שתף קטע נבחר

דוקטור, כמה יעלה לי ניתוח להגדלת חזה?

רופאים ומכונים מספקים לנו לא מעט מידע על ניתוחים וטיפולים אסתטיים, אבל ממעטים לדבר על המחירים שלהם, שמשתנים מאוד מרופא לרופא. הגיע הזמן שתדעו כמה כל ניתוח עולה. למה שאיבת שומן יכולה לעלות בין 7,000 ל-40 אלף שקל? מסתבר שמדובר בשיטת תמחור מורכבת שמושפעת מלא מעט גורמים

הציבור רוצה להיות יפה והציבור מוכן לשלם על זה יפה מאוד. במקום בו הקרמים לא עובדים, וההימנעות מהשמש לא מעכבת קמטים, צומחים ומשגשגים הטיפולים האסתטיים. הם מספקים כל מה שסכין המנתחים יכול להמציא, וכל מה שהסכין לא יכול להמציא עובר דרך חוד המזרק או בקרן הלייזר.

 

רפואה אסתטית היא יותר תופעה תרבותית וצרכנית מרפואה. עובדה, אזרחי ארה"ב הוציאו ב-2008 10 מיליארד דולר כדי לעכב את ביקור גברת הזִקנה, ובספרד הכניסו טיפולים אסתטיים למדד המחירים לצרכן.

 

המוני בית ישראל עדיין לא מפנקים את עצמם בזריקת בוטוקס דו שנתית כחלק משגרת הטיפוח שלהם, אבל לפי ההתרבות האיטית אך הבטוחה של מכוני ונותני שירותי האסתטיקה כאן, גם היום הזה קרב.

 

הביקוש לניתוחים פלסטיים לא צנח בגלל המיתון, אבל סביר להניח שחלה ירידה קלה בביצועם בפועל. גם המחירים בתחום לא ירדו, אבל קרוב לוודאי שפריסת התשלומים הפכה לנדיבה יותר. התוצאה: המיתון עוד לא הספיק להעלות אבק מאחורינו, אולם כל דיכפין בעל כרטיס אשראי, יכול ליהנות ממגע של סכין קרירה ומליטוף של קרן לייזר חמימה.

 

אם תזרקו עכשיו את קרם העיניים שלכם בלב רחוב או במקום העבודה שלכם, קרוב לוודאי שתפגעו במישהו שנמצא בעיצומם של טיפולי הסרת שיער בלייזר, או הורדת משקפיים, או שיישר בגיל 16 את אפו.

 

ולמרות תפוצתם הרחבה, מחירים הטיפולים לא שקופים, ידועים וברורים. הצרכנים מוצפים במידע (שמעתם כבר על טיפול בגלי רדיו למניעת ריח פה והזרקות לנקודת הג'י?) ובאתרי אינטרנט שמסבירים איך להתכונן לניתוח, אבל כמה עולה ניתוח קצת קשה להבין.

 

באתרי המכונים אפשר למצוא מיני מבצעי הנחות והטובות ללקוחות נאמנים. באמריקן לייזר למשל נותנים הנחות לוועדי עובדים ולחברי מועדוני צרכנים. אבל כמה עולה כל טיפול וניתוח, קשה לדעת.

 

ניתוח מורכב משכר המנתח, חדר הניתוח ועלות החומרים

"ניתוח פלסטי הוא מוצר שאינו בר פיקוח", אומר ד"ר עמוס לויאב, אין הכתבה של מחירים או מחירון, לא של משרד הבריאות ולא של חברות הביטוח. הוא לא נמצא בסל התרופות של משרד הבריאות ולכן מי שמעוניין לקנות את המוצר צריך לשלם את העלות.

 

"כיוון שמדובר ברפואה שהיא מקצוע חופשי, יש דבר שנקרא מחיר השוק. לכל סוג ניתוח יש מחיר שוק ממוצע, אבל כל עוסק בתחום יכול לקבוע את המחירים שלו, בהתאם למה שהוא חושב שהוא יכול למכור. רופא שרוצה למכור ניתוח במאה אלף דולר, יעשה זאת, אם הוא חושב שיצליח למכור אותו. בדיוק כמו שכאשר מוכרים מכונית, מנסים להשיג עבורה את הסכום הכי גבוה".

 

לפי לויאב, בסך הכל, יש בארץ 130 מנתחים פלסטיים מומחים שמוכרים על-ידי משרד הבריאות והמועצה המדעית כבעלי מומחיות בכירורגיה פלסטית. "אבל מתוכם, רק קבוצה קטנה של כ-60 רופאים עוסקים בתחום", הוא אומר. "את כולם אפשר למצוא באתר של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית".

 

איך המיתון השפיע על התחום?

 

"בשנים האחרונות אומרים לי 'אבל ההוא לוקח ככה'. בעבר לא התמקחו איתי ועכשיו מנסים להוריד את המחיר. 'אולי תיקח לי 18 אלף? למה 20'? ללקוחות היום אין שום בעיה לומר: 'תעשה לי הנחה אם אשלם במזומן'? למרות שזה יותר אופייני לחנויות בגדים יד שנייה או רהיטים".

 

אז מה באמת המחירים?

 

"שאיבת שומן יכולה לנוע בין 8,000-7,000 שקל ל-30 או 40 אלף שקל. אם זה מהירכיים, ואני שואב 300 גרם מכל צד כ-30 דקות, המחיר יהיה נמוך בהשוואה לשאיבה מהבטן ומהירכיים - ניתוח שאורכו 3 שעות. אז אנשים מתקשרים ושואלים 'כמה תעלה לי שאיבת שומן'? אבל קודם צריך להבין מאיפה שואבים.

 

"אותו דבר בניתוחי אף. אם יש אף ענק ומחיצה עקומה, וצריך לעשות השתלות סחוס, הניתוח יכול להגיע ל-20 או 30 אלף שקל. אבל אם מדובר בשיוף שלוקח 20 דקות ולהתראות, זה יעלה הרבה פחות".

 

הגדלת חזה: המחיר תלוי בשתלים

בהגדלת חזה, מסתבר, יש משקל גם לסוג השתלים. "שתלים אנטומיים עולים כמעט 5,000 שקל", מסביר לויאב, "אני משתמש בשתלים כאלה, שמאושרים על-ידי ה-FDA. יש שתלים צרפתיים זולים יותר, אבל אני רוצה את השתלים הכי טובים בשוק, אז ההבדל הוא בסביבות אלף שקל".

 

אז כמה יעלה ההליך כולו?

 

"יש בתי"ח מסוגים שונים. אבל נניח שאני מנתח באסותא, או בהרצליה - חדר הניתוח עולה שם 5,000 שקל ויום אשפוז עולה 1,200 שקל ותוסיפי לזה שתלים אנטומיים שעולים 5,000 וכבר הגענו ליותר מ-10,000 שקל, כשהמנתח עוד לא לקח לעצמו אגורה.

 

"לעומת זאת, יש מרפאות בת"א ובר"ג שם חדרי הניתוח עולים 2,000 לניתוח הספציפי הזה, כך שיש הבדל של 3,000 שקל בין מרפאה בהרצליה למרפאה בר"ג.

 

"נניח שאני ומנתח שמנתח בר"ג לוקחים את אותו שכר, והוא משתמש בשתלים אחרים. הפציינטית לא מבינה למה היא צריכה להוציא 4,000 או 5,000 שקל יותר אצל אחד מאשר אצל השני. אלה הבדלים שהציבור לא כל כך ער להם".

 

למה לא נוקבים במחירים בטלפון?

 

"כי נניח שאת רוצה ניתוח להגדלת חזה עם שתלים עגולים, הגעת לבדיקה ונראה שאנטומיים מתאימים לך יותר. אז המחיר עלה בעת הבדיקה. לכן המחירים משתנים בהתאם למצב הפציינטים".

 

אז מה באמת שכר המנתח?

 

"כל מנתח קובע את רמת המחירים שלו על-פי פרסומו והוותק שלו ולפי היכולת למכור את הניתוח. אם את רוצה אותי, את תשלמי את המחיר שלי.

 

"יש מנתחים שהם 'באופנה'. הם עשו דוגמנית או מלכת יופי, זה פורסם בעיתונות וכל בנות ישראל נוהרות אליהם. הקשר בין זה למצוינות רופף לפעמים, אבל ככה זה באופנה. מישהו שיש לו קליניקה מפוארת, מזכירה ומתאמת ונערות יפות שעוסקות בשיווק ומכירה יגבה יותר כסף ממישהו שיש לו רק פקידה. אבל מה שבאמת חשוב לבדוק זה האם הלקוחות מרוצים, האם היו אצלו סיבוכים והאם היו נגדו תביעות".

 

לא כל כירורג הוא מנתח פלסטי

כשפונים למי שמפרסם עצמו כמנתח פלסטי יש לבדוק: 1. שהוא מומחה בכירורגיה פלסטית  2. שהוא חבר באיגוד לכירורגיה פלסטית 3. שיש עליו המלצות.


 

"יש מנתח שהוא כירורג כללי שעושה ניתוחים אסתטיים, ולוקח 40% פחות ממני", מספר לויאב. "יש גם אורולוג ומנתח גב אוזן גרון שעושים ניתוחים אסתטיים, ויש אורתופד שעושה שאיבות שומן ומתיחות בטן. 

 

"זו חצי רמייה כי הם לא מומחים. באה מישהי ממשפחה דלת אמצעים. ו-5,000 שקל עבורם זה המון כסף. גם עבורי. ויש לבת אף מכוער והיא בוכה יום ולילה. אז הם יאספו 5,000 ואצל לויאב זה 11 או 12 אלף שקל, הם לא ילכו למאכער?

 

אבל מסתבר שנגד הכירורג הכללי והאורולוג ההם, יש ים של תביעות ואת זה הלקוחה לא יודעת. לויאב משמש גם כעד מומחה מטעם בית המשפט. "יש רופא עם 6 או 7 תביעות שאני יודע עליהן", הוא מספר. "כמובן שכדי למנוע רישום פלילי מסיימים את התביעות מחוץ לבתי המשפט, מחתימים את הבחורה על 50 או מאה אלף שקל והיא רק רוצה לתקן את הנזק, אז היא חותמת במקום לגרור את זה 5 שנים בבתי-משפט ובזה נגמר הסיפור.

 

"אני עוסק במקצוע מאז 1984 ולא היתה לי תביעה אחת. סך הכל אחוזי ההצלחה בתחום גגוהים. לכולם יש סיבוכים אבל אני יודע להימנע מהם או לטפל בהם במידה והם מופיעים. לפעמים אני לא מרוצה מהתוצאה, אבל התוצאה לא חשובה אם הפציינטית הולכת הביתה שמחה ומאושרת וברוב המקרים, הפציינטיות בשמיים".

 

פרופורציה: שקופים ללקוח

אבי שלום הוא יזם לא כירורג. ובכל זאת, ב-1990 הוא הקים את רשת מרפאות פרופורציה "ראינו צורך", הוא טוען. "חשנו שהיה אז ואקום גדול בכל הקשור לרפואה האסתטית בישראל. עד אז, מספר קטן מאוד של פלסטיקאים עסקו בתחום, ומטבע הדברים המחירים שלהם היו גבוהים. המידע לציבור לא היה קיים בכלל, והלקוחות היו בעיקר אנשים משכבה סוציו אקונומית גבוהה עם מספיק כסף וגישה למידע.

 

הרשת החדשה דאז ביקשה להוריד את הניתוחים הפלסטיים מהאולימפוס של היפים והעשירים ולהזריק אותו לשכבות אוכלוסיה רחבות במידת האפשר. וברגע שבית-המשפט התיר פרסומים רפואיים בעיתונים, לא היה ניתן למצוא עיתון בלי תמונה של אף גבנוני לפני ואף הוליוודי אחרי, בטן משתפלת לפני ובטן מתוחה אחרי.

 

"כשגילינו לאנשים את התחום", מספר שלום. "ההיענות היתה די טובה מההתחלה, וכמובן שגם המחירים ירדו. ברגע שיש דרישה גדלה בקרב הציבור, נוצר כוח קנייה שמאפשר להוריד מחירים. יבואנים החלו לייבא יותר ויותר שתלים ותכשירים.

 

כיום, לרשת 10 מרפאות, שפרושות מהקריות בצפון עד אשדוד בדרום. הרשת דוגלת בשקיפות לגבי מחירי הטיפולים השונים, ואתם בהחלט יכולים להניח שמדובר בטווח המחירים המקובל גם אצל רשתות אסתטיקה אחרות.

 

שימו לב שהמחירים משתנים בהתאם למספר הטיפולים, האזור המטופל ונתונים נוספים. בנוסף, מטופלים שמרחיבים את סל הטיפולים שלהם ברשת מרפאות פרופורציה מקבלים הנחות. כמו כן, קופת חולים מאוחדת וקופת חולים כללית מסבסדות כ-40% מהטיפולים ברשת למחזיקי "מאוחדת שיא" ו"כללית מושלם פלטינום". בכללית יש גם סבסוד דומה על הסרת שיער.


מחירי טיפולים אסתטיים ברשת מרפאות פרופורציה

מחירי טיפולים אסתטיים ברשת מרפאות פרופורציה
טיפול מחיר
הזרקת בוטוקס 1,000- 1,200 שקל
ניתוח אף כ-11,500 שקל
הקטנת חזה 21,000 - 22,000 שקל
הגדלת חזה כ-17,000 שקל
הרמת חזה 20,000 – 22,000 שקל
הסרת שיער בלייזר- חבילה בית שחי ומפשעות 2,200 שקל
הסרת שיער רגליים כ-5,000 שקל
הסרת שיער חזה לגבר בסביבות 3,000 שקל
הסרת שומות 1,200-1,900 שקל
הצרת היקפים 9,000- 11,000 שקל
עיבוי שפתיים 3,700- 4,100 שקל
הרמה עפעפיים עליונים ותחתונים 12,000 – 13,000 שקל
הרמת מצח, גבות 15,000- 18,000 שקל
מתיחת פנים וצוואר 31,000 - 32,000 שקל
העלמת שדיים לגברים (גניקומסטיה) 12,000- 13,000 שקל
הצמדת אוזניים 11,000- 12,500 שקל
העלמת ורידים 5,000- 6,000 שקל לרגל
 

 

ואכן, גם קופות החולים לא מרחיקות את תוכניות הביטוח שלהם מהעסק הזה. לפי חודש, קיבלנו כמה חברות טלפון ממערך השיווק של "כללית מושלם". נציגת שיווק נמרצת הציעה לנו לשדרג את הביטוח שלי ל"כללית מושלם פלטינום". כשגילתה שאנו מהלכות על הפלנטה כ-28 שנים בממוצע, הציעו לנו, בין היתר, 70% הנחה על טיפולים אסתטיים.

 

ממתי ניתוחים פלסטיים, ניתוחים קוסמטיים, טיפולים אסתטיים נכנסו לסל הרפואי של הצרכן הישראלי? ודאי שמאז שכללית הקימה את "כללית אסתטיקה", חברת בת של הכללית. אלה הם מחיריה: 


מחירי טיפולים אסתטיים בכללית אסתטיקה

מחירי טיפולים אסתטיים בכללית אסתטיקה
טיפול מחיר
ניתוח אף 10,899 שקל
הסרת שיער מפשעות 998 שקל
הסרת שיער בית שחי 898 שקל
הסרת שיער לגברים חזה + בטן 3,700 שקל
הסרת שיער לגברים גב עליון + גב תחתון 3,700 שקל
הסרת שיער לגברים - כתפיים 1,816 שקל
הגדלת חזה 14,863 שקל
אשפוז לילה 890 שקל
 

*לקוחות מושלם מקבלים עד 30% הנחה על טיפולים בכללית אסתטיקה, ולקוחות פלטינום עד 70% הנחה.

 

נטורופיל: לא כל לייזר הוא לייזר

למה יש פערים כה גדולים במחירי הסרת שיער בלייזר? בן אור, מנכ"ל נטורופיל, רשת שלה 16 סניפים ברחבי ארץ, והסרת שיער הוא הטיפול המבוקש ביותר בה מסביר: 

 

"היום יש מכשירי להסרת שיער בלייזר תחת כל עץ רענן, כולל במספרות, מכוני יופי ואפילו בבתים. אבל מכשיר ביתי ב-3,000 שקל לא ייתן את אותן תוצאות כמו מכשיר שעולה 98 אלף שקל. מכשיר לייזר שאנחנו מחזיקים הוא מורכב מאוד, והיצרן מחייב שרופא ואחות יערכו את הטיפול בו, לא קוסמטיקאית. הוא גם מחייב החלפת ראשי המכשירים מדי פעם. זה עסק יקר מאוד.

 

"ישנם שני סוגים של מכשירים שמסירים שיער בלייזר לכאורה. מכשירי IPL אינפרא אדומים, שמציגים אותם כלייזר אבל הם כלל לא עובדים על לייזר, ומכשירי לייזר, כשההבדל ביניהם הוא במשך, ובתוצאה. IPL רק מחליש את השערה. לייזר, לעומת זאת, מאוד אגרסיבי ועוצמתי והורס את השערה, כך שמאותו זקיק לא תצמח שערה. במכשיר טוב, הסרת השיער היא לזמן ארוך"

 

רגע, לייזר זו לא הסרת שיער לצמיתות?

 

"בגלל שינויים הורמונאליים המתרחשים בגוף בגילאים מסוימים, זקיקי שיער רדומים מתעוררים לחיים והופכים לשיער חדש. גם שיער שהיה פלומתי בעבר עלול להפוך, עם הגיל, למלא פיגמנט".

  

וכמה עולה טיפול בלייזר?

 

"עלות של טיפל לייזר יקרה יותר משמעותית משעת טיפול ב-IPL בגלל התדירות בה מחליפים ראשים. מחיר שעת טיפול בלייזר נע בין 350 ל-450 שקל, ומדובר ב-12-4 טיפולים. בשנתיים וחצי האחרונות, המחירים ירדו כך שמדובר בטיפול שווה לכל כיס. בנטורפיל יש מבצע בחודש דצמבר: פריסת תשלומים, בהתאם לטיפול, של 88 שקל לחודש".


 

המעקב אחרי המנותח לא עולה כסף

אצל ד"ר שולמן אורי, בעל קליניקה פרטית בפרויקט המשתלה בשיכון דן שמנתח גם בבית-חולים ציבורי, שאביו הוא אחד מהפלסטיקאים הוותיקים בארץ, הניתוחים היקרים ביותר הם אלה שמשלבים ניתוח אף עם הגדלת חזה ומתיחת פנים ושאר שילובים. אבל המומחיות של ד"ר שולמן היא ניתוחי אף, ומחירו נע בין 11 ל-15 אלף שקל.

 

"לדעתי, זה אחד הניתוחים הקשים בכירורגיה פלסטית ולדעתי הוא לא מתומחר בצורה נאותה", הוא אומר. "הרי את התוצאה אי אפשר להסתיר מתחת לחולצה.זה ניתוח שתוצאותיו מאוד ויזואליות, הוא מורכב ארכיטקטונית ואי אפשר שלא ייצא טוב. אצלי, ניתוח זו עבודת יד, לא בית חרושת. בכל ניתוח אני נותן כל מה שאני יכול לתת ומשקיע את כל מה שביכולתי להשקיע".

 

שולמן מסביר כי לפני הניתוח ואחריו הלקוח נפגש עם המנתח, אולם לא נגבה ממנו תשלום נוסף כך שהמחיר למעשה כולל לא רק את שכר המנתח, חדר הניתוח ועלות החומרים, אלא גם לא מעט מפגשים ומעקבים. "אני מקפיד שהאינטראקציה תהיה אישית", היא אומר. "שלא יהיה תיווך בינינו. מי שעובר ניתוח אף מגיע לבדיקה אחרי שבוע ואז להסרת הגבס, ואחרי 4 שבועות כדי לבדוק אם הנפיחות ירדה ואחרי כמה חודשים, כשאני שוב מזמין אותו, הוא כבר מבריז כי הכל בסדר אצלו".

 

הבעיה עם ניתוחים פלסטיים שאינם ניתוחי אף, שהם לא לתמיד. כך שיתכן מאוד שתצטרכו להשקיע בהם השקעה חוזרת. אז תוצאות מתיחת פנים מחזיקות מעמד 15-10 שנים, אבל בוטוקס מחזיק מעמד בין 3 ל-6 חודשים, לפי דוקטור שולמן. ומה לגבי ניתוח להגדלת חזה? האם נכונה ההנחה שצריך להחליף שתלים כל עשר שנים?

 

"לא, אלא אם השד השתנה בגלל מצבים טבעיים", אומר ד"ר שולמן. "למשל, אם האישה עברה הריון והחזה השתנה מאוד.

אבל אין ספק שהבוטוקס הזמני, החליף את ניתוח הרמת המצח. זה להיט מטורף ובצדק: במקום ל'קרקף' את המצח, ממש להסיר את העור כולל חלק מהקרקפת ולמתוח אותו, הזריקה הזאת היא פתרון מדהים לקמטים הדינאמיים במצח, בין הגבות ובצידי העין".

 

מי רוצה זריקה ב-2,500 שקל?

בוטוקס לא מסייע לקמטים שבצידי הפה למשל, שהם קמטי גיל, לכן כדי למגרם משתמשים בחומרי מילוי, שרובם מכילים חומצה היאלורונית, למעט אלה שהרכיב העיקרי בהם הוא סיליקון נוזלי, שחוקי בישראל, בניגוד למדינות רבות.

 

"סיליקון נוזלי הוא חומר קבוע, אני משתמש בחומרי מילוי זמניים בלבד", מדגיש ד"ר שולמן, "מפני שאינם נשארים ברקמה ואין להם תופעות לוואי ברקמות. הם ממלאים את הקמט 10 חודשים או שנה".

 

כמה זה עולה?

 

"מחיר מזרק של 1 סמ"ק נע בין 1,800 ל-2,500 שקל. מעבר לשטפי דם, אין לחומצה היאלרונית תופעות לוואי או רגישות, החומר לא נודד, ואני יכול לשלוט על עומק החדרת החומר בצורה טובה ונוחה ללא חשש שתיווצר תופעת לוואי. חומרי מילוי שמזריקים עמוק יותר, שורדים יותר זמן.

 

"זריקת בוטוקס עולה 1,000-1,500 שקל, תלוי באזור, לכל אזור יש תמחור שונה. נכון שהוא מחזיק בין 3 ל-6 חודשים אבל ככל שמזריקים יותר, 6-5 פעמים, טווח ההשפעה שלו מתארך".

 

כמה עולה קולגן לשפתיים?

 

"גם קולגן הוא חומר זמני, ולכן יוצר פחות תופעות לוואי. קולגן עולה 2,500 שקל למזרק".

 

לפי ד"ר שולמן, הצעקה האחרונה היא הזרקת שומן. לוקחים שומן מהירכיים מעבדים אותו במעבדה ומזריקים אותו לאזורי הקמטים. אחרי מספר חודשים חלק מהחומר נספג וצריך לחזור על הפרוצדורה. לטיפול הזה יש נגזרת מתקדמת יותר.

 

"לוקחים את תאי האב מהשומן הזה, עושים להם תהליך של מיצוי ומזריקים לאזורי הפנים. ביפן מנסים את זה כטיפול להגדלת חזה זו טכנולוגיה חדשה, בפיתוח, שלא נכנסה עדיין לרוטינה טיפולית ודורשת מעבדה שממצה ומעבדת את החומר. מה שטוב בה הוא שתאי האב מקבלים את התכונות של אותו אזור כך שהם לא נספגים. זו הצעקה האחרונה בעולם הזה. אבל היא ללא ספק יקרה".

 

אתה מנתח את כולם?

 

"קו מנחה שלמדתי מאבי הוא שלא מנתחים בכל מחיר. אם מגיעות נשים עם חזה קטן ויפה, אני מסביר להן שישקלו טוב אם שווה להן לנתח אותו.

 

"אבל המודעות ליופי היא חסרת גיל. הגיעה אלי לקוחה בת 82, שחד משמעית רצתה הזרקות. זה היה מדהים. שאלתי את בעלה שבא איתה וקרא ספר בכל זמן ההזרקה, אם הוא בעד והוא אמר שהוא בהחלט בעד, כי היא בעד". 


פורסם לראשונה 19/12/2009 06:27

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
בוטוקס. 1,500-1,000
צילום: Index Open
קולגן: 4,100-2,500 שקל
צילום: Index Open
מומלצים