שתף קטע נבחר

עריקאת: נחושים להשיג תמיכה בהכרזה חד-צדדית

שעות ספורות אחרי שברק הבהיר כי יש לחתור להסדר כדי למנוע הכרזה חד-צדדית על מדינה פלסטינית, אמר יו"ר צוות המו"מ הפלסטיני כי הרשות נחושה בדעתה להשיג תמיכה בינלאומית לקראת פנייה לאו"ם בבקשה להכריז על מדינה

הפלסטינים מבהירים שלא יהססו לקחת את גורלם בידיהם: ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר היום (א') כי הפלסטינים נחושים להשיג את התמיכה הבינלאומית הדרושה כדי לפנות למועצת הביטחון של האו"ם בדרישה להכריז על הקמת מדינה בפלסטינית בגבולות יוני 1967.

 

 

עריקאת אמר את הדברים בתום פגישה עם שליח האיחוד האירופי למזרח התיכון, מרק אוט. לדבריו, האופציה של שתי מדינות תוך פיתרון סוגיות ירושלים, הפליטים, הגבולות ושחרור האסירים נותרה מועדפת על הפלסטינים - אבל התנהלות ישראל גורמת להרס אופציית שתי המדינות והיא תישא באחריות לכך.

 

במקביל, אמר ראש ממשלת הרשות, סלאם פיאד, כי הפלסטינים נערכים לבניית מוסדות המדינה בתוך שנתיים. בפגישה במסגרת פורום סבן שנערכה ברמאללה, אמר פיאד כי הפלסטינים נערכים לבנייה של מוסדות חזקים, והציפייה היא לתמיכה של הקהילה הבינלאומית. "אנו נחושים להצליח", אמר פיאד.

 

הדברים נאמרו שעות ספורות אחרי ששר הביטחון אהוד ברק הבהיר

במהלך ישיבת הממשלה כי לישראל יש עניין אסטרטגי להגיע להסדר עם הפלסטינים באמצעות משא ומתן. "צריך לראות תמיד את האלטרנטיבות", אמר ברק לשרים, "וללא הסדר יש אפשרות שתתגבר התמיכה בהכרזה של הפלסטינים על הקמת מדינה באופן חד צדדי, ותהיה עלייה הדרגתית בדרישה להקמת מדינה דו-לאומית".

 

בתוך כך, בחמאס הגיבו היום לתוכנית של אש"ף, אשר פורסמה ב-ynet, ולפיה ברשות הפלסטינית מתכננים להעביר את סמכויות המחוקקת לידי המועצה המרכזית של אש"ף. מזכ"ל המועצה המחוקקת, ד"ר מחמוד א-רמאחי, אמר כי לאש"ף אין את הסמכות לעשות את הצעד הזה וכי יש אופציה אחת בלבד - פירוק הרשות על מוסד הנשיאות והפרלמנט. לדברי א-רמאחי, אלה שחולמים על העברת הסמכויות לידי אש"ף צריכים לשאול את עצמם אם להם יש מעמד חוקי לעשות זאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עריקאת. לא שוקט על השמרים
צילום: AFP
מומלצים