שתף קטע נבחר

קצת צניעות, אדוני שר המשפטים

בהתנהגותך אתה מעורר אימה ופחד. קשה מאוד לברכך בתפקידך החדש כממונה מטעם, שעה שאתה מתעלם, תוך זלזול, מדעתם של אנשים מכובדים נוכח השינויים שאתה מציע

מר נאמן הנכבד.

כנראה אתה נוטה לשכוח שהנך שר המשפטים הממונה. ממונה, פשוט משום שלא עמדת לבחירה.

 

המהפכה שאתה מוביל בתחום סדרי השלטון והמשפט לא הובאה בפני הציבור. ההתנשאות שלך ביחס לפרקליט המדינה אינה ראויה, במיוחד נוכח העובדה שהציבור בהחלט רצה לשמוע ולדעת מה חושב המנוסה בתחום החשוב שאתה בא להרוס, וזאת בלא דיון ציבורי ומתוך התנהלות מביכה המעוררת חשד ביחס למניע של כבוד השר ושל מי שדאג למנותך.

 

בסביבתך האשימו כי מדובר בחציית הקווים האדומים ואמרו כי לדור הוא "פקיד שהתבלבל בעניין סמכות תפקידו". אך כמו שתגובת היועץ המשפטי חייבת להישמע, חשוב שתישמע גם דעתו של פרקליט המדינה. הם לא פקידים. אלו שרתי ציבור בדרגה כזו שיש להקשיב לנימוקיהם ולעמדתם.

 

בהתנהלותן של ממשלות ישראל יש שטחים רבים הראויים לתיקון ולשינוי. השטח שבו פועל שר המשפטים, הוא אחד הענפים הבטוחים, המוצלחים. מאלו המשרתים את סדרי השלטון בישראל טוב יותר מרוב ענפי הפעילות של מנגנוני הממשלה.

 

בהתנהלותך יש גילויים של גסות רוח, בייחוד בתגובתך לדברי פרקליט המדינה, דברים שחשוב היה שישמיעם לאוזני הציבור הנבוך נוכח התנהלותך האגרסיבית בכל הקשור להחלטה לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

 

חבל שמשפטן מנוסה כמוך איבד את שיקול הדעת ואת נימוסיו האלמנטריים מרוב יצר של שררה המביא אותך להתנשאות והתעלמות מדבריהם ועמדתם של משפטנים שמילאו תפקידים בכירים ביותר בהצלחה רבה.

 

מוזר ועצוב שיותר ויותר אנשים חושדים בך שאינך עושה כל זאת אלא כדי לסגור את תיקו של הפטרון שלך, השר ליברמן. כתבתי, "פטרון", שהרי הכל יודעים כי בטרם מונית לתפקיד הרם לפי בחירתו של ליברמן, דעותיך הנחרצות ביחס למעמד היועץ המשפטי ומבנה פרקליטות המדינה לא הושמעו כלל. כך, גם תוקפנותך לא היתה ידועה בציבור.

 

אין ספק שאתה משפטן מעולה ומנוסה כשר משפטים, בהתנהגותך כיום, כפי שחשף פרקליט המדינה, אתה מעורר בי וברבים אחרים אימה ופחד. עליך להבין שקשה מאוד לברך אותך בתפקידך החדש, כממונה מטעם, שעה שאתה מתעלם, תוך זלזול, מדעתם של אנשים מכובדים עלינו אשר שימשו בעבר הן כיועצים משפטיים מוערכים מאוד והן כשופטים בבית המשפט העליון.

 

הצעתך לשינוי הדרך שתאמה את דרכי המדינה, והלחצים שאתה מפעיל - נוגדים את דעתם של מי שמדינת ישראל היתה גאה בהישגיהם ובדרך עבודתם - אנשי הפרקליטות, היועצים המשפטיים והשופטים עד כה.

 

יש משהו מעורר חדשנות כלפי אדם כמוך, שעד כה הערכנו. זאת נוכח יצר השררה הפורץ מכל משפט שלך, קל וחומר מתגובתך המעליבה כלפי פרקליט המדינה. הכל ציפו כי יאמר את דעתו ביחס למה שאתה רוצה לחולל אצלנו, כאשר נימוקיך מאוד לא משכנעים לא בתוכנם ולא בדרך הגשתם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב נאמן, שר המשפטים
צילום: עופר עמרם
מומלצים