שתף קטע נבחר

קדומים: הפקחים נכנסו משער אחורי וחטפו ביצים

תושבי ההתנחלות שבשומרון חסמו שוב את הכניסה הראשית ליישוב, אז אנשי המנהל האזרחי התחכמו. אחרי שחילקו את צווי ההקפאה, טוענים המתיישבים, נקטו כוחות הביטחון באלימות כלפי ראש המועצה וסגנו שחסמו את היציאה

בתחבולות תעשה לך הקפאה: אחרי כמה ימים של מחאה וחסימות, פקחי המנהל האזרחי ואנשי הביטחון שמלווים אותם מצאו להם הבוקר (יום א') דרכים מתוחכמות להיכנס להתנחלות קדומים שבשומרון. התושבים התלוננו כי ננקטה אלימות כלפי ראש המועצה וסגנו, ושכוחות הביטחון הזיזו בכוח בנות מהכביש. המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה. שניים שוחררו במקום ושניים נלקחו למעצר.

 

כך זה נראה בשטח, בסרטון שצילם טל ירון מהמועצה המקומית קדומים

 

כמו בשבוע שעבר, גם היום שמעו תושבי קדומים שהפקחים נמצאים בדרכם לחלק את צווי הקפאת הבנייה, בהתאם להחלטת הקבינט על "השהיה" למשך 10 חודשים. לדברי המתנחלים, הפקחים - מלווים בכוחות יס"מ משטרתיים -

 הצליחו לעקוף אותם כשבאו מכיוון הכפר הערבי קדום, ומשביל צדדי נוסף שמיועד לכוחות ביטחון.

 

אחרי שהתושבים שמעו על כך שהפקחים באים מדרכים אלו, הם מיהרו לעברן ונטשו את השער הראשי - ואז ניצלו זאת אנשי המנהל האחרים ונכנסו ליישוב ללא הפרעה. בהמשך, טוענים המתנחלים, הם חסמו את הרחוב שבו התמקמו הפקחים ומנעו מהם לנוע בתוך היישוב.

 

לדברי הפקחים וכוחות הביטחון, הם השלימו את משימתם, חילקו את הצווים - וביציאה נזרקו לעבר רכביהם ביצים. 

 

אתמול נערך כנס חירום נוסף של ראשי המתנחלים. יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין,

 הבטיח "לשבור את מדיניות 'הספר הלבן' של נתניהו" ואמר שהם יפרו את החלטת ההקפאה, ומוכנים לשלם על כך את המחיר. כמה מבאי הכנס קראו לסרב לשרת בצבא, במהלך ההקפאה. שיא המחאה מתוכנן בעצרת גדולה ביום ד' בירושלים.

 

גם חברת הכנסת ציפי חוטובלי מהליכוד באה לכינוס, ואמרה שהמפלגה וראש הממשלה סוטים מהדרך. "תירוץ מחפיר ועלוב לומר שהלחץ האמריקני גרם להקפאה. המאבק חייב להתרחב, חייבים להביא ח"כים ושרים נוספים שיושבים כרגע על הגדר, חייבים להעיר את מתפקדי הליכוד",קראה.

 

בסוף השבוע הודיעה לשכת ראש הממשלה כי צוות בראשותם של שר הביטחון אהוד ברק והשר בני בגין יטפל בנושא יישום ההקפאה וינסה להביא למימושה בדרכים שלא ייפגעו בחיי התושבים ובחיסים עמם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסימות והפגנה בקדומים בשבוע שעבר
צילום: ענת עגם
מומלצים