שתף קטע נבחר

קטן עם תופסן: הדור ה-2 של נגני Sansa Clip

ה-Sansa Clip Plus הוא ממשיך דרכו של ה-Sansa Clip המצליח: נגן קטן בעל תפס, המתאים בעיקר לעוסקים בספורט, ומציג כמה חידושים כמו תמיכה בכרטיסי זיכרון חיצוניים. האם הוא מצטיין בביצועיו? בדקנו

הSansa Clip Plus - הוא הדור השני לנגן Sansa Clip המצליח של סאנדיסק. הבשורה החדשה בנגן זה ביחס לקודמו הינה היכולת להרחיב את זיכרון המכשיר בעזרת כרטיס זיכרון חיצוני. הנגן מתאים במיוחד לעוסקים בספורט בשל גודלו הקטן והתפסן המובנה שלו.

 

עיצוב ומבנה

ה-Sansa Clip Plus שייך לקטגוריית הנגנים האולטרה קומפקטיים, בדומה לStone של קריאייטיב, וה-iPod Shuffle של אפל. מימדיו 5.49X3.45X1.52 ס"מ, ומשקלו 25 גרם - קרובים מאוד לאלו של קודמו ה-Sansa clip.

 

בחזית המכשיר ניצן למצוא מתחם ריבועי, המאגד בתוכו את כל הכפתורים הסטנדרטיים: כפתור להשמעה ועצירה, וכפתורי העברה קדימה ואחורה של

שירים. בנוסף ישנו גם כפתור בית לשם חזרה למסך הראשי מכל מצב.

 

בצידו האחורי של הנגן נמצא התופסן, חזק ואיכותי למדי, ומצמיד בבטחה את הנגן אל הבגד גם בפעילות ספורטיבית. בשונה מהדור הקודם, בדגם זה לא ניתן להסירו מהמכשיר.

 

בחלקו העליון של הנגן נמצא כפתור ההדלקה והכיבוי. בצידיו ניתן למצוא את כפתור עצמת השמע, שקע כניסת האוזניות (3.5 מ"מ סטדנרטי),שקע חיבור הUSB, וחריץ הרחבת הזכרון.

 

השינוי בעיצוב לעומת הדגם הקודם מסתכם בפינות מעוגלות יותר. הכפתורים במרכז הנגן מעוצבים בצורת ריבוע ולא כעיגול, ובדגם זה קיים כפתור הפעלה - ולא מתג הזזה.

 

ניתן לקבל את הSansa Clip Plus- בשלושה צבעים: שחור, כחול ובורדו. כאשר הפאנל הקדמי הוא בעל הצבע השונה, ואך הפאנל האחורי שחור.

 

ממשק ושליטה

בהדלקת הנגן מגיעים לתפריט הראשי, בו נמצאות הגדרות המכשיר ואפשרויות השימוש בו כגון: מוסיקה, הקלטת קטעי קול, רדיו FM וSlotRadio- שהוא בעצם מעין פורמט חדש להפצת מוזיקה על גבי כרטיסי זיכרון במקום על גבי דיסקים.

 

הניווט בתפריטים איטואיטיבי ונוח, ונעשה בצורה קלה וחלקה בעזרת כפתור הניווט שבמרכז המכשיר. נוכחותו של כפתור הבית המאפשר חזרה ישירה לתפריט הראשי עוזרת מאוד כאשר משוטטים בתפריטים ולחיצה ארוכה עליו  - נועלת את הכפתורים. שמחנו לראות שבהגדרות המכשיר ניתן לשנות את תצוגת השפה בנגן גם לעברית.

 

מסך

המסך מסוג OLED, מציג בצבע טורקיז על גבי רקע שחור, וגודלו קטן מאוד – רק אינץ' אחד. מצד שני, אין צורך במסך גדול בנגן מסוג זה שאינו בעל יכולת הצגת וידאו. ניתן לכוון את עוצמת תאורת המסך, וכן את הזמן לכיבוי עצמי לשם חסכון באנרגיית הסוללה.

 

 

בסה"כ התצוגה נראית ברורה, אם כי ייתכן ואלו הזקוקים למשקפי קריאה יצטרכו להעזר בהם לשם קריאת הכתוב בתפריטים. ביצועי המסך טובים באופן כללי, למעט העובדה, שתחת אור שמש ישיר קיימת השתקפות שמפריעה לצפייה.

 

נגן המוסיקה

בכניסה לנגן המוסיקה ניתן לבחור את צורת קטלוג הקבצים, וניתן לעשות זאת, כמו ברוב הנגנים, לפי אלבומים, אמנים, שירים שנוספו לאחרונה, ספרי

שמע, פודקאסטים וכדומה. בנוסף, ניתן ליצור רשימות שירים מועדפים בעזרת הנגן, וכן למחוק שירים לא רצויים.

 

האקולייזר מאפשר בחירה מתוך אחד עשר מצבים מוגדרים מראש וכן כיוון ידני.

 

למרות שניתן לקבוע את שפת התצוגה בנגן לעברית, נסיון להצגת שמות שירים בעברית עלה בתוהו, וראינו רק ג'יבריש. ייתכן ויהיה ניתן לאפשר הצגה תקינה בעברית בעדכוני התוכנה שסאנדיסק מוציאה למוצריה, כפי שניתן בדגם הקליפ הקודם.

 

תמיכת הנגן בפורמטי מוסיקה שונים הורחבה מהדגם הקודם, וכעת הClip Plus, תומך ב: mp3 ,wma ,ogg ,flac.

 

איכות שמע

הנגן כולל בתוכו מעבד צליל זהה לשל קודמו, ואיכות הסאונד שלו טובה. אך בהאזנה למוסיקה בעזרת האוזניות המסופקות בערכת המכשיר (אוזניות כפתור עטופות שכבת ספוג דקה), ניתן להבחין בעמימות בצליל, והחדות אינה מספקת. שימוש באוזניות איכותיות יותר יפתור את הבעיה, והסאונד ישמע בצורה טובה. לכן מומלץ מאוד להחליף את האוזניות המסופקות עם הנגן באחרות.

 

עוצמת הווליום המקסימלית סבירה במצבה הרגיל, אם כי לא תספיק לשימוש במקומות רועשים, כמו אוטובוסים או חדר כושר הומה אדם. יש לציין כי בהגדרות המכשיר ניתן להגדיר עוצמת ווליום מקסימלית חזקה יותר, שהיא הרבה יותר גבוהה ותתאים לכל מצב, אך לא ברור מה תהיה השפעתה על בריאות השמע שלכם.

 

תכונות נוספות

מקלט הרדיו המובנה מאפשר סריקה אוטומטית של תחנות, אך בבדיקה שלנו, בהרצה של הסריקה האוטומטית הנגן "תפס" רק שתי תחנות. ניתן גם לשמור תחנות, וכן להקליט קטעי קול מהרדיו. באפן כללי, הקליטה בנגן אינה מרשימה. תחנות שנקלטו היטב במקלט רגיל וכן בסלולרי, לא נקלטו כלל או

נקלטו בצורה רועשת בנגן.

 

קיימת בנגן גם אופציה לשימוש בו כטייפ מנהלים. ביצועי המיקרופון טובים, אך זאת בעיקר כאשר מקורות הקול הקרובים מאוד למכשיר.

 

חיבורים

החיבור למחשב נעשה בעזרת שקע הMiniUSB - שבצד המכשיר. העברת שירים נעשית בצורה מהירה וקלה על ידי סייר החלונות. עם הנגן מסופק כבל USB קצר מאוד. ממשק הנגן תומך בצורה מלאה בחיבור למערכת ההפעלה Windows 7, וכנראה גם לקודמותיה. לא בדקנו את המכשיר עם מערכות הפעלה אחרות.

 

זיכרון וסוללה

הSansa Clip Plus- משווק בנפחים של שניים, ארבעה או שמונה גיגהבייט. ניתן להרחיב את הזכרון בעזרת כרטיס MicroSD, ולהגיע אף לנפח זכרון משולב של 24 גיגהבייט בנגן של שמונה ג"ב יחד עם כרטיס 16 ג"ב הנמצא כיום בשוק - נתון מרשים ביחס לנגן בגודל כזה.

 

המכשיר עושה שימוש בסוללה פנימית, הנטענת בעזרת כבל הUSB - המגיע בערכת הנגן. זוהי שיטה הנהוגה כיום כמעט בכל הנגנים, ואלו שירצו להטעין את הנגן דרך שקע החשמל בהעדר מחשב בסביבה, יאלצו לקנות מתאם מתאים.

 

 

אורך חיי הסוללה לפי הצהרת היצרן הינו כ- 15 שעות נגינה (זהה לדור הקודם). בבדיקה שלנו הצלחנו להגיע למעט יותר מ- 14 שעות נגינה בשימוש באוזניות המסופקות עם הנגן - כך שהצהרת היצרן מתקיימת - אך היינו שמחים לראות אורך חיי סוללה ארוכים יותר. זאת, בעיקר נוכח העובדה שטעינה חוזרת של הסוללה יכולה להעשות רק דרך מחשב.

 

סיכום

הSansa Clip Plus - נוח מאוד לנשיאה, בעל איכות סאונד טובה, ומומלץ בעיקר לבעלי תקציב מצומצם ולעוסקים בספורט. הוא אידאלי לשימוש בחדר כושר, ריצה או רכיבה על אופניים, ואופציית הרחבת הזיכרון קורצת, ומאפשרת למי שמעוניין בכך, בהשקעה קטנה, לשלש את נפח האחסון של הנגן. 

 

Sansa Clip Plus 2GB

ציון:


 

יתרונות: קטן וקל, מחיר אטרקטיבי, נוח לשימוש, ניתן להרחיב זיכרון, שליטה נוחה

חסרונות: קליטת הרדיו טעונה שיפור, אורך חיי סוללה סביר בלבד

שורה תחתונה: קטן עם פוטנציאל גדילה

 

מחיר רשמי: 230 שקלים

להשוואת מחירים

 

הפצה: סנדיסק

 

מפרט טכני

זיכרון: 2 גיגה בייט (בדגם הנבדק)

אורך חיי סוללה: 15 שעות 

סוללה: פנימית

טעינת סוללה: כבל USB

הרחבת זיכרון: כרטיס MicroSD

חיבור למחשב: MiniUSB 

רדיו: FM עם אפשרות הקלטה

תמיכה בפורמטים: mp3 ,wma ,ogg ,flac

ממדים: 5.49X3.45X1.52 ס"מ

משקל: 25 גרם

 

לדף המוצר באתר היצרן

 

לכל הסקירות בזמן ynet

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: tigo
Sansa Clip Plus
צילום: tigo
בשיתוף עם tigo
מומלצים