שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האם תהפוך הוט לספקית אינטרנט?
  בנוסף על היותה חברת תשתית, רוצה HOT להיות ספקית אינטרנט. משרד התקשורת יתנה זאת בהפרדת פעילות ה-ISP , כדי לשמור על התחרות

  משרד התקשורת יוצא בשימוע לחברת HOT שבסופו יתאפשר לה להפוך לספקית אינטרנט, נוסף על היותה חברת תשתית. באמצעות חברת בת - "הוט-נט"

   

  על מנת להתחבר לאינטרנט בארץ, יש לבחור ספק תשתית, ולבחור בין חברת בזק, ולהתחבר דרך רשת הטלפוניה שלה, לבין חברת HOT ולהתחבר דרך הכבלים. בנוסף לספקית תשתית, יש לבחור ספקית אינטרנט (ISP).

   

  שלוש החברות הגדולות היום בשוק ה-ISP שגם מספקות שירותי חיוג לחו"ל הן נטוויז'ן 013, סמייל 012 ובזק בינלאומי. האחרונה נמצאת בבעלות מלאה

  של בזק, אולם על פי החלטת משרד התקשורת היא פועלת כחברה עצמאית ונפרדת.

   

  הפרדה מלאה מ-HOT

  הוט-נט אמורה להצטרף לחברות הללו, במתכונת דומה לבזק בינלאומי, על פי משרד התקשורת. המשרד מתנה את הרשיון להוט-נט בהפרדה של הפעילות החדשה (ISP) משאר פעילויות החברה (כחברה נפרדת, על פי המשרד), ובמתן אפשרות הוגנת לספקי ISP אחרים להציע את שירותיהם במסגרת סלי שירותים של קבוצת "הוט" על בסיס שוויוני. כלומר, משרד התקשורת רוצה לשמור על תחרות הוגנת ולא לאפשר ל-HOT להציע חבילות גלישה משותפות ללא אישור המשרד, שהודיע כי יוודא שהתחרות לא נפגעת. 

   

  ממשרד התקשורת נמסר בהודעה כי הוא  "רואה במתן רישיון לשירותי גישה לאינטרנט ל'הוט-נט' דרך לתרום לקידום התחרות בתחום ושיפור מצבו של הצרכן". המשרד נתן לחברת HOT שבועיים להגיב על השימוע, אך לא הפנה אותו גם לחברות המתחרות שהעבירו את השגותיהן למשרד בנושא, בערוצים בלתי רשמיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  HOT תספק תשתית ו-ISP. אילוסטרציה
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים