שתף קטע נבחר

העדה החרדית: החילונים מקצינים בהשראת ברקת

יו"ר הוועדה למען השבת בעדה החרדית אומר ל-ynet כי ראש העיר הוא שנותן רוח גבית למחאת האלפים החילונית בירושלים ומצהיר: אנחנו מכינים עצרת מחאה המונית השבוע. נציג הרב אלישיב: "תמוה שיהודים שעמדו בהר סיני מפגינים נגד השבת"

החילונים מפגינים בירושלים, בעדה החרדית לא מרימים דגל לבן: הרב יוסף רוזנפלד, יו"ר "הוועדה למען השבת" של העדה החרדית אומר הערב (מוצ"ש) ל-ynet: "אנחנו רואים הקצנה בצד החילוני וצריך שיהיה ברור שזה מגיע מכיוון ראש העיר. זה התחיל כבר בשבוע שעבר כשהמפגינים מול אינטל בכיתוב של שם השם המפורש, בתמונות מטונפות ובכיתובים מכוערים נגד הגאב"ד (מנהיג העדה החרדית - הרב יצחק טוביה וייס).

 

על פי רוזנפלד, "החילונים יודעים שיש להם רוח גבית מראש העיר שמתנהג כמו איזה אחד מתנועת 'התעוררות'. בכל מקרה הם לא מעניינים אותנו ואנחנו בכלל לא מפגינים נגדם, אלא רק מוחים על חילול השבת". רוזנפלד עומד בראש הגוף

המטפל בחילול השבת מטעם העדה החרדית המובילה את המאבק נגד עבודת אינטל בשבת ופתיחת חניון קרתא ביום המנוחה.

 

רוזנפלד ציין כי בעדה החרדית מתכוננים ברצינות לעצרת המחאה ההמונית אותה הודיעו שיקיימו באחד מימי השבוע הקרוב: "בימים הקרובים יתכנסו עסקני העדה כדי להחליט איפה בדיוק תתקיים העצרת, באיזה מתכונת ומי ישתתף בה". כזכור, לראשונה מזה שלושה שבועות העדה לא קראה השבוע לאנשיה לצאת אל הר חוצבים ולהפגין, כפי שעשתה על-גבי פשקוולים בשבועות האחרונים.

 

הרב יצחק גולדקנופף, מזכיר ועדת הרבנים למען קדושת השבת, המייצגת את מנהיגי הזרם המרכזי, הרב יוסף שלום אלישיב והרב עובדיה יוסף, אמר הערב ל-ynet: "ההפגנה הזו תמוהה מאוד בעיניי. הרי אם היינו מפגינים נגד הקפאת הבנייה או באיזה עניין פוליטי הייתי

מבין שיש צד שני. אבל כשאנחנו מוחים נגד חילול שבת ונגד זה שלא נותנים ליהודי יום מנוחה בשבוע - אני לא מבין איך יש מי שעומד בצד השני, אלא אם כן הוא לא יהודי בעצמו".

 

לדבריו, "כולנו, גם אני וגם מי שהפגין הערב, עמדנו בהר סיני וקיבלנו את החיוב לשמור את השבת".

 

על דרך המחאה החרדית, שנגדה מתקומם הציבור החילוני בירושלים, אמר: "כולם יודעים שמי שנקט באלימות אלה השוליים והם לא מייצגים אותנו. אבל כמו שאמרתי על עצם המחאה והבעת הכאב נוכח חילול השבת הייתי מצפה מכל יהודי להפגין ותמוה בעיניי שמפגינים נגד השבת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה חרדית נגד אינטל. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
הרב אלישיב. הנציגים לא מבינים
צילום: אביעד בטר
מומלצים