שתף קטע נבחר

הרב עמאר על שליט: הסכמה בין עמים - דבר גדול

רבני הימין הכריזו על הקמת מטה מאבק לסיכול עסקת שליט, אך הרב הראשי הספרדי מברך על ההתקדמות במשא ומתן. "נדמה לי שמלבד ההצלה של הבחור ומשפחתו, יש פה גם דבר גדול בעצם ההסכמה בין שני העמים", אמר בכנס

מי אמר עסקה נגד ההלכה? הרב הראשי לישראל שלמה עמאר בירך הערב (יום ב') על התקדמות המשא ומתן לשחרור גלעד שליט. הוא הסביר כי מלבד הצלת החייל החטוף עצמו יש ברכה גם בכך שהישראלים והפלסטינים מגיעים להסכמה בנושא טעון כל-כך. עמאר אמר את הדברים בכנס פורום סגני ראשי הרשויות שנערך בירושלים.

 

"אני לא בקיא בפרטים, (אבל) שמעתי שיש התקדמות", אמר הרב הראשי, "נדמה לי שמלבד ההצלה של הבחור ומשפחתו יש פה גם דבר גדול שכל הסכמה שמגיעים בין שני העמים היא מרככת ומרגיעה. האזור שלנו זקוק לזה. על זה אנחנו מברכים כי דבר טוב גורר עוד דברים טובים".

 

הבוקר פורסם ב-ynet כי אמש התכנסו כ-50 מרבני הימין והחליטו על הקמת מטה מאבק לסיכול עסקת שחרורו של החייל החטוף. בתום פגישתם, שבמהלכה שמעו סקירה מפי גורמים מקצועיים, הם קבעו כי העסקה המתגבשת

לשחרור גלעד שליט בתמורה למאות מחבלים פלסטינים מנוגדת להלכה ואין לבצעה.

 

הרב שמואל אליהו, אחד הרבנים שהשתתפו בכנס, אמר ל-ynet: "העסקה הזו מנוגדת להלכה, וזה ממש טירוף. כתוב שיוצאים למלחמה אפילו על עסקי קש ותבן כי זהמ ביא לדברים חמורים יותר, אז כאן, כשחייהם של כל כך הרבה יהודים עומדים מנגד – ברור שאסור להיכנע.

 

"הפתרון הוא לשחרר את גלעד שליט בלחץ על הצד השני, או במבצע צבאי, גם אם הדבר יכניס לסכנה אזרחים פלסטינים. כשמדובר בחיים שלהם, של האויבים שלנו, פתאום כולם עושים חשבון ואומרים שזה לא שייך, אבל בצד שלנו אנחנו מוכנים לשלם כל מחיר". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שלמה עמאר. מברך
צילום: דודי ועקנין
גלעד שליט. ישוחרר בקרוב?
צילום: AFP
מומלצים