שתף קטע נבחר

עסקת שליט? "השביעייה" כונסה בהתראה קצרה

על רקע ביקורו של שר המודיעין המצרי והדיווחים כי ישראל תמסור את תשובתה לגבי העסקה במהלך היום, זומנו בשעת לילה שרי "השביעייה" לדיון מיוחד. לא ברור באיזה נושא דנו

שרי פורום "השביעייה" התכנסו הבוקר (יום א') לדיון בירושלים, לאחר שזומנו בשעת לילה בהתראה קצרה. לא ברור באיזה עניין עסקו השרים, אולם בימים האחרונים דווח כי ישראל צפויה להגיש היום את תשובתה בעניין עסקת שליט. ראש המודיעין המצרי, השר עומר סולימאן, ייפגש בצהריים עם שר הביטחון, אהוד ברק.

 

על-רקע הדיווחים בסוף השבוע באמצעי תקשורת זרים על-כך שנתניה מהסס ומעכב את הוצאת עסקת שליט אל הפועל, הודיע אמש מטה המאבק למען החייל החטוף כי "לא יעלה על הדעת שעניין השבתו של גלעד לא ייפתר בזמן הקרוב". ראש מטה המאבק, שמשון ליבמן, אמר כי "נוכח הפרסומים האחרונים, אני מודה כי אנחנו מודאגים"

 

רשת החדשות "פוקס ניוז" דיווחה בסוף השבוע כי ישראל לא מגיבה כבר שלושה שבועות להצעות המתווך בעסקת שליט, בגלל היסוסיו של נתניהו. בדיווח נטען כי חברי פורום "השביעייה" שאמורה להחליט על העסקה חלוקים ביניהם על הנוסח המוצע. בין ההסתייגויות שעלו, ומה יהיו ההשלכות של שחרור 1,000 אסירים תמורת חייל אחד, על מצבים דומים בעתיד.

 

העיתון הערבי-לונדוני "אל-קודס אל-ערבי"

דיווח כי עד ליום ראשון אמורה ישראל לתת את תשובתה לדרישות חמאס, וזו תקבע באופן סופי האם יסתיים סבב השיחות האחרון בהצלחה או בכשלון. על-פי הדיווח, אמורה ירושלים להעביר למצרים את החלטתה אם לקבל את דרישת חמאס לשחרר 50 אסירים "כבדים", במה שמגדירים אותם מקורות כ"נקודת המחלוקת האחרונה".

 

היום צפוי להגיע לישראל ראש המודיעין המצרי, השר עומר סולימאן. הוא ייפגש עם שר הביטחון, אהוד ברק והנשיא שמעון פרס. טרם נקבע מועד לפגישה עם ראש הממשלה. יש להניח שידון עם עמיתיו הישראלים גם בעסקת שליט, אך לא ברור אם בואו לישראל מסמן התקדמות בעסקה.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,274 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט. עדיין בשבי
צילום: AFP
מומלצים