שתף קטע נבחר

החרדים לחצו, פרסום על חילול שבת בי-ם הוסר

חברי המועצה מטעם "יהדות התורה" בירושלים זעמו על פרסום אירועים שמחללים את השבת בפסטיבל חמשושלים. "זו פירצה חמורה בחומות קדושת השבת", כתבו לראש העיר, ודרשו את שינוי המודעות בפרסומים אלקטרוניים. העירייה נענתה

הקרב על השבת 3: נציגי "יהדות התורה" במועצת העיר ירושלים שיגרו הבוקר (יום ה') מכתב חריף לראש העירייה, ניר ברקת, ובו הם מחו נגד חילול שבת בפסטיבל "חמשושלים" ופרסומו על-ידי העירייה - מהלך שהוגדר על-ידם כ"פירצה חמורה בחומות קדושת השבת". בעקבות זאת נמסר מהעירייה כי אירועים שקשורים בחילול שבת הוסרו מהפרסומים האלקטרוניים, ואף הסבירה שמדובר ב"טעות סופר של חברת ההפקה".  

 

סוגיית שמירת השבת בירושלים הפכה בחודשים האחרונים לנפיצה ביותר, והובילה למאבקים גדולים סביב פתיחת החניונים ופעילות מפעל אינטל בשבת. בדומה לחמשושלים, המאבק נגד חברת המחשבים

החל גם הוא בדרגים פוליטיים, כאשר ח"כ אורי מקלב התערב לסגירת מפעל החברה בהר חוצבים בשבת.

 

חברי יהדות התורה התכנסו אמש לישיבת סיעה מיוחדת בעקבות הפרסומים שהופצו על פסטיבל חמשושלים, שכללו גם אירועים בשבת עצמה. בסיום הדיון החליטו הנציגים לשגר מכתב לברקת, שבו נטענו כי מדובר "הפרה בוטה של הססטוס-קוו". לטענת החרדים, אף אחד מאירועי "חמשושלים" שהתקיימו בשנים האחרונות לא היה כרוך בחילול שבת, ובכל מקרה - לא פרסמה העירייה אירועים כאלה, השנויים במחלוקת, בין אם נערכו מטעמה ובין אם על ידי אחרים.

 

מעבר להסרת הפרסומים המודיעים על חילול השבת, דרשו חברי הסיעה החרדית כי דובר העירייה יפרסם הודעה רשמית "הכוללת התנערות מהפרסום, ומבהיר כי הדבר נעשה בשגגה, וכי עיריית ירושלים אינה שותפה ואינה קשורה בדרך כלשהי לאירועים המתקיימים בשבת".

 

בהמשך המכתב המליצו חברי הסיעה להסמיך אחד מאנשיהם לאשר את כל פרסומי העירייה טרם הפצתם "כדי ששגגות מסוג זה לא יישנו בעתיד",

ורמזו כי אם דרישותיהם לא ייענו תהיה סכנה לשלמות הקואליציה העירונית.

 

חבר מועצת העיר, שלמה רוזנשטיין, אמר ל-ynet כי ראש הסגל של ניר ברקת, מיכל שלם, הודתה בפניו כי הפרסום המדובר נעשה בטעות, אך הוא וחבריו אינם מסתפקים בזה ודורשים כי דרישותיהם להבהרה והתנצלות פומביות יקוימו. "העירייה מעולם לא פרסמה חילולי שבת – לא בתקופת לופוליאנסקי, לא כשאולמרט היה ראש העיר, ואפילו לא אצל טדי קולק", טען, "אנחנו רואים בזה פגיעה חמורה, שדרושה תיקון מיידי".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "מדובר בטעות סופר של חברת ההפקה. מאז ומעולם נמנעה העירייה, מתוך כבוד הדדי, לפרסם מטעמה בפרסומים רשמיים אירועים המתקיימים בשבת, והדבר תוקן בפרסומים האלקטרוניים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניר ברקת. הפרסומים הוסרו
צילום: גיל יוחנן
אינטל. עוד מאבק על השבת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים