שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המטרה: הצלת חיים, האמצעי: פסטיבל בסוודר
  ב"פסטיבל בסוודר", אירוע שנועד לסייע להומלסים בתל אביב, מתבקש הקהל להביא עמו כדמי כניסה סוודר, שמיכה חמה או שק שינה. התמורה: הופעה של מיטב האמנים, ובהם נינט טייב, חמי רודנר, קוואמי ואחרים. מאחורי היוזמה עומד ליאור לוי, שרק מקרה הביא אותו לעסוק בסיוע לנדכאי העיר

  לפני מספר שבועות התפרסמה בערוץ המעורבות של ynet כתבה המציגה את ליאור לוי (31) צעיר תל אביבי שסייע בחמש השנים האחרונות להומלסים ברחבי העיר, והקדיש את זמנו לחלוקת שמיכות, מעילים ומזון. זאת, לאחר שנחשף לגופה של חסר בית. כעת הוא ממנף את הסחרור התקשורתי להפקת ערב התרמה לטובת הנזקקים.

   

  הכתבה מלווה בכתוביות להנגשה לכבדי שמיעה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "בעקבות הכתבה קיבלתי כבר באותו יום כ-700 אי מיילים של אנשים שרוצים לתרום", סיפר לוי. "עניתי לכולם, והתחילו להגיע אלי שקים על גבי שקים של בגדים. הדירה שלי הפכה למחסן, עד שלא הצלחתי להתנהל בה. זה כמובן מבורך, ואני לא רוצה להישמע כאילו אני מתלונן", הוא מחייך. "כשבוע לאחר הכתבה קיבלתי שיחת טלפון מפתיעה מאדם יקר שביקש להישאר בעילום שם. הוא שאל: 'מה אתה צריך'? העפתי מבט על הדירה הממוחסנת שלי

  וישר אמרתי - 'מחסן'. לאחר יומיים זכיתי במחסן ברחוב מקביל לזה שבו אני גר. כך קיבלתי בחזרה את חיי בדירה שלי".

   

  כעת, כשיש מקום אחסון לציוד שמתאסף, יכול לוי להגדיל את כמות התרומות. "מאז החשיפה התקשורתית אני מקבל בממוצע שמונה שקיות זבל גדולות מלאות בגדים ביום. למרות שאני ממהר לחלק אותן אני נדהם לגלות שיש עדיין ביקוש אדיר ברחוב לעוד ועוד בגדים".

   

  כך נולד הרעיון של "פסטיבל בסוודר", אירוע שנועד להעלאת המודעות להקלה על סבלם של ההומלסים בתל אביב. הקהל מתבקש להביא עימו כדמי כניסה סוודר, שמיכה חמה או שק שינה, ויזכה להופעה של נינט טייב, חמי רודנר, עמית ארז, איה כורם, מיקה שדה, יעל דקלבאום, יוסלס.איי.די, קוואמי ואחרים שתתקיים במועדון הלבונטין בתל אביב ביום שישי הקרוב.

   

  "במקביל לכל התגובות שקיבלתי, חשבתי להכות בברזל כשהוא חם וליצור אירוע שכל מטרתו הוא יצירת מודעות לסבלם של מחוסרי הדיור במהלך החורף", הסביר לוי. "פניתי לכמה אמנים שהסכימו מייד להירתם לפסטיבל. לא הייתי צריך לשכנע אותם. הם מאוד שמחו שהם יכולים לעזור במשהו. בכלל, כל המעורבים עושים זאת בהתנדבות מלאה", הדגיש.

   

  "פסטיבל בסוודר"

  על פי נתוני משרד הרווחה, בישראל כ-4,528 חסרי בית. % 40 מהם תל אביבים. בחורף 2008 נפטרו כ-50 הומלסים מקור, מחלות (שחפת, איידס, סרטן וזיהומים) אלימות ובעיקר הזנחה. מספרם של ההומלסים הולך וגדל מדי שנה, וכך גם מספר הנפטרים.


  "גם כוס תה חם בלילה קר יכולה להציל חיים". צילום: יהונתן צור

   

  בעקבות הכתבה נפתחה אף קבוצת חברים בפייסבוק המונה מאות משתתפים, שאימצה את השם שלוי הגה ליוזמה שלו: "אנשים לאנשים". זו אינה עמותה, "אלא יוזמה פרטית שמבקשת להזכיר לנו שכתושבי העיר יש לנו יכולת לייצר דפוס התנהגות חדש כלפי החלשים הסובלים מתחת לחלון ביתנו", כתב לוי במודעות שתלה

  ברחובות העיר כדי להפנות אליו ציוד למסירה. "במקביל לעבודת הצדקה שעושים ארגונים ועמותות, כל אחד מאיתנו, ה'שכנים', יכול לעזור ולהקל, אם רק ניזכר בחמלה האנושית הבסיסית שיש בכולנו".

   

  לוי מקווה ש"פסטיבל בסוודר" יהפוך לארוע קבוע בכל חורף. "אני מקווה שהגברת המודעות תטפטף לאנשים ותשנה את גישתם להומלסים, ובכלל - לאנשים שאין להם. הפסטיבל הוא הוכחה לכך שמוסיקה אמנם לא יכולה לשנות את העולם", הוסיף, "אך היא בהחלט יכולה לחמם ולו ללילה אחד את חייהם של ההומלסים. אני מאוד מקווה שהוא יצליח".

   

  "פסטיבל בסוודר" - אירוע איסוף בגדים מוזיקלי עבור ההומלסים, יתקיים ביום שישי ה 11/12 בשעה 13:30 במועדון הלבונטין, רחוב לבונטין 7 תל-אביב. עלות הכניסה לקהל היא שמיכה או סוודר שיחולקו להומלסים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  במקום בו אין אנשים
  צילום: יהונתן צור
  השתדל להיות איש
  צילום: יהונתן צור
  אנשים לאנשים
  צילום: יהונתן צור
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים