שתף קטע נבחר

בן סימון: לפי נתניהו - עסקה תוך שבוע-שבועיים

בישראל מקפידים לשמור על שתיקה בנושא שליט, אבל הח"כ מהעבודה פיזר חלק מהערפל. "אחרי שאולמרט לא הסכים לשלם את המחיר, עלה נתניהו - העסקה תתקיים בשבוע הבא או עוד שבועיים", הכריז, ורמז שמרואן ברגותי ישוחרר: "דנים אם לרמאללה או לחו"ל". לשכת רה"מ: נתניהו לא אמר דבר כזה

גם בישראל מכריזים שעסקת שליט קרובה למימוש, ותכלול את שחרור מרואן ברגותי. בהתבטאות נדירה שפיזרה מעט את ערפל הצנזורה, אמר היום (שבת) חבר הכנסת דניאל בן סימון כי שמע מראש הממשלה נתניהו שהעסקה נמצאת ממש מעבר לפינה. בלשכת נתניהו מיהרו לכבות את האש - שכבר ניצתה - והכחישו את הדברים. גם בן סימון פירסם הבהרה מאוחרת לדבריו.

 

"אין עוד מנהיג שעשה מה נתניהו עשה, הוא עשה ויעשה מה שאיש במפלגת העבודה לא העיז לעשות", אמר בן סימון באירוע "שבתרבות" בבאר-שבע.

"לא מספרים לציבור את הכל, אבל עסקת שליט הייתה תקועה שלוש שנים כי אהוד אולמרט לא רצה לשלם את המחיר. עלה נתניהו - העסקה תסתיים בשבוע הבא עוד בעוד שבועיים. זו החלטה מאוד משמעותית".

 

חבר הכנסת מהעבודה הוסיף כי "גם ההסדר עם סוריה נמצא, רק צריך לחתום עליו. בשיחות שלא מפרסמים אותן יש מגעים בין סוריה לישראל שעשויים להביא להסכם. אני לא ממפלגתו ולא מחבריו, אבל חייב לתת לו קרדיט. רק בימין מסוגלים לקבל החלטות שהשמאל מציע".


בן סימון, בלשכת ראש הממשלה הכחישו (צילום: הרצל יוסף)

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר מעט אחרי פרסום ההתבטאות כי דבריו של בן סימון שיוחסו לנתניהו "לא נאמרו על ידו מעולם, לא לאישיות פוליטית ולא לאף אדם אחר". גם בן סימון עצמו ביקש להבהיר אחר כך ש"הדברים נאמרו על דעתי ולא הובאו כציטוט משיחה עם ראש הממשלה".

 

בן סימון נשאל לגבי מרואן ברגותי, ורמז כי ראש התנזים לשעבר בגדה, שנידון לארבעה מאסרי עולם בישראל, צפוי לצאת לחופשי. "הוא נמצא ברשימות וייתכן שבעוד שנתיים ישראל תשב מולו. הכסא מלבין את העבר והעתיד. הוויכוח הוא איך לחסום את חמאס ולגייס מנהיג בשטחים, ויש ויכוח באיזו מידה להפוך אותו למנהיג או לא. יש דיונים האם להציבו ברמאללה או לשלחו לתקופת צינון בחו"ל".

 

באירוע השתתף גם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שדיבר לפני כן ושמר על זהירות. "ברגותי הוא רוצח שפל שצריך להירקב בבית הסוהר. אני מקווה שלא יהיה בעסקה אם תתבשל", אמר השר וביקש: "בואו נשאיר את השמות בצד, כי לא הגענו לשם עדיין. אם הוא כלול או לא - לא צריך לדבר על זה".

 

דבריו של בן סימון באו כמה ימים לאחר ששופטי בג"ץ קבעו כי פרטי העסקה יישארו חסויים וכי אין בידם להתערב בשיקולי הצנזורה הצבאית.

 הם כתבו בהחלטתם לדחות את עתירת ההורים השכולים כי שוכנעו ש"שיקולי ביטחון מובהקים עומדים מאחורי איסור פרסום פרטי המשא ומתן על העסקה". 

 

בינתיים, אחרי שאתמול דובר על דחיית ההצעות מצד חמאס, מהדיווחים היום בעיתונות הערבית הסתמן שוב שהעסקה מתקרבת. ב"אל-קודס אל-ערבי" הלונדוני נטען כי חמאס צפוי כנראה לוותר על דרישתו לשחרר אסירים ערבים אזרחי ישראל תמורת החייל החטוף. ההסכם בין הצדדים, נכתב שם, ייחתם "בקרוב מאוד".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,259 ימים.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן סימון. התבטאות נדירה
צילום: הרצל יוסף
אהרונוביץ'. ברגותי - רוצח שפל
צילום: הרצל יוסף
גלעד שליט. 1,259 ימים בשבי
מומלצים