שתף קטע נבחר

החרמון

תאמינו או לא, יש לחרמון מה להציע מעבר לגלישה על שקיות ניילון. 45 ק"מ של מסלולים לכל רמה מחכים לגולשים שמוכנים להשכים קום, ואמור להיפתח אפילו סנופארק קטן. רק תעשו לעצמכם טובה ואל תגיעו בסופ"ש

פרטים טכניים

אורך מסלולים כולל: 45 ק"מ.

מסלולים כחולים: 3.

מסלולים אדומים: 7.

מסלולים שחורים: 2.

מעליות: 11.

גובה העיירה: 1,050 מטר (נווה אטי"ב)

הנקודה הכי נמוכה: 1,600 מטר.

הנקודה הכי גבוהה: 2,036 מטר.

 

למפת מסלולי הגלישה בחרמון.

לצפייה במצלמות רשת מהאתר.


יום ערפילי בחרמון (צילום: AFP)

 

יום

אתר הסקי הלאומי שלנו נמצא על מורדותיו הדרומיים של רכס החרמון, "העיניים של המדינה", ונמצא בבעלות משותפת של חברי מושב נווה אטי"ב הסמוך. מדי חורף מגיעים לחרמון כ-300 אלף איש, מרביתם מבקרים שאינם גולשים. בסופי שבוע האתר עמוס במיוחד והפקקים מתחילים עוד הרבה לפני המעליות, אבל באמצע השבוע גולשים שבוחרים להשכים קום יופתעו מהתפוסה הסבירה של המסלולים (רוב העומס מתרכז ברכבל המבקרים).

 

אתר החרמון כולל 11 מעליות שמובילות ל-45 ק"מ של מסלולים. תנאי השלג אמנם אינם אופטימליים לגלישה במרבית חודשי החורף, אך בשבועות הספורים שבהם מזג האוויר כן מאפשר גלישה - לחרמון יש מה להציע לכל רמה.

 

ישנו שטח מיוחד למתחילים ושלושה מסלולים כחולים פשוטים עליהם ניתן להתאמן. גולשים מתקדמים יותר יופתעו למצוא 7 מסלולים אדומים ושני מסלולים שחורים. יש להיזהר במסלולים למתקדמים שמסתיימים במרכז האתר, שכן הם מתחברים למסלולי המתחילים והסיכוי לתאונות גבוה.

 

אפשר ליהנות בחרמון מגלישת Off-Piste, אך יש לוודא קודם לכן שכמות השלג מכסה היטב את הסלעים. בעונה הקרובה אמור לפעול באתר גם מיני סנופארק לטובת גולשי סנובורד.


מזחלת הרים (צילום: אילנה פישר) 

 

לילה

החרמון הוא כמובן רק אתר סקי, ולא עיירת סקי, ולכן ברור שאין בו חיי לילה. מי שמגיע ליותר מיום גלישה אחד לן בדרך כלל ביישובים הסמוכים, נווה אטי"ב ומג'דל שמס. בזה האחרון אפשר אמנם למצוא אוכל דרוזי משובח, אבל חיי לילה אין שם.

 

למי שמוכן להרחיק טיפה בשביל הבילוי שלו כדאי להגיע לפאב Darma בקיבוץ הגושרים. שם מציעים סרטי גלישה על מסכי ענק, שולחן סנוקר וצ'ייסר חינם למי שמציג סקי פס משומש. בימי שישי מתקיימות במקום מסיבות גדולות, שמקבצות את מיטב הקיבוצניקים הצעירים מהסביבה.

 

בפאב "הפטרייה" בקיבוץ דן יש הופעות חיות בימי חמישי ומסיבות בימי שישי. "הקרפיון השיכור" הוא פאב בקיבוץ עמיר בו מתקיימים ג'ם סשנים בימי ראשון.

 

אטרקציות

גם בשבועות בהם כמות השלג לא מאפשרת גלישה מגיעים לחרמון המוני מבקרים. עבורם קיים רכבל מיוחד, איתו ניתן לעלות לפסגה גם בלי ציוד גלישה כדי ליהנות מהנוף המרשים. מי שהחליט להשתדרג משקיות הניילון יכול לשכור מזחלות שלג. מי שרוצה להשתדרג אף יותר, יכול לעלות למסלול מזחלת ההרים שאורכו 950 מטרים, והוא מאפשר נסיעה מהירה במורד במהירות של עד 45 קמ"ש (בשליטת הנוסע).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן נורמנד
לא גדול, אבל שלנו. חרמון
צילום: אורן נורמנד
צילום: יונתן נאמן, דובר צה"ל
אלפיניסטים בחרמון
צילום: יונתן נאמן, דובר צה"ל
צילום: אפי שריר
ואפשר אפילו לקפוץ. חרמון
צילום: אפי שריר
מומלצים