שתף קטע נבחר

גפני על תפרון: "המדינה מאבדת עצמה לדעת"

יו"ר ועדת הכספים מתח ביקורת על הממשלה על כך שהיא מאפשרת למפעלים להיסגר ולשלוח לבתיהם אלפי עובדים. לדברי גפני, "נראה שמדובר במגמה שמחריפה מיום ליום"

נחלצים לעזרת המפעל. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), יכנס מחר (ג') את הוועדה לדיון דחוף כדי למצוא פיתרון שימנע את סגירת מפעל תפרון שבגליל המערבי.  גפני מכנס את הוועדה לבקשת יו"ר הקואליציה ח"כ ציון פיניאן (ליכוד).

 

 

"המדינה מאבדת את עצמה לדעת כשהיא מאפשרת למפעלים כאלו להיסגר ולשלוח לבתיהם אלפי עובדים. אם לפני כמה חודשים היה נדמה שמדובר במקרים בודדים של סגירת מפעלים כעת נראה שמדובר במגמה שמחריפה מיום ליום". אמר גפני. 

 

עוד הוא הוסיף שיש לטפל בגורם ולא רק בסיפמטום. "הבעיה היא שלבעלי המפעלים משתלם יותר לייצר בחו"ל או לייבא מחו"ל מוצרים שניתן לייצר בארץ. זו בעיה הרת אסון לכלכלת ישראל  ובעיקר לאלפי העובדים באותם מפעלים. נשתדל למצוא פיתרון בהקדם האפשרי", אמר יו"ר וועדת הכספים; בהתייחסו למקרה הנקודתי של מפעל תפרון, הוא הוסיף שהוועדה תטפל במציאת אשראי להמשך הפעלת המפעל". 

 

בשעות הערב המוקדמות ביקרה במפעל משלחת של כמה חברי כנסת, שביקשו לעמוד מקרוב על הנעשה ועל הלך הרוחות בקרב הפועלים. לדברי העובדים הח"כים אמרו ש"הממשלה תיתן את חלקה" יחד עם הבעלים, בכל הנוגע לסיוע למפעל.זאת, בנוסף העלאת הנושא לדיון בוועדת הכספים ובוועדות נוספות של הבית.

 

חברת תפרון מייצרת הלבשה תחתונה ובגדי ספורט. שלושת הבנקים המממנים של המפעל - לאומי, דיסקונט והפועלים - מאיימים לסגור את קווי האשראי שלו בעקבות חוב של 35 מיליון דולר. תפרון מעסיקה כאלף עובדים במפעל בגוש שגב, ומייצאת בהיקף של כ־100 מיליון דולר בשנה.  

 


פורסם לראשונה 06/12/2009 19:00

 

השתתף בהכנת הכתבה: אחיה ראב"ד
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הח"כים באים לסיור
צילום: אבישג שאר ישוב
"לבעלי מפעלים משתלם יותר לייצא בחו"ל"
צילום: אבישג שאר ישוב
מפעל בקשיים
מומלצים