שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אבי הכלה ניסה להציל את אחיו "ונעלם בגל גדול"

  יומיים לפני חתונתם של מריה משאר ואיגור מקייבסקי, השמחה התחלפה באבל, לאחר שאביה ודודה של הכלה טבעו בנתניה. "דאגנו שלא יירד גשם ביום החתונה. עכשיו הדאגות הן אחרות וקשות יותר", אמרה ל-ynet אמו של החתן

  ''כולם המומים. במקום חתונה שמחה כולנו עצובים בגלל ששני האחים טבעו למוות בים" - כך סיפר היום (שבת) ל-ynet איגור מקייבסקי, שחתונתו עם מריה משאר שתוכננה למחר התבטלה לאחר שאביה ודודה טבעו אתמול בחוף נתניה. האב עדיין בגדר נעדר, בעוד אחיו קיפד את חייו בים.

   

  לקראת החתונה הגיעו להתארח בביתם של הורי הכלה, אלכסנדר ואליזבטה, בני משפחתם מבלרוס: אחיו של אלכסנדר, ניקולאי, ביחד עם אשתו, וכן בתם השנייה של הורי הכלה, עם בעלה ובתה הקטנה. ביום שישי תכננו האורחים לנסוע לים המלח, אבל בגלל מזג האוויר הקשה ביטלו את הנסיעה והחליטו להסתפק בטבילה בחוף סירונית, הנמצא כדקה הליכה מבית המשפחה בנתניה.


  החתן איגור עם אמו טניה. "גורל אכזרי ביותר" (צילום: עידו ארז) 

   

  ''עכשיו בבלרוס הטמפרטורה היא מתחת לאפס ופה, למרות הגשם שירד, מזג האוויר נחשב לחם והם הלכו לים כדי לשחות", הסבירו בני המשפחה. אולם הטיול הקצר הסתיים בטרגדיה. ''בצהריים אלכסנדר נסע לים, על מנת לקרוא להם לבוא לאכול צהריים", מספר איגור. "הוא עמד עם הרכב על החוף, תוך שהוא מחזיק מטריה ומסמן להם לבוא. הים היה סוער והיה סחף. ניקולאי התחיל להיסחף ולטבוע ודמיטרי (חתנו של אלכסנדר) ניגש אליו והחל למשוך אותו".

   

  "הם כמעט הגיעו עד לחוף", סיפר איגור, "ואז הסחף סחף אותם פנימה ושניהם נקלעו למצוקה. אלכסנדר שראה שהם במצוקה עזב הכל וקפץ למים. הוא הצליח למשוך אותם לכיוון החוף בחזרה וכאשר הגיעו סמוך לחוף בא גל גדול והוא נעלם".  

   

  "הנשים בוכות ולא מסוגלות לאכול ולישון"

  ניקולאי חולץ מהים מחוסר הכרה. צוותי מד"א-שרון שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו במצב קשה לבית החולים לניאדו בנתניה, שם נקבע מותו כעבור מספר שעות. דמיטרי חולץ ללא פגע ואילו אלכסנדר, שנכנס לים כדי להציל את בני משפחתו, עדיין לא אותר - למרות חיפושים נרחבים של משטרת נתניה בסיוע סירות, אופנועי ים ומסוק. 


  מימין לשמאל: לודמילה, דימיטרי וילדיהם אלכסנדר, מריה, איגור ואליזבתה (צילום רפרודוקציה: עידו ארז)

   

  הבשורה המרה התקבלה בתדהמה בבית המשפחה. "כולם מרגישים נורא. מריה, שבמקום חתונה היא באבל על מות אביה ודודה, מתקשה לעכל מה קורה ולדבר על זה", סיפר איגור. "גם שאר הנשים עדיין יושבות ובוכות ואינן מסוגלות לאכול ולישון. גם דמיטרי שניצל מרגיש גרוע ולא מבין איך זה קרה. צחוק הגורל הוא שהם באו מבלרוס כדי לשמוח בחתונה שלנו ובמקום זה גם אבי הכלה וגם הדוד שלה מתו בטביעה בים".


  החיפושים אחר האב אלכסנדר (צילום: עידו ארז)

   

  "במקום להשלים את ההכנות האחרונות לקראת החתונה אנחנו מוצאים את עצמנו באבל כבד

  ומתקשרים למוזמנים לחתונה כדי להודיע להם שהחתונה מבוטלת", מספר איגור. "הגורל שפקד אותנו הוא אכזרי ביותר, גם בגלל שאלכסנדר נכנס להציל אותם, כמעט הצליח - ושילם על כך בחייו".

   

  לבני הזוג אלכסנדר ואליזבטה שתי בנות, אחת מהן מתגוררת עם בעלה דמיטרי בבלרוס ולהם שלושה ילדים קטנים. ההורים ובתם מריה עלו לארץ לפני כשמונה שנים והתאקלמו היטב. אלכסנדר עבד כמנהל עבודה בחברה לתשתיות ומריה לומדת לתואר שני במנהל ציבורי באוניברסיטת תל אביב. לאח ניקולאי שטבע למוות שני ילדים גדולים שחיים בבלרוס.

   

  "קשה לנו להתמודד עם האבל והטרגדיה הנוראית'', אומרת טניה, אמו של איגור. לדבריה, ''בימים האחרונים הדאגה היחידה שהייתה לנו שלא יירד גשם ביום החתונה. אבל עכשיו הדאגות הן אחרות וקשות יותר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: עידו ארז
  איגור ומריה. החתונה בוטלה
  צילום רפרודוקציה: עידו ארז
  צילום רפרודוקציה: עידו ארז
  הורי הכלה, אלכסנדר ואליזבטה
  צילום רפרודוקציה: עידו ארז
  צילום רפרודוקציה: עידו ארז
  האח ניקולאי. טבע למוות
  צילום רפרודוקציה: עידו ארז
  מומלצים