שתף קטע נבחר

שב"ס: אם יוחלט - נפעיל הכלא בכוחות עצמנו

אחרי שבג"ץ ביטל את הפרטת שירותי הכליאה - ממתינים בשב"ס להחלטת משרד האוצר, העומד מאחורי הפרויקט: "נשמח לקבל עוד כלא שבו 800 מיטות, דבר שיקל על צפיפות בבתי הכלא האחרים". אפשר שהעובדים שכבר גויסו לחברה הפרטית - יגויסו לשב"ס

בשירות בתי הסוהר לומדים את ההחלטה ההיסטורית של בג"ץ - וממתינים לראות האם מתקן הכליאה החדיש יועבר לידיהם. אחרי ששופטי בית המשפט הגבוה לצדק ביטלו את הפעלתו של בית הכלא בידי חברה פרטית, אמרו הערב (יום ה') בשב"ס כי טרם הוברר מי יפעיל את הכלא, שכבר עומד על תילו. סגן-גונדר ירון זמיר, אמר: "אנחנו נלמד ונבחן את החלטת בית המשפט".

  

שופטי בג"ץ קבעו כי התיקון לחוק, המאפשר את הקמת הכלא הפרטי, כולל "פגיעה בלתי-חוקתית בזכויות האדם לחירות אישית ולכבוד האדם, המוגנות בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו". נשיאת העליון, דורית ביניש, כתבה כי "דינו של תיקון 28 הוא בטלות". עוד קבעו השופטים כי "הגענו למסקנה כי התיקון האמור אינו עומד במבחן החוקתיות".

 

בשב"ס הסבירו כי אחרי החלטת בג"ץ - הכדור עובר כעת לידי משרד האוצר, שעמד מאחורי הפרטת הכלא. אפשר שהחברה שעמה התקשרה המדינה בחוזה לבניית הכלא והפעלתו תזכה לפיצוי נדיב - ואז יעבור המתקן להפעלה בידי השירות.

 

אם יוחלט להעביר את הכלא לידי שב"ס, אומרים בשירות כי יקבלו

זאת בברכה וייערכו להפעלתו על ידי סוהרים מטעם המדינה. "נשמח לקבל עוד כלא שבו 800 מיטות, דבר שיקל על צפיפות בבתי הכלא האחרים", אמר ל-ynet גורם בשב"ס.

 

יצוין כי כוח האדם שעתיד היה להפעיל את הכלא הפרטי כבר גויס בידי החברה המפעילה ועבר הכשרות בידי אנשי שב"ס. "אם נצטרך לגייס סוהרים נוספים לא תהיה מניעה לגייס את אותם הסוהרים של החברה הפרטית אשר הוכשרו על ידינו", אמר הגורם והדגיש כי הדבר יצריך קבלת תקנים ממשרד האוצר.

 

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר בתגובה כי "ילמד את הפסיקה ויפעל על פיה". גורמים במשרד אמרו: "אנו שמחים שהנושא הגיע לכדי סיום ואנו מצפים שמקומות הכליאה יסופחו במהרה לשירות בתי הסוהר".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחכים להחלטת האוצר. ארכיון
צילום: עידו ארז
מומלצים