקטרומגנטית הגבוהה בהרבה מהמותר.

 

המרכז למידע ולזימון תורים עבר לפני שנה אל מחוץ למתחם בית-החולים בתל-אביב, ו‭30-‬ העובדים, רובם נשים, התמקמו במשרדים חדשים בקומת הכניסה של בית הדר דפנה ברחוב שאול המלך הסמוך.

 

רמת קרינה כפולה מהתקן

כחצי שנה לאחר המעבר החלו העובדים לסבול ממיחושים שונים. כשהתברר שבתוך שבוע אחד עברו ארבע מהעובדות הפלה, גברה מאוד הדאגה, וכשבמהלך חמשת החודשים שלאחר מכן עברו עוד שלוש עובדות הפלה, הפכה הדאגה לחרדה של ממש. כמה מההפלות היו טבעיות, ואחרות התרחשו על רקע מומים שהתגלו בעוברים.

 

עובדות המרכז פנו לבית-החולים, והוזמנה בדיקה של רמות הקרינה האלקטרומגנטית במקום. לתדהמת כולם התברר שרמת הקרינה בחדר שבו ישבו העובדות גבוהה בהרבה מהתקן הישראלי. רמת הקרינה שנמצאה עמדה על 8 מיליגאוס, ואילו התקן מתיר רמה של 4 מיליגאוס בלבד במקום שבו שוהים אנשים באופן קבוע. 4 מיליגאוס הם אומנם התקן הרשמי,

 אולם בפועל ממליץ המשרד לאיכות הסביבה לא לעבור רמת קרינה של ‭3-2‬ מיליגאוס, והמחמירים ממליצים שלא להשלים עם רמת קרינה הגבוהה ממיליגאוס אחד בלבד.

 

בדיקה מעמיקה יותר העלתה ששתי קומות מתחת למשרדי המרכז לזימון תורים, בקומה ‭2‬ של הבניין, נמצא חדר מזגנים שבו רמת הקרינה האלקטרומגנטית גבוהה ביותר, והיא הגיעה עד קומת הכניסה. הנהלת בית-החולים יידעה את עובדי המרכז בממצאי הבדיקה והחלה להעביר אותם מהמקום. זאת אף שלדברי פרופ' יוסי ריבק, מומחה לרפואה תעסוקתית, לא הוכח קשר בין רמות גבוהות של קרינה אלקטרומגנטית להפלות או למומים בעוברים.

 

עד כה הועברו שש מהעמדות בחזרה לתוך בית-החולים, ואילו שאר העובדים ממתינים להעברתם בימים הקרובים. הנהלת בית-החולים מתכוונת למגן את החדר מפני הקרינה ולהחזיר לשם את העובדים, אולם אלה חוששים לבריאותם ומעדיפים שיימצא להם פתרון של קבע במקום אחר.

 

מאיכילוב נמסר בתגובה: "אכן הייתה פנייה של עובדים ובה תלונה על כך ששתיים מהעובדות עברו הפלה ולעובדת השלישית התגלה מום בעובר. ביצענו בדיקה שבה נמצא שטווח הקרינה האלקטרומגנטית במקום עמד על ‭7-2‬ מיליגאוס. הנהלת בית-החולים ביטלה את העמדות עם קרינה הגבוהה מ-3 מיליגאוס והעבירה אותן למבנה אחר בתוך בית-החולים. התחלנו לטפל בחריגה של הקרינה ובמקביל להעביר את כל מרכז המידע לאתר אחר עד להשלמת העבודות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממתינים להעברה למשרד אחר. אילוסטרציה
צילום: index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים