שתף קטע נבחר

חקירת לחיאני: הפקדות חריגות של מאות אלפים

מאז הפשיטה עליה דווח לראשונה ב-ynet נחקר ראש העיר בת-ים במשרדי היחידה הכלכלית בלוד. במשטרה בודקים כיצד חובות של מיליוני שקלים הצטמצמו במהלך כהונתו. "כראש עיר הוא לא יכול לגשר על הפערים האלה", אמר מקורב לחקירה

מאז שעות הבוקר (יום ב') נמשכת חקירתו של ראש העיר בת-ים, שלמה לחיאני, שנעצר בפשיטה משטרתית על ביתו ועל בית מקורביו ובכירים בעירייה. ynet דיווח לראשונה על הפשיטה ועל החשדות נגד לחיאני, בעבירות של טוהר המידות. במשטרה מנסים לברר כיצד הגיעו סכומי כסף גדולים לחשבונו של לחיאני. הוא חשוד גם בהעלמת מסים.

 

תיעוד: רגע מעצרו של לחיאני בביתו

 

לחיאני נחקר במשרדי היחידה הכלכלית בלוד. החקירה מסתעפת לכמה נושאים, אך השאלה המרכזית שנדרש לחיאני לענות עליה, היא כיצד הצליח לצמצם את חובותיו בצורה משמעותית מאז הפך להיות ראש העיר. כמו כן, ביחידה הכלכלית חושדים כי לחיאני דאג לעסקים של מקורביו, על-ידי מתן רישיונות ואישורי בנייה שהניבו להם רווחים.


השוטרים אספו מסמכים רבים מהעירייה (צילום: עופר עמרם)

 

מי שמובילה כעת את החקירה היא ניצב משנה זיוה אגמי, ראש זרוע ביחידה הכלכלית שאמורה בעוד מספר חודשים להתמנות לתפקיד מפקדת יאח"ה. במהלך החודשים האחרונים אספו החוקרים מסמכים רבים. בין היתר נכנסו לחשבונות הבנק של לחיאני ורעייתו והבחינו בהפקדות כספים חריגות של מאות אלפי שקלים.

 

לטענת המשטרה, לחיאני יידרש לספק הסבר כדי להוכיח מה מקור הכסף שבאמצעותו כיסה את חובותיו. לפני שנבחר לראשות העיר היה לחיאני קבלן ולפי מידע שהתקבל במשטרה, הוא נקלע לחובות כבדים. לפי החשד, החובות הצטמצמו במיליוני שקלים במהלך כהונתו כראש עיר בשתי הקדנציות האחרונות.

 

"ברור לכולם שבתפקיד ראש העיר הוא לא יכול לגשר על הפערים האלה, הוא יצטרך לתת הסברים לאיפה נעלמו אותם חובות". אמר גורם ביחידה הכלכלית.

 

לחיאני חשוד גם בהעלמת מסים. בין היתר, במשטרה חושדים כי לחיאני מינה מקורבים לו, בהם אחיו גיסו ואחותו, ודאג עבורם לעבודות. "הוא דאג לשמור על האינטרסים של המקורבים שלו, חלק קיבלו תפקידים וחלק קיבלו עבודות באמצעות חשבוניות פיקטיביות", אמר מקורב לחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעצרו של לחיאני, הבוקר
צילום: אבי מועלם
לוקחים מסמכים מהעירייה
צילום: עופר עמרם
מומלצים